Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

ЗА КОЈ КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ЌЕ ГЛАСАТЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ?

  • Билјана Ванковска (Левица)

    Гласови: 81 28,6%
  • Максим Димитриевски (ЗНАМ)

    Гласови: 18 6,4%
  • Стевчо Јакимовски (ГРОМ)

    Гласови: 14 4,9%
  • Вело Марковски (независен кандидат)

    Гласови: 8 2,8%
  • Бујар Османи (ДУИ)

    Гласови: 3 1,1%
  • Стево Пендаровски (СДСМ)

    Гласови: 9 3,2%
  • Гордана Силјановска - Давкова (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 63 22,3%
  • Арбен Таравари (АА, поддржан од ЕСП)

    Гласови: 3 1,1%
  • неодлучен, зависи од нивните предизборни кампањи

    Гласови: 26 9,2%
  • нема да гласам / ќе го направам ливчето неважечко

    Гласови: 40 14,1%
  • Мерсиха Смаиловиќ (Бошњачки Демократски Сојуз)

    Гласови: 4 1,4%
  • Томе Николоски (независен кандидат)

    Гласови: 0 0,0%
  • Господин Поповски (независен кандидат)

    Гласови: 10 3,5%
  • Ѓорѓи Манасков (независен кандидат)

    Гласови: 2 0,7%
  • Зорица Цветковска (Десна)

    Гласови: 2 0,7%

  • Вкупно гласачи
    283
  • Гласањето е завршено на .
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
743
Што се дешава дали ситуациата ќе излези како американските производители на автомобили ко беше кризата to big to fall
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.503
И Саше политико објави "бомба" дека овој Кастриот од сабајле, со се цело семејство, бил однесен на тајна локација, и го чувала армија полицајци. Е сега, дали го чувале или го превоспитувале, тоа е друго прашање. :icon_lol:

Сепак Апасиев бил во право кога напиша дека еден пратеник бил киднапиран.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.859
Поени од реакции
34.894
На пенали подобро да ја решат.

Јалови обиди на бандата во слободен пад. Дали сега, дали за неколку месеци, готови се.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.658
Поени од реакции
13.156
Ма нека останат на 60:60, барем ќе биде интересно, а и така е тешко да биде подобро, во било каква комбинација.

Само што сега Заев е во предност да собере уште некој. Ако остане на 60 ништо не направил.

Инаку како ќе усвојат буџет со 60:60? А може да има и притисок при гласање од надвор, за да не биде држава без буџет, па криза и сл.

А и да видиме дали Зоки по секоја цена ќе оди на договор со Бугарија. Муабетите за датум ми се изнасилени, но и нема друга цврста опција за преживување.


Да ти се плукнам на народот и државата, каде премиер да преживее политички, финансиски, а и да остане на слобода, е да направи договор на штета на државата и нацијата.

Е до таму сме дојдени.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
743
Изгледа не му е судено на Мицковски и на Апасиев да ја срушат владата,повисоки сили делуват ако има преговори датум декември друга песна ќе биди Мицко моќи само нови протести да прај.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.710
Поени од реакции
15.581
Ма нека останат на 60:60, барем ќе биде интересно, а и така е тешко да биде подобро, во било каква комбинација.

Само што сега Заев е во предност да собере уште некој. Ако остане на 60 ништо не направил.

Инаку како ќе усвојат буџет со 60:60? А може да има и притисок при гласање од надвор, за да не биде држава без буџет, па криза и сл.

А и да видиме дали Зоки по секоја цена ќе оди на договор со Бугарија. Муабетите за датум ми се изнасилени, но и нема друга цврста опција за преживување.


Да ти се плукнам на народот и државата, каде премиер да преживее политички, финансиски, а и да остане на слобода, е да направи договор на штета на државата и нацијата.

Е до таму сме дојдени.
ќе гласа Таљат со 2 раце
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
Изгледа не му е судено на Мицковски и на Апасиев да ја срушат владата,повисоки сили делуват ако има преговори датум декември друга песна ќе биди Мицко моќи само нови протести да прај.
Каков датум бе веруваш ли на овие олоши.

До вечер ќе се реши, ќе паднат вечер.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.935
Поени од реакции
3.624
На пенали подобро да ја решат.

Јалови обиди на бандата во слободен пад. Дали сега, дали за неколку месеци, готови се.
Тешко тоа за неколку месеци. Мора во дпмне да дојдат салам луѓе што се разбираат од политика и што нема да бидат под директива на Пешта...
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.451
Поени од реакции
4.555
Ако имаат резерва можно е да е турчин. Ердоган не ги љуби баш комуњарите.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.935
Поени од реакции
3.624
Каков датум бе веруваш ли на овие олоши.

До вечер ќе се реши, ќе паднат вечер.
Вечер ке се реши да се берат цреши.... помина таа работа, сега сите по дома, куќа да се очисти, стока да се нарани....
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Тешко тоа за неколку месеци. Мора во дпмне да дојдат салам луѓе што се разбираат од политика и што нема да бидат под директива на Пешта...
Takae. Plus so ruski pari kupija lokalnite izbori. Mora salam lugje sto se za eu i nato i ne se protiv severna makedonija i prespa. Samo taka Severna Makedonija moze da odi napret. Sega samo Zaev ne vlece napred i treba da ostane.
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
Takae. Plus so ruski pari kupija lokalnite izbori. Mora salam lugje sto se za eu i nato i ne se protiv severna makedonija i prespa. Samo taka Severna Makedonija moze da odi napret. Sega samo Zaev ne vlece napred i treba da ostane.
Neka vleci sidroto napret Zoran Zaev nas premier gordos nasa u dekemvri eu ne ceka imame datum za datum za otpocnuvanje datum na nasta tatkovina Severna Makedonija.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Pustaj meminja sea, za nekoj mesec preku gulab ke treba da gi prakas. :)

Со ова струјава има да не скинат со сметките, можно е рестрикции да има, можно е и локдаун да има. А има можност сред рестрикции локдаун да има. Во Германија има најави до крај на месецов да има локдаун, и од таму следи наваму.
 
  • Гнев
Reactions: Syn

Kajgana Shop

На врв Bottom