Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
28 октомври 2019
Мислења
71
Поени од реакции
52
Нема да бидеш плус затоа што прво ќе те натераат да почнеш да вложуваш од тоа што си го заработил за да добиваш повеќе пари, а потоа по неколку месеци сајтот ќе згасни и нема да ти исплатат ништо.
Вакви шеми постојат од 1995 и до сега никој лебот не го извал преку нив.
Автоматски споено мислење:
да, во право си бил за тоа овложување , таму каде што вложив , не згасна сајтот но рестарт направија и пак од 0 почнеш ,не си вратив ни тоа што вложив, добро е што ептен малку вложив некои 30-40 рублји па не ми е мака
 
Член од
17 март 2014
Мислења
600
Поени од реакции
1.662
Дечки од YouTube ми стигна порака за tax form и нешто со W-8BEN
(W-8BEN is an IRS mandated form to collect correct Nonresident Alien (NRA) taxpayer information for individuals for reporting purposes and to document their status for tax reporting purpose.)



Дали некој имал искуство и знае што треба да направи како следен чекор / се оди нешто до Банка/УЈП да се предава овој образец или ...?
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
Дечки од YouTube ми стигна порака за tax form и нешто со W-8BEN
(W-8BEN is an IRS mandated form to collect correct Nonresident Alien (NRA) taxpayer information for individuals for reporting purposes and to document their status for tax reporting purpose.)


Дали некој имал искуство и знае што треба да направи како следен чекор / се оди нешто до Банка/УЈП да се предава овој образец или ...?
Во Ујп ќе му доставиш документи за да си платиш данок откако ќе ти пристигнат парите.
Тоа W-8 е за Youtube, ама таа е стандардна што не се пополнува бидејќи не си од Америка.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.011
Поени од реакции
613
Imam prasanje , pocnav online prodazba preku facebook , napraiv plakanje za sponzoret ,no ne mi se vleceni parite od smetka , nekoj da ima poznavanje za vkov slucaj
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
Imam prasanje , pocnav online prodazba preku facebook , napraiv plakanje za sponzoret ,no ne mi se vleceni parite od smetka , nekoj da ima poznavanje za vkov slucaj
Ќе ти ги повлечи на крајот од пресметковниот период, или ако надминеш одредена сума.
Прочитај ќе најдиш поточно како е сетирано за тебе.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.011
Поени од реакции
613
Ќе ти ги повлечи на крајот од пресметковниот период, или ако надминеш одредена сума.
Прочитај ќе најдиш поточно како е сетирано за тебе.
Da no vtoriot pat mi zema posle saat vreme , prvata uplata uste ne e podignata, ni na rezervirani srestva ne stoji deka treba da imam uplata prema facebook
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
948
Поени од реакции
1.313
Da no vtoriot pat mi zema posle saat vreme , prvata uplata uste ne e podignata, ni na rezervirani srestva ne stoji deka treba da imam uplata prema facebook
мене во некои случаи ми има наплатено откако е завршена кампањата и се потрошени средствата
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
Микро пико воркери пчели и други ситни страничиња обично не вредат кликање тоест тие се добра стратегија за друг да го јаде медот а вие да ја држите лажичката.

Некој да биде по искрен да каже со кој страници се соработува и се одобрени за во мкд за афилиејт или дропшипинг или на кој друг начин се доаѓа до посериозно седење пред компјутер и тоа седење да биде ефективно и притоа да биде платено а не профилот баниран оти се наоѓаме во република од северна.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
Микро пико воркери пчели и други ситни страничиња обично не вредат кликање тоест тие се добра стратегија за друг да го јаде медот а вие да ја држите лажичката.

Некој да биде по искрен да каже со кој страници се соработува и се одобрени за во мкд за афилиејт или дропшипинг или на кој друг начин се доаѓа до посериозно седење пред компјутер и тоа седење да биде ефективно и притоа да биде платено а не профилот баниран оти се наоѓаме во република од северна.
Какви вештини поседуваш?

Што знаеш да правиш на компјутер, со раце, и слично?
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
Какви вештини поседуваш?

Што знаеш да правиш на компјутер, со раце, и слично?
одлично знам да спамирам по интернет :)

моментално вежбам вордпрес и јтјуб мада мислам дека е долг патот таму
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
одлично знам да спамирам по интернет :)

моментално вежбам вордпрес и јтјуб мада мислам дека е долг патот таму
Штом те бива за спамирање - веројатно би можел да менаџираш профили и страници на социјалните мрежи.
Барај локални и странски бизниси, и понуди им се да им ги уредуваш профилите на месечна основа (текстови, фотографии, линкови...).
Препорачливо е да им прикажеш портфолио / пример дека веќе го правиш истото.

Од ВордПрес можеш да имаш добра заработка.
Изработка на веб страни, редизајн, оптимизација, одржување...
Сепак, областа не е лесна како што изгледа. Има доста за учење, и истото не трае со недели или месеци, туку со години.
Регистрирај домен и хостинг - и вежбај. Така најлесно и најбрзо ќе научиш.

ЈуТјуб...
За во МК, конкуренцијата е слаба. За содржини на англиски јазик - има голема конкуренција.
Избери една мала област со која си добро запознаен, и би ти било кеиф да креираш видеа подолго време.
Внимавај да има интерес / публика за избраната област.
Кога ќе достигнеш одредено ниво на успех на каналот, полека шири ги видеата кон сродни области.

Афилиејт / партнерска програма...
Нудам пасивна заработка ако си заинтересиран за ова.

За детали околу последново, или за консултации за онлајн заработка (за одреден хонорар) - можеш да ме контактираш во приватна порака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom