Premier League - 2021/2023

Кои 2 екипи нема да завршат во топ 4?


  • Вкупно гласачи
    91
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Не ми се верува какви ликови навиваат за Манчестер Јунајтед. Се молат да примеле 3-4 гола од најголемиот ривал... То треба да се убие или да се убие, трето нема.
Кој кур си па ти?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Не би можел да навивам против Јунајтед, во било која конотација.
Јасно, али клубот нема никаква иднина со треторазредни пациенти како овој, едноставно е неписмен и нема капацитет да го води тимот.
Крај на муабетот, 0 од тренер.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.548
Поени од реакции
62.462
Јасно, али клубот нема никаква иднина со треторазредни пациенти како овој, едноставно е неписмен и нема капацитет да го води тимот.
Крај на муабетот, 0 од тренер.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Потполно те разбирам и сфаќаш зошто го имаш пишано мислењето. Ова е како на човек во длабока кома, да му го одовлекуваш крајот. Сите знаат како ке заврши но сепак, никој не сака да ги исклучи машините.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Не мислам дека се потценети, очекувањата доаѓаат од резултатите. Ама вооошто нема да ме изненади да победат денес (се надевам ќе победат :love:). Истиот филм го гледаме цело време. Оле е на чекор до отказ и врзуваат неколку добри резултати, па после пак се повторува истото.
Се додека ЛШ ситуацијата е стабилна (релативно стабилна е) + не се километри далеку од топ 4, сигурен е. Не е на чекор од отказ во секој случај.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Јасно, али клубот нема никаква иднина со треторазредни пациенти како овој, едноставно е неписмен и нема капацитет да го води тимот.
Крај на муабетот, 0 од тренер.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Што можеш да очекуваш од тренер што у CV ги има Молде и Кардив?
И тоа со Кардив дно допре, на 30 утакмици вкупно 1.07 points per game има.
Реално 450+ милиони во 3 години му дадоа за играчи и пак успеа Оле дно да допира. Верувам уште 1 сезона да остане пак ќе му фали уште 1-2 играчи за титула и се така у круг.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.558
Поени од реакции
52.350
Се додека ЛШ ситуацијата е стабилна (релативно стабилна е) + не се километри далеку од топ 4, сигурен е. Не е на чекор од отказ во секој случај.
Го пишав тоа минатата недела, ама многу медиумски притисок имаше, па и незадоволство кај фановите и мислам дека два негативни резултати неделава сериозно ќе му ја разнишаа позицијата и ќе постоеше реална шанса за отказ. После првесвртот против Аталанта мислам дека му е сигурно местото дури и 10-0 да изгуби денес :D
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Имате среќа што Ел Класико се решив да гледам. :D
Автоматски споено мислење:

Ма да ако спомнам нешто ќе ја свртат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom