Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.679
Кајг,
фоткава е врв, би одело на ваков начин:

zorica-zoki-3298893289.jpg

- Мале, пак останав на власт, им дадов све што ми побараа, плус нови ресорства ќе отворам, сега вечер ќе ми дадеш све што ќе побарам? :D
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Напунил 35-40 години ја побарал за жена после 100 години врска и постирал на инстаграм и фејсбук “game over”. Ај што си тинејџерка со постовите од приватен живот али кој game бе цреп!? Од факултет заедно ко сијамски близнаци споени не ти дава фудбал да изгледаш со другари, game over бе.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.541
Поени од реакции
34.841
Кајганке :pipi:

Во годината кога се одбележува 100 години од раѓањето на Блаже Конески, денес 7 декември се одбележуваат 28 години од упокојувањето на Блаже Конески
„Блаже никогаш не ќе е минато!“ Тој е и денес со нас. Посилно од кога било досега! - Славко Јаневски

Тешкото

О тешкото! Зурли штом диво ќе писнат,

штом тапан ќе грмне со подземен екот —

во градиве зошто жал лута ме стиска,

во очиве зошто ми навира река

и зошто ми иде да плачам ко дете,

да превијам раце, да прекријам лик —

та гризам јас усни, стегам срце клето,

да не пушти вик
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.609
Поени од реакции
8.478
Danny discovered his wife was cheating with another guy, so he went to this guy's wife and told her about it.
"I know what we will do," she said, "let's take revenge on them."
So they went to a motel and had revenge on them.
She said, "Let's have more revenge," and they kept having revenge, revenge....
Finally Danny said, "That's enough revenge -- I have no more hard feelings left."
:LOL:
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.832
Поени од реакции
7.553
ДК,

1638887405737.png

Се додека живееме со болести од X век, не очекувај дека ќе ги победиме тие од XXI.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Иииии КОНЕЧНО си дојдов дома! Три пати УРА!

Блокираното Скопје, ме заглави во кола 2 часа. До Солун стигам за толку.
Неспособни копитари, заради една сообраќајка што имало кај Мавровка, цел град тампон. А тек замислете да имаше две сообраќајки.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.328
Јас сум најверојатно единствен шо живее во современ модерен свет, а немал секс преку Тиндер. И воопшто било која друга наводна секс дејт апликација. Само реклами ми излегуваат и глупости.

Или јас сум страшно технички необразован и немам појма како што, или цел хајп е само обична пропаганда дека некои ебат. Гол газ на педерски сајт да се сликам, ќе ми излезе реклама за да си купам половен голф 5ка. :toe:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.679
Кајг,
не мислиш дека е време нешто да се промениш, онака да се почувствува дека веќе иде Нова Година, кога ќе се украсиш последен ден? :P

santa_claus_gender_neutral_3-1024x686.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom