Охрид

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.491
Дечки, знаете некој превозник (автобус/комбе) што врши превоз Скопје-Охрид, со тргнување помеѓу 05-07 часот наутро? Треба да сум на аеродром во Охрид, во 10 часот наутро. (Не денес)

Македонија сообраќај, Галеб и Бисер Пром најрано тргаат во 8:00.
Мислам Вакчаре имет линија 5:30 од Скопје за Струга овде си негде 9 сатот
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.910
Поени од реакции
12.395
Сега беше шансата малите партиии да најдат еден заеднички кандидат и заедно со неопределените ќе успеееја да одат во втор круг и мислам третата опција ќе успееше.....нажалост,неслога и неорганизираност им помагат да останат уште 4 г.на овие две секти.
Да, пример за советници излегоја неколку помали "партии". Не знам дали да ги наречам партии, иницијативи ваљда е поконцизно. "Охрид пред се" и уште нешто, Обединета Македонија ваљда се викаа? Ни една зелена партија не излезе со некој еколошки проект ( ако не ги рачунаме ребрендираните ДУИ ).
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.678
Дечки, знаете некој превозник (автобус/комбе) што врши превоз Скопје-Охрид, со тргнување помеѓу 05-07 часот наутро? Треба да сум на аеродром во Охрид, во 10 часот наутро. (Не денес)

Македонија сообраќај, Галеб и Бисер Пром најрано тргаат во 8:00.
дојди си во охрид еден ден порано,такси до аеродром,така функционират животот...зш си прајш стрес самиот.....
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.419
дојди си во охрид еден ден порано,такси до аеродром,така функционират животот...зш си прајш стрес самиот.....
А зошто ти ми кажуваш што и како да правам, поинаку од тоа што те прашувам?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.124
Поени од реакции
18.110
Дечки, знаете некој превозник (автобус/комбе) што врши превоз Скопје-Охрид, со тргнување помеѓу 05-07 часот наутро? Треба да сум на аеродром во Охрид, во 10 часот наутро. (Не денес)

Македонија сообраќај, Галеб и Бисер Пром најрано тргаат во 8:00.
Галеб имаш во 6 (Белград - Охрид) , би требало да е кун 8:45 - 8:50 на аеродром.
Е сега корона времиња, најубо да си
прашаш на нивната ФБ страна...
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.678
Ако имаТ некој повеке инфо нека пишиТ..кога беше тепачката помеѓу бугарашите Вангелис и Трене во Софија?
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.530
Поени од реакции
34.792
Сте слушнале до сега за улица Тетовска во Охрид? :cautious:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.124
Поени од реакции
18.110
Сте слушнале до сега за улица Тетовска во Охрид? :cautious:
Ја најдов УЛИЦАТА!
Уствари е сокаче меѓу Абас Емин и Охридска Бригада, зато Коста скаат да ја реновират.Секако тука веќе ги асфалтира другиве, па за 200 метри останато имат по Абас Емин сигурно:cautious:

Screenshot_20211020_174759.jpg
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.530
Поени од реакции
34.792
Ја најдов УЛИЦАТА!
Уствари е сокаче меѓу Абас Емин и Охридска Бригада, зато Коста скаат да ја реновират.Секако тука веќе ги асфалтира другиве, па за 200 метри останато имат по Абас Емин сигурно:cautious:
Ova e fakticki presekot kaj prodavnicata Bonida, pa nadolu do Ohridska bridaga:shok2:
Da umrev denes nemase da znam deka sokacevo so 6 kuki, se vikalo uluca Tetovska:icon_mrgr:

Да,а и за Винковачка,Прилепска....мислам и Будва имат.
Vinkovacka I Budva se sestra I polusestra na Zeleznicka :pipi:Niv gi znam, Tetovska "nikad cula" :toe:
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.678
Ova e fakticki presekot kaj prodavnicata Bonida, pa nadolu do Ohridska bridaga:shok2:
Da umrev denes nemase da znam deka sokacevo so 6 kuki, se vikalo uluca Tetovska:icon_mrgr:


Vinkovacka I Budva se sestra I polusestra na Zeleznicka :pipi:Niv gi znam, Tetovska "nikad cula" :toe:
Мислам дека имат две улици Караорман? Едната е кај Суна од туристичка десно а другата Лескоец,а лескоец припаѓат во Охрид?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.124
Поени од реакции
18.110
Мислам дека имат две улици Караорман? Едната е кај Суна од туристичка десно а другата Лескоец,а лескоец припаѓат во Охрид?
Да.
Едната е од Суна кун Карабегомала уличено.
И Илинденска имат две, од Горна Порта кун Воска Амбулантана и втората во Велгошти.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.530
Поени од реакции
34.792
Sramota more, ulicive ne si gi znajme :icon_mrgr: Ke te prasat coek od negde, ke se cudis ko udren " kaj e sega ova" :icon_mrgr:

Imase nekoj postirano slika od nekoe sokace, kaj ulica Galicica. Se skapav cudenje kaj e ulicava slikana. De poznato mesto, ama nemav pojma kaj e.
Ohrid ko Melburn da e :pos:
 
Последно уредено:
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.678
Sramota more, ulicive ne so gi znajme :icon_mrgr: Ke te prasat coek od negde, ke se cudis ko udren " kaj e sega ova" :icon_mrgr:

Imase nekoj postirano slika od nekoe sokace, kaj ulica Galicica. Se skapav cudenje kaj e ulicava slikana. De poznato mesto, ama nemav pojma kaj e.
Ohrid ko Melburn da e :pos:
хаха ај погодиги трите улички шо се кај полигонот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom