Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
30 декември 2021
Мислења
93
Поени од реакции
180
realno debilno e ova so izolacijava. Dur da razvijam simptomi i cekav da se testiram so PCR, projdoa nekolku dena i mi projdoa simptomite. Sea iam 10 dena u izolacija pred mene kaj so kje igram Cs doma, iako mozham komotno da idam na rabota ili da praam bilo so. Mislam treba da e pomala, ili da ti dadat so negativen test da ja zavrsis porano.
И јас бев грипосан оваа недела 3-4 дена со температура, нормално на крај памет не ми падна да правам некакви ѓубре тестови, се третира како и вообичаено, физичка активност, тренирање (иако едниот ден не можев да мрдам), шетање до блиското ритче, голема количина на течности и тоа е тоа. Никаков лек, исто како и вакцините и нив им ги отстапив на овие што имаат мерак да се трујат.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.171
Поени од реакции
18.094
И јас бев грипосан оваа недела 3-4 дена со температура, нормално на крај памет не ми падна да правам некакви ѓубре тестови, се третира како и вообичаено, физичка активност, тренирање (иако едниот ден не можев да мрдам), шетање до блиското ритче, голема количина на течности и тоа е тоа. Никаков лек, исто како и вакцините и нив им ги отстапив на овие што имаат мерак да се трујат.
Toa e okey, megjutoa ja morav da se testiram radi rabota. Takov ni e protokolot.
A i okulu mene site se pepel, daleku potesko od mene taka da ne mozham da se pravam na budala :)
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
178
Поени од реакции
350
Toa e okey, megjutoa ja morav da se testiram radi rabota. Takov ni e protokolot.
A i okulu mene site se pepel, daleku potesko od mene taka da ne mozham da se pravam na budala :)
Ja pa celo vreme se molam da fatam, ama ne bre, uste i prviot soj celo vreme so pozitivni, mene nisto, vtoriot soj isto, sea so noviov isto so pozitivni celo vreme, baba pocina bozem od korona ja celo vreme so nea, bre vikam kako moze ova, ili pa ke e oti ne sum vakciniran, se mislam to ke e.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.093
Поени од реакции
16.218
а бе тебе ако ти се измочаат во уста криво ќе ти е повеќе дека на комшијата не му се измочале.

Новак имал прележано ковид наводно. Ако е за хуманост и фер,зошто не го пуштат со тест дека има антитела или негативен тест за инфекција?
Новак е на заб, можеби пошто заменуе вакцина со магарешко млеко од неговата фарма во Србија???
инаку оние без виза ги депортираа прво на еден пацифички остров :cool: , ама Новак имал виза, само ѓоа нешто формално згрешиле при пополнувањето ??
 
Член од
19 јуни 2018
Мислења
82
Поени од реакции
77
Мислам која е поентата со сертификати за вакцинацијa сеуште? Нека ми објасни која е логиката ако нема ефект против зараза.Зашто се цело време присилно тера за вакцинација кога нема ниту 1% заштита за против инфекција? Без заштита од инфекција сертификатот ја губи својата оправданост.

Испаѓа ова антиваксерите дека беа во право со теориите дека има има некоја задна намера со оваа работа што ја прават и нема врска со корона.

Искрено оваа ситуација во светот ме потсеќа на филот Don't look up што го гледав пред некој ден само не знам дали сите политичари во цел свет се толку некомпетентни и само гледат на профитот или има некоја скриена задна намера и тешка светска завера.

Бев тотално за вакцинација и гледав со потсмев на антиваксерите ама сега полека одам во другиот камп. Сеуште мислам дека треба вакцини ама само за постари луѓе од 60 години. Јас веќе не планирам вакцини да примам од овие што ги даваат моментално.
Не е сертификати поентата, поентата е контрола врз народот да се воспоставува и тоталитаризам, среќа нема такво нешто кај нас, затоа во еден коментар на другите страни пишав дека Мороник (Омикрон) е почеток на крајот. Да дојде крај на Фебруар/Почеток Март тоа е тоа, вади огнометите и пуцај. За кај нас можам да кажам дека сертификати такви срања ќе се укинат само да паднат бројките, у ЕУ нека праат што сакаат канцери на светот
 

Lyn

Член од
29 јануари 2010
Мислења
257
Поени од реакции
619
Не е сертификати поентата, поентата е контрола врз народот да се воспоставува и тоталитаризам, среќа нема такво нешто кај нас, затоа во еден коментар на другите страни пишав дека Мороник (Омикрон) е почеток на крајот. Да дојде крај на Фебруар/Почеток Март тоа е тоа, вади огнометите и пуцај. За кај нас можам да кажам дека сертификати такви срања ќе се укинат само да паднат бројките, у ЕУ нека праат што сакаат канцери на светот
од каде информацииве? и од други имам слушнато дека до пролет ќе се укине, не знам дали од штаб муабети или само прогнози
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.423
Поени од реакции
37.235
... после зелен сертификат, следната година можеби ќе се применува „карбонски сертификат“ ама тоа е веќе друга тема!
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.499
Поени од реакции
22.136
... после зелен сертификат, следната година можеби ќе се применува „карбонски сертификат“ ама тоа е веќе друга тема!
Не мора, ќе се активираат чиповите.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
5.765
Најголем кеиф ќе ми се направи доколку барем еден тенисер од вакцинираните што ќе учествува на турнирот заврши на терен како овој млад фудбалер:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.831
Поени од реакции
82.930
Најголем кеиф ќе ми се направи доколку барем еден тенисер од вакцинираните што ќе учествува на турнирот заврши на терен како овој млад фудбалер:
Не ти е баш добра идеја посакување таква несреќа другому.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.067
Поени од реакции
7.152
Најголем кеиф ќе ми се направи доколку барем еден тенисер од вакцинираните што ќе учествува на турнирот заврши на терен како овој млад фудбалер:
Разликата меѓу нив и оваа жртва е што нискобуџетните лиги немаат надзор и редовни прегледи како професионалците. Најголеми кловнови се младите што се шприцаат со мРНА вакцини и немаат ама баш никаков надзор што се случува со нивното тело. Сепак да потенцирам дека барем до сега повеќето немаат нус појава, но често се случува (може токму ти да бидеш).

Исплашени од обична кашлица и температура што е најчест симптом кај ваквата популација, слободно нека трчаат да му носат профит на венко и тие фармацевтските мафии.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.831
Поени од реакции
82.930
Од официјалните информации, највише ја сакам информацијата за активни случаи у Скопје. Сега е околу 4000. :D
 
Член од
30 декември 2021
Мислења
93
Поени од реакции
180
Разликата меѓу нив и оваа жртва е што нискобуџетните лиги немаат надзор и редовни прегледи како професионалците. Најголеми кловнови се младите што се шприцаат со мРНА вакцини и немаат ама баш никаков надзор што се случува со нивното тело. Сепак да потенцирам дека барем до сега повеќето немаат нус појава, но често се случува (може токму ти да бидеш).

Исплашени од обична кашлица и температура што е најчест симптом кај ваквата популација, слободно нека трчаат да му носат профит на венко и тие фармацевтските мафии.
Што очекуваш од младите? Искрено, од овие 17, 18, 19 годишни јас ретко сум сретнал бистро дете. Класични имбецили, инвалиди во мозокот, се уплашиле дека нема да можат да одат во кафич, па со трчање заминаа да се вакцинираат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom