Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.625
Поени од реакции
35.134
Nisto arno od Ohrid :pos: . Ne vo leto, vo site godisni vreminja treba aktivno da se izbegnuva kako destinacija :sneaky:
Владе на луѓево не им се наоѓа крајот.
Ете пандемија е, што не си седат луѓето дома? Што не си слават во домашна атмосфера? Кој ги тераше да акаат по охридските сокаци, во тие гужви? :icon_mrgr:
Полн плоштад, нема место игла да фрлиш, нема место кафе да се напиеш, маска не, дистанца не. И сега Охрид им е крив:icon_mrgr:
ич не е за смеење, болницата ич не ви чини, го прочита постот од горкото искуство на Емка, мене ме вознемири многу!
Никаде и никогаш не сум рекла дека охридската болница е во ред. (секоја чест на исклучоци).

Тешко тие родители кои имаат мали деца. Педијатар има само до 20 часот. Доколку им се разболи дете, треба да се влечкаат до Струга.
Тешко тој што треба да си има работа во охридската болница.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.499
Поени од реакции
22.139
... не е узбуна, му пречело изгледа тоа „мк“ јебига натурализиран германец, име ни сменија, булевари, улици, училишта, па сега за еден игор, гооолема узбуна!:D
Требаше нмк ама не ми даде душа. Не мора натегување кој е поголем Македонец и кој не, остајте го селското на страна.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.670
Абе како ги тресеш бројките од ракав, ќе помислам дека порано си им ги работел на ВМРО анкетите за популарност меѓу народот, од времето кога Латас переше мозок на пола држава.

Стави уште една 0 кај се 4 па нека биднат 100,000 што има врска дали се 10 или 100. Имаш перцепција што значи 10 000 луѓе позитивни во 24 часа?
Да го оставиме моето златно време кога штелав анкети за Грујо и со Латас купувавме викендици у Зелениково, немора баш сега за тоа.

Само мојата матична во текот на вчерашниот ден има пријавено 200 случаи и она сама кажа дека по дома сите се со симптоми од овие случаи ама поголемиот дел не се тестираат а пошто се секако сите нејзини пациенти ги става у групи на вајбер по фамилии пошто нема како со секој поединечно и тука се си репортираат секој ден симптоми и слично. А ти па што се вреѓаш ако кажам дека се 10.000?
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.122
Поени од реакции
2.208
Не сум антиваксер, многу далеку сум од нив.
Вакциниран сум со две, ама некои работи воопшто немаат логика, посебно во последно време, како да губат контрола над ситуацијата тие што го наметнаа ова.


Зошто изјавата на Путин дека Омикрон може да функционира како жива вакцина ја нема никаде?

Зошто е блокирана?

Што, тој не се грижи за својот народ па го лаже?

Како Бајден е релевантен а овај не?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.605
Поени од реакции
22.795
Владе на луѓево не им се наоѓа крајот.
Ете пандемија е, што не си седат луѓето дома? Што не си слават во домашна атмосфера? Кој ги тераше да акаат по охридските сокаци, во тие гужви? :icon_mrgr:
Полн плоштад, нема место игла да фрлиш, нема место кафе да се напиеш, маска не, дистанца не. И сега Охрид им е крив:icon_mrgr:
Oti ne recat za Struga taka a, a a?
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.625
Поени од реакции
35.134
Oti ne recat za Struga taka a, a a?
Ни вадат муабети Владе:toe:вршат пропаганда :icon_mrgr:

Еве денешната статистика ни велиТ дека ние во Охрид си имаме само 24 позитивни, во Скопје 766, во Битола 94 и.т.н
И сега како да докажиме дека дотичниве навистина се заразиле во Охрид?

Можи се заразиле на Стража, на Ѓавато или Буково :toe: можи заразени ни дошле од дома :icon_mrgr:
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.996
Kremceto ne ja gibame oti nekoj moderatori se mnogu osetlivi :sneaky:
Знам многу добро како ќе реагира Кремчето кога ќе се зарази. Ама гибај ја, слободно, не ми прати честитка оваа година! :(

Сакам да одбележам годишницата од корпата на @cholismo , кога позитивна, ја одби мојата покана да си чадиме заедно. :(

пи.ес. Кај мене никој не е болен, печеме бут, ако те носи патот наваму, ела на мезе. :coffee:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.605
Поени од реакции
22.795
Ни вадат муабети Владе:toe:вршат пропаганда :icon_mrgr:

Еве денешната статистика ни велиТ дека ние во Охрид си имаме само 24 позитивни, во Скопје 766, во Битола 94 и.т.н
И сега како да докажиме дека дотичниве навистина се заразиле во Охрид?

Можи се заразиле на Стража, на Ѓавато или Буково :toe: можи заразени ни дошле од дома :icon_mrgr:
Toa samo kazva deka i koronata ve izbegava , nisto drugo :pos:
Автоматски споено мислење:

Знам многу добро како ќе реагира Кремчето кога ќе се зарази. Ама гибај ја, слободно, не ми прати честитка оваа година! :(

Сакам да одбележам годишницата од корпата на @cholismo , кога позитивна, ја одби мојата покана да си чадиме заедно. :(

пи.ес. Кај мене никој не е болен, печеме бут, ако те носи патот наваму, ела на мезе. :coffee:
Nikoj te nejki ni zdrav, kamo li koronosan :D .
Pak da glumis dobro momce i da ne slusas poiskusni :cautious:
Screenshot_20220104-091534_Facebook.jpg
P.s fala za pokanata, isto ko da dojdov :love:
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.391
Поени од реакции
18.299
To the moon американциве 1 милион дневно. Претходниот рекорд му беше 300.000 со алфа и делта. Така да кај нас ќе стасаме барем до кај 4.500 дневно, затоа што претходниот рекорд беше 1.500.

1641324703742.png
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.193
Поени од реакции
18.213
Знам многу добро како ќе реагира Кремчето кога ќе се зарази. Ама гибај ја, слободно, не ми прати честитка оваа година! :(

Сакам да одбележам годишницата од корпата на @cholismo , кога позитивна, ја одби мојата покана да си чадиме заедно. :(

пи.ес. Кај мене никој не е болен, печеме бут, ако те носи патот наваму, ела на мезе. :coffee:
Не сум испаднала никогаш на тест позитивна не знам за шо ми збораш ? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom