Месечината, дали навистина слетавме?

Дали слетавме на месечината?

  • Да

    Гласови: 219 50,9%
  • Не

    Гласови: 211 49,1%

  • Вкупно гласачи
    430
Член од
3 јануари 2008
Мислења
222
Поени од реакции
3
Дали биле на Месечина американците?

-Да.


Дали Нил Армстронг бил првиот човек во тоа време што се качил горе?

-Не. Нема шанси.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
665
Поени од реакции
2
Sabajleto daavaa na telma za toa.Soznam jas mislam deka e vistina toa baska ne e samo nil amstrong toj sto sletal posle nego imalo uste 6 dusi mislam koi stapnale na mesecinata taka da...Laga e toa sto demek vo zivo bil prenosot od mesecinata ,no drugoto e vistina.:smir:
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Did We Realy Land On The Moon?
Нормално да. Но дали американците слетале во 63 или која и да беше. Сигурно не. Мораа да им вратат на Русите.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
202
Поени од реакции
1
Мое мислење, за овој субџект, е дека Америте без срам можат да залепат едно Veni, Vidi, Vici до поимот Месечина у секој fucking dictionary, Wikipedia,енциклопедија,1000 зш,1001 зт, и слични Q&A помагала.
Порано малку сумњав ,зашто на ТВ гледав емисии со некои сурати, што демек имаат некој доказ дека тоа е превара, а и не ги обичав многу Америте ко помал,па муабетите со знамето дека се веело а горе нема атмосвера, па било некаде у некоја пустиња снимано, па у некое студио, итн , ми беа интересни , а и башка мозокот ми беше испран од мал дека капиталистите се лоши, лажат ,крадат ,вошки имаат и на таван спијат,ме направи да не верувам дека стварно Американ нинџа не беа таму горе.
И така, си живеев јас уверен дека Америте лажат, а браќата Руси се the best ,беа горе.Додуша не all the way,ама Јури заврте еден круг ( или беше камен пијан,или имаше тоа Спутникот мотор од Москвич па снема бензин и неможеше уште еден круг да сврти)и се врати назад, и тоа е тоа, нема друго,ми,Београдски пашалук и брача Руси Rules the Fucking world .
Арно ама, еден ден купив компјутер, а башка и со интернет ми го продаде Нешо, знаев да читам латиница (сакам -нејкам - морам,научив у 5 одд ,српско хрватски беше матерњо официјални језик ), имав СрпскоХрватско - Англиски речник (господ знае од кај го имав "позајмено"),и почнав интелектулано да се надградувам и да ги проширувам моите хоризонти ( of course, да барам слики со голи жени,така и Багра ја открив).
Ајде да не го тупам многу, најдов една страна со слики од површината на месечината и на земјата сликани од површината на месечината, направени од Руски безпилотни летала.
Jас немав поим дека имало успешни мисии на Месечината од страна на Русите.
Значи бачушките знаат екзактли како е горе, слики имаат, примероци од почвата исто така, што ги прави единствени компетентни да кажат дали Америте лажат или не.
Никаде,ама баш никаде, не најдов податок,дека Русите ги демантираат Америте или го омаловажуваат нивниот подвиг.Најголеми ривали беа ,знаат како е горе,имаат примероци да ги споредат со на Американците,и НИШТО,ШТАМА.Маца појела језик,или со ќутенката си признаа Русите дека Jack Daniels удара боље од Столичнаја.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
Леле мајко, дечко друг пат кога ќе копираш наведи извор. Не ми се верува до кај стасавме.

Инаку на темава, не знам што да мислам, премногу факти укажуваат дека не е вистина стапнувањето на месечината, сомнително е...
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
Мое мислење, за овој субџект, е дека Америте без срам можат да залепат едно Veni, Vidi, Vici до поимот Месечина у секој fucking dictionary, Wikipedia,енциклопедија,1000 зш,1001 зт, и слични Q&A помагала.
Порано малку сумњав ,зашто на ТВ гледав емисии со некои сурати, што демек имаат некој доказ дека тоа е превара, а и не ги обичав многу Америте ко помал,па муабетите со знамето дека се веело а горе нема атмосвера, па било некаде у некоја пустиња снимано, па у некое студио, итн , ми беа интересни , а и башка мозокот ми беше испран од мал дека капиталистите се лоши, лажат ,крадат ,вошки имаат и на таван спијат,ме направи да не верувам дека стварно Американ нинџа не беа таму горе.
И така, си живеев јас уверен дека Америте лажат, а браќата Руси се the best ,беа горе.Додуша не all the way,ама Јури заврте еден круг ( или беше камен пијан,или имаше тоа Спутникот мотор од Москвич па снема бензин и неможеше уште еден круг да сврти)и се врати назад, и тоа е тоа, нема друго,ми,Београдски пашалук и брача Руси Rules the Fucking world .
Арно ама, еден ден купив компјутер, а башка и со интернет ми го продаде Нешо, знаев да читам латиница (сакам -нејкам - морам,научив у 5 одд ,српско хрватски беше матерњо официјални језик ), имав СрпскоХрватско - Англиски речник (господ знае од кај го имав "позајмено"),и почнав интелектулано да се надградувам и да ги проширувам моите хоризонти ( of course, да барам слики со голи жени,така и Багра ја открив).
Ајде да не го тупам многу, најдов една страна со слики од површината на месечината и на земјата сликани од површината на месечината, направени од Руски безпилотни летала.
Jас немав поим дека имало успешни мисии на Месечината од страна на Русите.
Значи бачушките знаат екзактли како е горе, слики имаат, примероци од почвата исто така, што ги прави единствени компетентни да кажат дали Америте лажат или не.
Никаде,ама баш никаде, не најдов податок,дека Русите ги демантираат Америте или го омаловажуваат нивниот подвиг.Најголеми ривали беа ,знаат како е горе,имаат примероци да ги споредат со на Американците,и НИШТО,ШТАМА.Маца појела језик,или со ќутенката си признаа Русите дека Jack Daniels удара боље од Столичнаја.
НЕМА ВЕЌЕ СОМНЕНИЕ И ОДАМНА СЕ ЗНАЕ ДЕКА АМЕРИКАНЦИТЕ НЕМААТ СТАПНАТО НА МЕСЕЧИНАТА ВЕЌЕ ВООПШТО НЕ СЕ ДИСКУТИРА НА ОВАА ТЕМА, ДОКАЖАНО Е ДЕКА ЦЕЛА ТАА МИСИЈА Е ИЗВЕДЕНА ВО СТУДИО, РЕЖИСЕР БИЛ СТЕНЛИ КЈУБРИК И ТОА Е НАЈСКАПИОТ СНИМАН ФИЛМ... РУСИТЕ ОВА ГО ИМААТ ДЕМАНТИРАНО СО ЦВРСТИ ДОКАЗИ САМО ЕДИНСТВЕНИОТ ПРОБЛЕМ Е ШТО РУСИТЕ ПРВИ СТАПНАЛЕ НА МЕСЕЧИНАТА НО МИСИЈАТА БИЛА НЕУСПЕШНА БИДЕЈЌИ НЕ УСПЕАЛЕ ДА ГИ ВРАТАТ ЛУЃЕТО НА ЗЕМЈАТА...ОВАА МИСИЈА КОЈА СЕ ОДВИВАЛА ВО ПОТПОЛНА ТАЈНОСТ НЕ УСПЕАЛЕ ДА ЈА ПРИКРИЈАТ ОД АМЕРИКАНЦИТЕ, И ДОКОЛКУ СЕ ДОЗНАЕЛО ТОА БИ БИЛО ГОЛЕМ УДАР ДО ЦЕЛАТА РУСКА НАЦИЈА И РУСИЈА БИ ГО ИЗГУБИЛА СВОЈОТ РЕЈТИНГ ВО СВЕТСКИОТ ПОРЕДОК!!! ТОКМУ ЗАТОА РУСИТЕ МОРАТ ДА СЕ ПОМИРАТ ДЕКА ТАА БИТКА СОСЕМА НЕЗАСЛУЖЕНО ЈА ДОБИВААТ АМЕРИКАНЦИТЕ...И НИШТО НЕ МОЖАТ ПРОТИВ ТОА :uvo:
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Мислам значи постојам. Дај образложи зошто така мислиш.
А бе Фичо Фичо Фичо :) Стој сеа ја да ти кажа нешо. Мојт? :hehe:
Видеото го имаш видено така? Да, добро. Е на него ти тврдиш дека знамето се ВЕЈТ (од ветер) таке?
Прво глеј сеа моја гледна точка, за да е вака потемничко надвор не би снимале, зато би било снимано во студио :) Од кеде во студиото ветер? Шо ќе пуштат вентилатори? :) Ам шо се мачеле ко можеле едноставно со два конци :vozbud:
Мислам ме разбра, ок :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Не е во студио снимано Мартинс ;)
Во Ареа 51 на отворено. Најди го местото на Google Earth.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Не е во студио снимано Мартинс ;)
Во Ареа 51 на отворено. Најди го местото на Google Earth.
А, сеа ме збуна :S:shame:
Ама пак бе, то простото знаме од ветер само на ќошоТ да се нишкало.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Мартинче, не се буни ич ти.



Еве ја Ареа 51, пустинче со придружни бази, наменето за лажирање секакви работи, како на пример оваа.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Види сега вака. Дека американците имаат слетано на Месечина е најголемата прифатена лага во историјата на човештвото. Факт!
Прво, на снимката која е снимана на Месечината, ако забележите во позадина се вее американското знаме што не е возможно затоа што таму нема атмосфера! Не може да се вее. Факт!
Второ, ако американците слетале таму пред 30-40 години, до сега таму ќе имаа направено најлуксузни казина, хотели и слично за што ќе земеа големи парични средаства. Факт!
И едно прашање. Како може во овие години да не пуштат никого до сега да слета на Месечината кога техниката е одена 100 чекори понапред од тогаш?
Одговорете ми на ова и утре тргнувам и јас за на Месечина!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
И едно прашање. Како може во овие години да не пуштат никого до сега да слета на Месечината кога техниката е одена 100 чекори понапред од тогаш?
Одговорете ми на ова и утре тргнувам и јас за на Месечина!
Изговорот од секогаш им бил: Веќе слетавме таму, шо кур бараме пари да трошиме пак да одиме?
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
Imase serija na dokumentarci sto negiraa deka sletale i uste edna serija sto gi negiraa ovie negatorskite :))
Mene licno mi se cinat interesni i ednite i drugite iako moram da kazam deka razotkrienite montazi se frapantni !! i svetlta i otsjajot iako komentarite na fizicarite se najinteresni.. koi ukazuvaaa na faktot sto otsjajot na dzvezdite na mesecinata bi bil ogromen sto bi se reklo bi blestelo od svetlina a za razlika od toa nie imame mrtva temnica :)

Sto se odnesuva do vtorive momentot so znameto im e vo fokusot (barem od toa sto jas gi gledav) kade velat deka vsusnost istoto ne se vee tuku prodolzuva da se trese koga go postavuva astronautot...
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Изговорот од секогаш им бил: Веќе слетавме таму, шо кур бараме пари да трошиме пак да одиме?
Се согласувам со тоа. Ќе сменам малку тема. Еве друго прашање. Кога тогаш(пред 30-40 години) пратиле човек на месечина, зошто до сега немаат пратено човек на Марс туку праќаат некои вселенски машинчиња кои не можат ни да се вратат назад туку само испраќаат сателитски снимки.
Па ајде сега нека ми објаснат од НАСА како се дигна од месечина вселенското летало на Нил Армстронг од Месечината?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom