Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2011
Мислења
12.776
Поени од реакции
14.057
Пуштена педала од гас без кочење е исти кур шо и кочење (во случајот кочење со притисок од 69 бари и 2.4Г забавување)

па ти од омраза кон црнецот незнаеш веке шо коментираш :facepalm:
1. Izlez od krivina
2. Site davaat gas
3. Lewis namerno usporuva da go zaebe Seb
4. Sudar

Lewis apsolutno nemase pricina vo Baku da uspori na izlez od krivina, a od telemetrijata moze da se vidi deka na prethodnite krugovi nikogas tamu ne ja pustil gasta.

Vo Jeddah Max kocese mnogu porano i MORASE da koci da go pusti Lewis i ostavi poveke od dovolno mesto. Ama nekako ne ti se sviga ova pa se fati na glupa tehnikalija vo mojot post deka pustanje na gas ne e bukvalno isto so kocenje. Aman, ne e, ama rezultatot e ist.

па ти од омраза кон црнецот незнаеш веке шо коментираш :facepalm:
Poglupo nesto i da sakase ne mozese da kazes. Mislev razumen covek si ama tezok fanboy ispadna.

Aj potseti me, koj prv i najveke se bunese posle Brazil vo temava za toa sto Max ne dobi kazna?

Togas da ne zborev protiv Max od omraza kon negovata zhabesta faca? :tapp::tapp:
Za greota
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
890
Поени од реакции
1.432
Kako moze da go branite najaroganoto lajno u formula 1?!

Pa spremen bese da go udri, neli, STRATESKI, ko so najavija. Nagloto kocenje e registrirano. Ako sakase da go pusti ke se istrgnese najdesno na patekata, nemase da mu odi LEVO kade jasno se gleda od kadarot PRED da zakoci naglo.

Kopito mlado. Ima use muvi da lapa za da stane sampion.

Vtora rabota, ne moze da se cudite zosto hamilton koci i ne go prestignuva poradi toa sho se se deshava za pomalce od sekunda ili dve, kade shto trkata e polna so virtuelni sejfti koli. Del od sekunda e, ako go pretica a ovoj koci, moze da popie kazna za prestignuvanje.

TRETA RABOTA i najbitna, kako be moze da go branite kopilevo 3 pati sho izleguva od traka za da osvoi na vreme? Pa ima jasen klip kaj shto namerno mu go sece patot - izleguva od pateka i prodolzuva da cepi. So koj pamet? Dobro e sho go procita Hamilton nekolku pati koja mu e idejata, pa se trgase nastrana, inace ke nastradaa i dvajcata.


48 sekunda.

Jas da sum na mestoto na FIA Diskavilifikacija mu stegam.

Kako i da e, plackovcite neka placat, ne za dzabe si go krkna prekarot CRYSTAPPEN. A i Crashstappen. Moze da se proba u NASCAR, tamu ne kanzuvaat za mavanje.

Za vakvi plackovci arogantni i drski leshperi, samo diskvaifikacija, da ne im tekne use ednas. PUVLO, rasipan ko ZAB.


 
Последно уредено:

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Засрамете се сите што го оправдувате Макс. Се надевам дека глупостиве ги пишувате поради омразата што ја имате кон Луис а не поради тоа што сметате дека ова е во ред. Па он ќе збори "there's no real racing in F1". A каков "racing" е ова бре?!?!?

 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
Засрамете се сите што го оправдувате Макс. Се надевам дека глупостиве ги пишувате поради омразата што ја имате кон Луис а не поради тоа што сметате дека ова е во ред. Па он ќе збори "there's no real racing in F1". A каков "racing" е ова бре?!?!?

да не заборави што се деси пред неколку месеца у силверстон?


сега лезбејот 2 пати проба пак да го избаци тука он е позади, и кога Макс го пушташе

нека се засрами он и вие од лгбт лобито што го браните
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Пропалица од возач дели памет, ај ако не и Јуџи Иде да го споделуваме како експерт. Дали истово го пиша и после Силверстоун?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.721
Поени од реакции
38.960
не знам што квичите, макс се бори за титула и нормално дека ќе има кошкања и слични ситуации. За сударот Макс не е крив пошто меѓу нив имаше 1.6 секунди разлика и Хамилтон можеше едноставно да го заобиколи, али он беше маѓепсан од задницата на ред булот па го учука.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.161
Поени од реакции
1.382
Макс е крив 100% за сударот тоа е завршена и санкционирана работа али најважно е шо на кајот сепак Бикот му гледаше во задницата на Мечката :vozbud: :sekc:
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Макс е крив 100% за сударот тоа е завршена и санкционирана работа али најважно е шо на кајот сепак Бикот му гледаше во задницата на Мечката :vozbud: :sekc:
Оди на некој сообраќаец кажи му дека треба за крив да прогласи некој што одзади удрил некого... А, дали и на Силверстоун беше Макс крив? Пошто исто беше одзади удрен.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Од човек што бил на Монца, Спа и 2 пати Хунгаро, до немање контакт со спортот веќе 10 години. Е до толку ми се одмили циркузов. Се почна со гејот калкулантски Алонсо па сеа да кулминира со овој клошаров cancel culture black live mater.
Јас од Сена наваму само Мото ГП си гледав, Ф1 само ако ми дојде гост што сака да гледа!
Кој андрак ме натера оваа година почнав да гледам последниве 2-3 месеци, да ги гледам плачките на овој со фустанот што се слика, педер педеросан!
Абе на времето од Лауда, Прост, Хил, Сена .... трки да гледаш, не вакви плачки и местенки! Ферари со Шумахер почна, ама Мерцедесов ги шие во педерлак, симнувам капа! И ФИА секој месец два некое правило или правилце, де дополнување гоиво, де со гуми, па турбо нетурбо... Генерално, нема човек што ќе им го зацврсти имиџот, само тркалаат голема пара, а живи смешки се! Мото ГП еден Роси го направи бренд, овие од имање бренд во раце резили се прават!
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
да не заборави што се деси пред неколку месеца у силверстон?


сега лезбејот 2 пати проба пак да го избаци тука он е позади, и кога Макс го пушташе

нека се засрами он и вие од лгбт лобито што го браните
LOL нема јас што да бранам некој, поготово не Хамилтон. Само објективно коментирам, овде е Макс 100% крив и нема никаква врска ситуацијава со таа од Силверстон. А највеќе ме иритира што труби дека немало "real racing", "they should let us race" а во прва прилика гледа како да подвали.
На прес конференцијава вика дека и двајцата излегле од линијата и дека и Луис требало да биде казнет, а го игнорира фактот дека за разлика од него Луис веднаш се врати на патеката а овој пресече преку цела кривина и доби значителна предност поради тоа. Ова ли е "proper racing"?



Оди на некој сообраќаец кажи му дека треба за крив да прогласи некој што одзади удрил некого...
Brake check - Wikipedia
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
LOL нема јас што да бранам некој, поготово не Хамилтон. Само објективно коментирам, овде е Макс 100% крив и нема никаква врска ситуацијава со таа од Силверстон. А највеќе ме иритира што труби дека немало "real racing", "they should let us race" а во прва прилика гледа како да подвали.
На прес конференцијава вика дека и двајцата излегле од линијата и дека и Луис требало да биде казнет, а го игнорира фактот дека за разлика од него Луис веднаш се врати на патеката а овој пресече преку цела кривина и доби значителна предност поради тоа. Ова ли е "proper racing"?





Brake check - Wikipedia
И кого обично го окривуваат кога има брејк чек?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom