Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Кључно е за ВМРО и Левица, Заев да не го одржи зборот и да не даде оставка у понеделник. Со Заев како предводник на сдс, на наредни парламентарни опозицијата комбинирано ќе има над 60 пратеници лесно и тоа само македонскиот блок.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Заев да не го одржи зборот и да не даде оставка у понеделник.
А кога го одржал зборот?:cautious:
До сега требаше повеќе пати да си даде оставка. Ама едно зборува, друго мисли, трето прави. Не очекувам негова оставка во понеделник.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
А кога го одржал зборот?:cautious:
До сега требаше повеќе пати да си даде оставка. Ама едно зборува, друго мисли, трето прави. Не очекувам негова оставка во понеделник.
Никад не го одржал, али сега е многу битно да не ја смени таа практика.

Иначе го гледам Хефтов нешто задње време. Па човекот седнува пред камера и замишља дека карши него седи син му со 3 кеца на тромесечје за кои прв пут дознава на родителска. Каков морон неверојатно.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Па како делува Данела храбро засега....ако се покажи како градоначалник, јас пред све нејзе би сакал да ја видам на премиерското место наместо Мицко....

Pse Jo???
Море оти пред време правиш раздор :D

Чекај бе малце, има време.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
Nastrana nesposobnosta I arogancija na na Silegov, I voopsto cel debilizam na SDSM... ama stvarno nekoj veruva vo "nezavisnosta" na plavusata? I vo nejzinata strucnost? Tie, nonstop potencirani, "menadzerski sposobnosti"?

Retko glup narod imame...
Eve, poveketo se soglasuvame deka pijandurava treba da go snema od scena. Ama, tolku ocajni sme, pa plavusata ke ja digame do nebo?
Znae nekoj sto uspesna prikazna imaa taa? Pa site tie funkcii sto gi nabrojala vo CV-to se politicki I ednostavno e nemozno nekoj da ne stoi pozadi nea... Eve, ispadna deka e kerka na visok policiski funkcioner od vremeto na Branko... I deka tatko I bil nacalnik na MVR vo vremeto koga isceznaa 30-tina kgr droga? I deka ucestvuval vo privatizacijata na ZitoLux.... Nezavisna, kur moj...
Kolku e sposobna da upravuva so budzet od 120 milioni evra? Sto rabotela dosega da ima iskustvo so realen biznis I pari?

Na vremeto, pamtam, bevme razocani od Branko, pa go dobesovme Grujo... pa razocani od nego go donesovme Zokita... I sekogas so visoki ocekuvanja. I sekogas od gadno vo pogadno razocaruvanje...

Ima edna prikazna : Si bilo vrapce vo sred zima. Od stud ke izmrzelo. Ama pominala krava koja go posrala. Od toplinata na izmetot se spasilo od premrznuvanje. Po nekoe vreme, pominala macka, go izvadila od govna. I go izela...
Naravoucenie: Ne sekoj sto ke te posere, ti pravi loso. I ne sekoj sto ke te izvadi od govna, ti pravi dobro.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Nastrana nesposobnosta I arogancija na na Silegov, I voopsto cel debilizam na SDSM... ama stvarno nekoj veruva vo "nezavisnosta" na plavusata? I vo nejzinata strucnost? Tie, nonstop potencirani, "menadzerski sposobnosti"?

Retko glup narod imame...
Eve, poveketo se soglasuvame deka pijandurava treba da go snema od scena. Ama, tolku ocajni sme, pa plavusata ke ja digame do nebo?
Znae nekoj sto uspesna prikazna imaa taa? Pa site tie funkcii sto gi nabrojala vo CV-to se politicki I ednostavno e nemozno nekoj da ne stoi pozadi nea... Eve, ispadna deka e kerka na visok policiski funkcioner od vremeto na Branko... I deka tatko I bil nacalnik na MVR vo vremeto koga isceznaa 30-tina kgr droga? I deka ucestvuval vo privatizacijata na ZitoLux.... Nezavisna, kur moj...
Kolku e sposobna da upravuva so budzet od 120 milioni evra? Sto rabotela dosega da ima iskustvo so realen biznis I pari?

Na vremeto, pamtam, bevme razocani od Branko, pa go dobesovme Grujo... pa razocani od nego go donesovme Zokita... I sekogas so visoki ocekuvanja. I sekogas od gadno vo pogadno razocaruvanje...

Ima edna prikazna : Si bilo vrapce vo sred zima. Od stud ke izmrzelo. Ama pominala krava koja go posrala. Od toplinata na izmetot se spasilo od premrznuvanje. Po nekoe vreme, pominala macka, go izvadila od govna. I go izela...
Naravoucenie: Ne sekoj sto ke te posere, ti pravi loso. I ne sekoj sto ke te izvadi od govna, ti pravi dobro.
Мислам дека инспектор бил татко и а не началник. А и да бил началник, не гледам никаква поврзаност со дрогата што ја спомна, па немаме само 1 началник во цела држава, уште 200 други има.

Не знам дали некој стои позади нема а и не верувам дека било кој го боли стојко се додека таа жена и нејзината победа бидат финалниот удар за пад на муртинецот како и на смрдежот Шилегов.

Јас 2016 гласав за ова гомнава сдс, и не ми е срам да го кажам тоа, но ваква банда без команда, ваква неспособност не памтам дека сме имале на политичкава сцена на било кое поле.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
Не знам дали некој стои позади нема а и не верувам дека било кој го боли стојко се додека таа жена и нејзината победа бидат финалниот удар за пад на муртинецот како и на смрдежот Шилегов.
Vo pravo si.
Ama na vremeto istite zborovi gi upotrebuvavme za pad na familijata....
Pa vidovme toa "kur me boli" do kade ne dovede...
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.865
Nastrana nesposobnosta I arogancija na na Silegov, I voopsto cel debilizam na SDSM... ama stvarno nekoj veruva vo "nezavisnosta" na plavusata? I vo nejzinata strucnost? Tie, nonstop potencirani, "menadzerski sposobnosti"?

Eve, poveketo se soglasuvame deka pijandurava treba da go snema od scena. Ama, tolku ocajni sme, pa plavusata ke ja digame do nebo?
јбг, ти да се кандидираше тебе ќе те избереше народ место Шилегов, ама пошто ти не се кандитира народот ќе ја избере глупава плавуша.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Интересни ми е Сдссм каде дел од политичката агенда им беше подобрување на односите со Бугарија, потклекнување и прифаќање на секое нивно барање, потпишување на Договор за добрососедство, форсирање за решавање на црковниот спорт (однос мајка-ќерка), формирање на историска комисија за решавање на историските прашања и проблематики од каде произлегоа и одредени промени во учебниците по историја, менување на натписните табли, заедничко празнување на празниците и молчење за сите територијални претензии и провокации на Каракачанов кој ќе праќаше полкови...а во меѓувреме претседателот на Сдссм и на Влада отиде на класичен куропуш на бугарска телевизија!

Нека не се фаќаат за бугарското државјанство за Данела. Срамно и бедно е после ваква политика да се фаќаат за Бугарско државјанство и да бараат да се повлече од трката, но помалку ни повеќе, само поради истото! Беда!
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.954
Интересни ми е Сдссм каде дел од политичката агенда им беше подобрување на односите со Бугарија, потклекнување и прифаќање на секое нивно барање, потпишување на Договор за добрососедство, форсирање за решавање на црковниот спорт (однос мајка-ќерка), формирање на историска комисија за решавање на историските прашања и проблематики од каде произлегоа и одредени промени во учебниците по историја, менување на натписните табли, заедничко празнување на празниците и молчење за сите територијални претензии и провокации на Каракачанов кој ќе праќаше полкови...а во меѓувреме претседателот на Сдссм и на Влада отиде на класичен куропуш на бугарска телевизија!

Нека не се фаќаат за бугарското државјанство за Данела. Срамно и бедно е после ваква политика да се фаќаат за Бугарско државјанство и да бараат да се повлече од трката, но помалку ни повеќе, само поради истото! Беда!
Сдсм е антоним за срам и достоинство што друго да се очекува од нив? Најголемиот шљам во државата е во нивната партија. А за гласачите не треба ни да се зборува.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.996
Може требаше она одма да излезе и да признае дека има. Тука ќе завршеше целата приказна.
Автоматски споено мислење:

Џамијава у Тафталиџе, т.е. Нерези изглеа не испушта звуци у задњи денови, или мене така ми се чини?
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.775
Поени од реакции
13.437
Конечно гледам корист од предизборен молк и одвај го чекам.

Може ми е паднат прагот на толеранција, но вака никогаш не ми досадиле.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.737
This site can’t be reached
Check if there is a typo in dzip.mk.



DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

Пази РЕЖИМСКИ говна, ја исклучиле Веб страната, почнале изгледа луѓе масовно да се бунат како СДСМ слободно јавно прикажува по медиуми лечни документи, ембг, броеви на лични карти, се едно дали се блгарски
Од кај му на СДСМ блгарски ЕМБГ на Даниела ?????????
а од друга страна МВР одма излегол на терен во Вевчани наводно обезбедување на Мицко легитимирало и фотографирало лични картри на некој непознати луѓе кој дошле во истата кафеана..
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
This site can’t be reached
Check if there is a typo in dzip.mk.



DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

Пази РЕЖИМСКИ говна, ја исклучиле Веб страната, почнале изгледа луѓе масовно да се бунат како СДСМ слободно јавно прикажува по медиуми лечни документи, ембг, броеви на лични карти, се едно дали се блгарски
Од кај му на СДСМ блгарски ЕМБГ на Даниела ?????????
а од друга страна МВР одма излегол на терен во Вевчани наводно обезбедување на Мицко легитимирало и фотографирало лични картри на некој непознати луѓе кој дошле во истата кафеана..
Не се бламирај, види што си пишал:

dzip.mk.
dzip.mk.
dzip.mk.

Џип!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom