Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.545
Поени од реакции
7.251
Ова е австралискиот премиер на Викторија, изгледа шмрка некоја назална терапија против корона...

 
Последно уредено:

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.729
Поени од реакции
9.766
Ова е австралискиот премиер на Викторија, изгледа шмрка некоја базална терапија против корона...

Бреј, не смее човек од вас цвикери да исчисти...одма наркоман, чип, 5Г :icon_lol:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.683
Поени од реакции
12.078
Овој црнечкиов ако ти влезе, очи петбанки
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.698
Поени од реакции
9.537
На 6 го намалија од вчера будаливе тука во Италија , еден тон жени во мое опкружување се жалат на значително доцнење на циклус и слично , ама кој ги ебе ... шибај боди се шо мрда дур мрда ..
Treba @Ron Burgundy da ni kaze dali mu mrda....:pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.683
Поени од реакции
12.078
германците се будат?

Anti-vaccination appeal Chief physician against corona rules
In the middle of the fourth corona wave and the debate about compulsory vaccination, dozens of doctors from the Hildburghausen / Coburg area are demanding the end of all state corona rules and the waiver of all test and vaccination certificates. One of the signatories of a declaration by around 50 doctors and health workers is the senior physician in geriatric medicine at the Hildburghausen Clinic.


“Vaccinated people believe they are safe. You have been misinformed "

Alexander Kekulé is Professor of Medical Microbiology and Virology at the University of Halle
Source: Reuters, Halle University Hospital; Montage: Infographic WORLD

For Alexander Kekulé it is clear: Various restrictions for unvaccinated people alone will not get the corona situation under control. The virologist accuses the government of convincing vaccinated people with 2G "false security". Does he think the vaccination's promise of freedom has failed?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.177
Поени од реакции
21.298
Zaboravi da kazes deka Kekule e za vakciniranje. Interesno kolku brzo nekoi raboti stignuvaat vo telegram grupite.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Забрана за летови од Ј. Африка, берзите паѓаат, вонредни седници...
Ти сам си кажа дека е готова работата за вакцинираните :icon_lol: Кај и да е и карантин ќе ви стаат, па уште толку ќе биде готова.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.683
Поени од реакции
12.078
Па не е баш битно кој за што е. Истото за неинформираноста на вакцинираните што сметаат дека се безбедни говори стално и Пановски. И многу други доктори. У ствари не е неинформираност него повеќе слепо верување.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.154
Malce e sramota muabetov. Ete dete vo prvite 2 godini prima pogolem broj vakcini. Aj sea i niv narkomani. Ako sakate vratete se vo vremete pred vakcinite taka ke dobieme prirodna depopulacija i prosekot na ziveenje ke se namala upola.
Ne gi mesaj tie vakcini so ovie takanareceni vakcini. Toa e kako da sporedvas voena mokj na SAD so taa na ARM i da recis tuka se nekade, pata pata. Poarno so krstena voda mackaj se.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.177
Поени од реакции
21.298
Па не е баш битно кој за што е. Истото за неинформираноста на вакцинираните што сметаат дека се безбедни говори стално и Пановски. И многу други доктори. У ствари не е неинформираност него повеќе слепо верување.
Ne e slepo veruvanje so toj muabet podcenuvas golem del od populacijata. Jasno mi e deka vo revolucionernite anti-kovid krugovi sebese se gledaat kako osvetlenite koi ja prepoznaa golemata izmama ili golemiot restart, kako sakas. Tuku lugje koi se eksperti vo nivna oblast davaat informacii a od druga strana lugje ne-eksperti davaat informacii. Objektivno pravilno e da se dava pogolema doverba na prvata grupa. Ne pravam muabet za politicari, tie si se baska.
Автоматски споено мислење:

Ne gi mesaj tie vakcini so ovie takanareceni vakcini. Toa e kako da sporedvas voena mokj na SAD so taa na ARM i da recis tuka se nekade, pata pata. Poarno so krstena voda mackaj se.
Nekoi se mackaa, sega ne se povekje megju nas.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Razbiram deka ima i razocaruvanje ama toa za sto se napraveni go ispolnuvaat.
Фанучи изјавил пред конгрес дека не знае ни една вакцина што нема цел да ја спречи заразата, и препорачува буст ради тоа. Изглеа не е у тек со експертите на кајгана кој викаат дека вакцините си ја исполниле целта.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.177
Поени од реакции
21.298
Фанучи изјавил пред конгрес дека не знае ни една вакцина што нема цел да ја спречи заразата, и препорачува буст ради тоа. Изглеа не е у тек со експертите на кајгана кој викаат дека вакцините си ја исполниле целта.
Vo toa i uspevaat no za relativno kratok period.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Па на 0.4% реинфекции за 2 години, мислам дека се.
Стапката на смртност кај лицата 20-30 год. е 0.2%, кај дечињата е уште помала, па повторно се форсира она на кое ти вербално се противиш за прележаните. :vrtioci:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom