Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 ноември 2013
Мислења
870
Поени од реакции
1.379
Другари , само Димче може да не оправи.
Само он ги има тие муда да оди против ДУИ и цела анти-македонска пропаганда.
Само он има муда да се бори правно да си го вратиме идентитетот.Да се измоча на "придавката" северна што би рекле некои..
Само во него лично јас верувам дека може барем честа да ни ја врати.
Па после да ја оправа државата.

Да ви кажам нешто , цел живот сум ВМРО , затоа што верувам во идеалите што тој збор ги носи , и се борам за нив.
Ама Мијалков и Груевски со цела профитерска багра и го удрија копачот на таа партија.Оваа сегашна постава се траги-комедија и не вреди да се коментираат.
Ова ВМРО не е подобра иднина само тоа да се разјасни.

Ако дојде време нова влада да се прави и ДУИ сеуште биде во неа , треба сите да си го удриме ножот у грклан директно.Од таму потекнуваат сите , ама буквално сите срања у државата.Таму симболот е национализмот и до крај ке се држат до тоа.За нив постои само зборот АЛБАНЦИ.

Гласајте за Левица народе , треба да им се даде шанса , покажаа дрка не се само на зборови јаки.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.344
Поени од реакции
37.038
Кај е бе сеа тој глобусот од Крива Паланка да кажува дека било 0-0, дека ништо не било завршено, дека биле во предност сите кандидати на сдс што отишле во втор круг? Кај е сеа да се појави со таа свадбарската кошула и тоа земјината топка од глава што ја носи? Да збори како сдс имале најголем коалиционен капацитет?

Им се виде коалициониот капацитет, си гласаа за учк во Кичево и го шитнаа градот по втор пат на терористи, племе и козоебачи.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
Deckite od levica se poranesnite sareni kurtoni so Apasiev na celo. Fakt. Toa deka ne pamtis, mislis deka drugite ne pamtat ili ednostavno ne sfakjas e tvoj problem. Se ova sto nabroi se slucuva pokasno, od kako ve iskoristija kako kurtoni sekako. Pred toa nesto drugo se desavase. Rusevte rezim, se sekjavas, ednoto bevte so SDSM. Im odrabotivte i ve poebaja. Posle toa e malce nebitno sto se desava, ama da recis deka levica se najcisti na politicka scena posle se e isto kako utre SDSM da se preimenuva i da dojdi nekoj tuka i da tvrdi deka se bezgresni. Ne odi toa taka, ima krv na racete na levica isto kolku sto ima na SDSM okolu site sranja sto se slucija vo megjuvreme zatoa sto vie ste direktno vmesani i pridonesovte za tie da se slucat. Da ne me sfatis pogresno ama partija koja za osnova gi ima sarenite kurtoni e kurton partija. Djabe sega po svadba tapani.
сметаш дека левица беше политички фактор за менување на власта во 2016?партија што имаше 10 илјади гласа на изборите.
2016 тие си се легитимираа како партија.
Тие шарени куртони имаше и вмровци, комуњари, патриоти, педери.
Вмровците твои да беа толку чисти немаше да ги уценуваат да гласаат за името, за попис за се што помина овие 5 години или си преќутија или го одобрија.
Тоа ти е класичен куртон владе ама пошо си штабски бот ќе ти бидат криви деца шо преку кур му дошло од крадењето и криминалот на тогаш севишната партија.
Факт е дека сите лакрдии на Заев му поминаа низ раце на Мицко и овој твојот ништо не напрај а беше политички фактор.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.841
Поени од реакции
10.209
Во Кичево Македонците гласаа за кандидатот на ВМРО ДПМНЕ а Албанците гласаа за ДУИ.
Коалициониот партнер на ВМРО ДПМНЕ , Алијанса на Села гласаше за ДУИ.

Од друга страна вмровците гласаа за Таравари во Гостивар.

Кој си го продаде гзот?
Кој македонци бе друже?
Минимум 3000 комуњари не гласаа, а имаше и такви што гласаа за Дехари.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.143
Поени од реакции
21.782
сметаш дека левица беше политички фактор за менување на власта во 2016?партија што имаше 10 илјади гласа на изборите.
2016 тие си се легитимираа како партија.
Тие шарени куртони имаше и вмровци, комуњари, патриоти, педери.
Вмровците твои да беа толку чисти немаше да ги уценуваат да гласаат за името, за попис за се што помина овие 5 години или си преќутија или го одобрија.
Тоа ти е класичен куртон владе ама пошо си штабски бот ќе ти бидат криви деца шо преку кур му дошло од крадењето и криминалот на тогаш севишната партија.
Факт е дека сите лакрдии на Заев му поминаа низ раце на Мицко и овој твојот ништо не напрај а беше политички фактор.
Aj se so iznatreska, iznatreska, ali od kade me izvadi partiski bot samo toa ne mi e jasno. Istata sema, istiit muabet kako na vremeto sarenite kurtoni sto go pravea. Znaci ic ne se podmrdnavte od kurtonskata matrica, ni milimetar. I sega vi gi citam komentarite, kako napaleni tinejderi so muabetite ste. Tuku nejse, VMRO pobedi na lokalnite. Najdimi eden post kade nesto slavam, se raduvam ili bilo sto. Najdi mi eden post vo toa temite za VMRO predizbirno kade pisuvam nesto ili bilo sto pozitivno. Nekoj cuden partiski bot sum, ne mislis ti taka? Dodusa za ova treba i da imas kapacitet da mislis no nema veze i bez taa sposobnost mozes da proveris.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.098
Поени од реакции
6.164
Dobro de, eve i da se izjasnila bugarka, ne moze da bide gradonacalnicka, kolku nemakedonci se gradonacalnici ili na drugi funkcii vo mkd ? Sekoj moze da bide na funkcija samo bugarin ili bugarka ne moze?
Кај реков не можи???? Јас колку шо знам, немакедонци градоначалници се, албанци шо сегде се кажуват дека се албанци, турци кои доаѓаат од турски партии, роми шо се декларираат како роми. Јас не знам дали Данела имала или немала бг пасош, јас ти кажвам кои се процедурите да извадиш бг пасош.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
Aj se so iznatreska, iznatreska, ali od kade me izvadi partiski bot samo toa ne mi e jasno. Istata sema, istiit muabet kako na vremeto sarenite kurtoni sto go pravea. Znaci ic ne se podmrdnavte od kurtonskata matrica, ni milimetar. I sega vi gi citam komentarite, kako napaleni tinejderi so muabetite ste. Tuku nejse, VMRO pobedi na lokalnite. Najdimi eden post kade nesto slavam, se raduvam ili bilo sto. Najdi mi eden post vo toa temite za VMRO predizbirno kade pisuvam nesto ili bilo sto pozitivno. Nekoj cuden partiski bot sum, ne mislis ti taka? Dodusa za ova treba i da imas kapacitet da mislis no nema veze i bez taa sposobnost mozes da proveris.
Тој не се радувал на победата од Вмро.
Да бе уствари ти за дуи си :)
Не ме заебавај Владе пред тебе сум на форумот дојден мислиш не ти ги следам ставовите.
Уживај во тоа дека левица ти го турна грујо а не блатантното крадење и богатење на кланот негов.
Лажи се слободно дека 8 корумпирани вмровци го предадоја мицко и гласаа за промена на името.
Се беше супер во државата се додека тој куртонот апасијата и уште 150 студенти дојде и ја растури државата.
Во мир и хармонија живеевме пред тоа
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.111
Поени од реакции
8.387
Кај реков не можи???? Јас колку шо знам, немакедонци градоначалници се, албанци шо сегде се кажуват дека се албанци, турци кои доаѓаат од турски партии, роми шо се декларираат како роми. Јас не знам дали Данела имала или немала бг пасош, јас ти кажвам кои се процедурите да извадиш бг пасош.
Ima I srbi, vlasi I ne znam sto, pa nikoj nikogas ne se fati za nacionalnosta, sega naednas koja bila procedurata za bg pasos, Abe ete bugarka e, sto ima vrska koja e I koja nacionalnosta, zosto se fativte za toa?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.440
Поени од реакции
4.936
Ima I srbi, vlasi I ne znam sto, pa nikoj nikogas ne se fati za nacionalnosta, sega naednas koja bila procedurata za bg pasos, Abe ete bugarka e, sto ima vrska koja e I koja nacionalnosta, zosto se fativte za toa?
Не е важна националноста, секако, ама не кога зборуваме за Кичево.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
Не е важна националноста, секако, ама не кога зборуваме за Кичево.
Поголем проблем е нивото на тероризам во новиот градоначалник него националноста.
Плус мафијашкиот фактор наречен дуи
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.440
Поени од реакции
4.936
Поголем проблем е нивото на тероризам во новиот градоначалник него националноста.
Плус мафијашкиот фактор наречен дуи
Аха, затоа што бил терорист бил револтов, ок тогаш.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.440
Поени од реакции
4.936
Da i za Kicevo, zosto da ne bide makedonec, zosto po sekoja cena treba da bide Albanec i toa od dui.
Добил повеќе гласа албенецот и он треба да биде градоначалник, јас мислам дека така функсионираат изборите.
Автоматски споено мислење:

Da i za Kicevo, zosto da ne bide makedonec, zosto po sekoja cena treba da bide Albanec i toa od dui.
Добил повеќе гласа албенецот и он треба да биде градоначалник, јас мислам дека така функсионираат изборите.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.281
Поени од реакции
16.300
Добил повеќе гласа албенецот и он треба да биде градоначалник, јас мислам дека така функсионираат изборите.
Автоматски споено мислење:


Добил повеќе гласа албенецот и он треба да биде градоначалник, јас мислам дека така функсионираат изборите.
Ти кад би знаел да мислиш, друго би било.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom