Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.761
Поени од реакции
7.593
...што добиваш од паника да се крева, онака ме итересира?
и каде и кој одредува дека е токму Омикрон сој ?

...Ацид го имаш лично запознат? да или не?
Него на слика ги иам видено. :D
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.499
Поени од реакции
22.139

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.149
Поени од реакции
12.916
Ќе се преброиме на лето.
Нели ти здосади бе друже?

Ај овие асоцијалниве морони што верглаат на темава 24/7,а живеат во посранава срм ќе ги разберам до негде.Мизерен живот,ни другар ни куче,ни маче што би се рекло...
Ти живееш во Германија,а кога и да ја отворам темава млатиш празна слама.
Па нели е жално при толку можности,пуфови,пари,места кои може да се посетат ти цело свое време да го арчиш на темава,постојано измислувајќи некои црни сценарија или расправајќи се со телетабисот рон, дали било ок или не човек да се вакцинира?

Нит те знам,нит те познавам,а жал ми е за тебе :(


Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.424
Поени од реакции
37.236
... новите антивиротични лекови можеби ќе бидат основни промотори на исчезнување на пандемијава, додека други држави како Израел одат на масовно инфицирање со полесната варијанта на Омикрон и добивање на колективен имунитет,

... ако Омикрон настанал од инфицирање со коронавирус делта сој од човек пренесено кај глушец при што настанала мутација во глушецот и повторно се „вратило“ инфицирање на човекот добивајќи нов сој Омикрон кој е лесно сите ќе се инфицираат со многу полесни симптоми, можеби со тоа ќе исчезне претходниот многу лош сој Делта и најмалку уште два соја од коронавирусот, дали тоа значи дека Омикрон ќе помогне да се стави крај на пандемијата со создадениот колективен имунитет, останува да видиме!
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.391
Поени од реакции
18.299
Ke ja ispravame krivata. Nasite zdravstveni rabotnici bukvalno se premoreni, nesoodvetno plateni , nemaat odmor zemeno od pred tri meseci i sto li uste ne. Kako za rasplod da gi cuvame pa ako porabotat( aktivno, ne da se vrtkat kako prdez vo gakji na rabota), povekje od pola sat dnevno e nacionalna katastrofa.
Posto ucele lugjeto, ne e bitno sto naucile, bitno ucele, vreme potrosile. A mozele da bidat inzineri, menadjeri, sudii, advokati itn itn ama mama ili tato doktori im rekle krvta ne e voda.
Ti svesen si na zapad kako gi tretiraat doktorite. Kako bogovi, bogovi ejjj. A ne tuka da se zamaraat tamu so nekoj pacient koj sekako ako se grizel za svoeto zdravje nemalo ni da bidi na bolnica. Zdrav ke si umrel doma. Vaka samo gi zamaraat, im go trosat potencijalot. Kazav deka ne se plateni, potceneti i sto li ne ili deka na zapad kako bogovi gi tretirale? Tuka nekoj so sredno, plockar povekje zema od niv.
P.s toj plockarot deka raboti 14 15 sati na den, sekoj den ,kleknat, na promaja, vo prasini nikoj ne kazva, bitno tamu nekoja polupismena pufla so diploma koja ja zela gospod znae kako i koja pred nikoj ne odgovara za propustite, cel den na toplo po klompi glumi doktorka ne bila dovolno platena. Toa e ona bitnoto.
Владе во најголем дел си во право, ама баш како што лани ти велев и сега ти тврдам, дека има доктори и медицински сестри на кои му излезе душата од работа со Короната. И со зорт го прележаа вирусот и пак се вратија на работа.

Иначе да, многу од докторите си ги затворија одделенијата оти му било страв од Корона. Цела година пациент немаат видено.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.499
Поени од реакции
22.139
Нели ти здосади бе друже?

Ај овие асоцијалниве морони што верглаат на темава 24/7,а живеат во посранава срм ќе ги разберам до негде.Мизерен живот,ни другар ни куче,ни маче што би се рекло...
Ти живееш во Германија,а кога и да ја отворам темава млатиш празна слама.
Па нели е жално при толку можности,пуфови,пари,места кои може да се посетат ти цело свое време да го арчиш на темава,постојано измислувајќи некои црни сценарија или расправајќи се со телетабисот рон, дали било ок или не човек да се вакцинира?

Нит те знам,нит те познавам,а жал ми е за тебе :(


Sent from my SM-G975U using Tapatalk
форумов е и вид занимација. Некогаш сум малце ироничен, како на пример со тоа што си цитирал. Не сфаќај све буквално. Тотално опуштен сум со ковидот што не значи дека не треба да пишам овде. Ај да ќутиме сите.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.424
Поени од реакции
37.236
Igorce ti se be druze? So te mana vaka na starost nikovi da menuvas ?
Staufer, toa e germanski za Igorce?
Да. Шваба ми беше премногу клише.
... не е узбуна, му пречело изгледа тоа „мк“ јебига натурализиран германец, име ни сменија, булевари, улици, училишта, па сега за еден игор, гооолема узбуна!:D
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.258
Поени од реакции
5.494
10.000 е оптимистична варијанта. Рачунај ќе искачаат ко печурки сеа. Утре ќе биде над 2.000. Луѓево што се настинати а знаат дека биле у контакт со некој од овие, 1000% го закачиле, и мнооогу од нив нема да се тестираат него ќе останат дома два-три дена. Тој што ќе развие кашлица ќе иде да се тестира чисто да влезе у протокол за недај боже.



Така е, првиот бран у наредниве две недели ќе каже за стариве колку е опасна варијантава.
Абе како ги тресеш бројките од ракав, ќе помислам дека порано си им ги работел на ВМРО анкетите за популарност меѓу народот, од времето кога Латас переше мозок на пола држава.

Стави уште една 0 кај се 4 па нека биднат 100,000 што има врска дали се 10 или 100. Имаш перцепција што значи 10 000 луѓе позитивни во 24 часа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom