Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Секако дека е фејк, никој не верува дека е вистина дури ни овие кои ги постуваат работиве.
Не е фејк, туку со кога на пресуда пишува “против обвинетиот“ во продолжение гласи “се одбива обвинението“.

Тој дел намерно не го дообјавиле. Инаку на порталот за пресуди далеку од тоа дека сите донесени ги има, инаку и оваа морало да ја има.

Како и да е веројатно се работи за истото лице, некаде Даниела, некаде Данела, но не знам каков ефект ова у 5 до 12 треба да има за кампањата.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.120
Поени од реакции
14.268
Максим и Оливер имаа милион ТВ дуели, не знам како не им е преку глава да седат во иста просторија, а камоли да дебатираат. :)
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.678
Поени од реакции
5.305
Требаше Левица да чекаат крај на парламентарни избори па да идат со Вмро, вака како да се заебаа малце. Да не речам се испрљаа без веза...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.325
Поени од реакции
11.164
Требаше Левица да чекаат крај на парламентарни избори па да идат со Вмро, вака како да се заебаа малце. Да не речам се испрљаа без веза...
мораше за да го притиснат зајко уште повеќе


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.678
Поени од реакции
5.305
мораше за да го притиснат зајко уште повеќе


Sent from my iPhone using Tapatalk
Незнам ама не сум јас толкав оптимист со вториов круг... да не им биде џабе.
Ама и искрено еве незнам ако има тука некои подржувачи на Левица па да кажат дали би гласале за Вмро сега втор круг. По мене незадоволните воопшто од државата не само од вмро-сдс гласаат за Левица.
И сега одеднаш се враќаш на старите маани. Ми нема логика, автоматски тој и тој на следните избори нема да гласа за Левица ќе рече поише ми вреди гласов за Вмро ко у вториот круг шо напраив, и сега ќе праам така, неможам да го трпам зајко.
Избрзана и глупа одлука, под дејство на емоции.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.174
Почнува тензично да станува на соц.мрежи. Мислам дека у недела ќе има доста проблеми. Се надевам само дека нема да забегаат премногу и ќе признаат пораз.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.753
Поени од реакции
8.846
@STEALTH

Признавам згрешив за Сдсм во Битола....изгледа му излегоа неутралните и го решија Стентонот....Македончето само за инает гласа :D.

Мило ми е што Данела мачето доби во Скопје и Дпмне во Охрид со тоа што се докажа дека Македонците се тие кои решаваат кој е власт а не Албанците...нека оди Заев пак нека се лижи кај Албанците
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom