Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.434
Поени од реакции
3.141
...кога сонот го тргам настрана и со ајфонот во рака после полноќ читам филозофии тука, нормално МАленко го прочитав како МИленко, па си реков ај на Агда да и' помогнам, а и таа Топлата ме збуни со клецањето на Миленко :D
...а тоа Кадаиф иде по мене и ми ја трга косата, не дека и тој сака да коментира,
Во ред е Кадаиф да ти ја трга косата али ако не те пољуби у вратот позади увото до степен да ти ги замрзне брадавиците од возбуда ништо не напраил и се третира као гуд гај...
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Не дека не ги сакаат добрите, туку дефиницијата за „добар“ не е баш како што треба. Добри се токму оние најграбливите. Треба во животот да си расипан, неопходно е. Природни закони. Не преживеале тие што биле најфер и чекале другите да се најадат пред нив.
Напротив, добар е способен да се справи со расипаните а останува добар човек. Она што мислите дека е добар е најчесто наивен и слаб а тоа не е добра состојба општо за животот а жените имаат едноставен радар за тоа, самодовербата е најпотентна, така да они паѓаат на тоа без да знаат дали е добар или не. Реално такви, ем добри ем опасни ги има многу ретко па на крај они се помируваат со некој, кога веќе се помируваат калкулираат кој ќе биде добар провајдер и кертејкер, најчесто и се воспитани/кондиционирани таков да бараат. Може да кажеш дека ние сме попримитивни, место да бараме квалитети на добра мајка нас лиги ни течат за цицките и газето на спонзорушата. Проблемот е зашто сакате такви да клецате, а они знаејќи колку сме примитивни ни праат нели пичкина магија. И затоа Дена нема да си најде дечко арно ама и за неа ќје има решение уште малку.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.672
Поени од реакции
34.998
Zaev vaka po servilnost i ponasanje dali e losho momce?
По горната дефиниција на @Milanisimus, газда Зеко е добар дечко (придонесува за семејството, придонесува за дел од општеството, им мести тендери на пријателите, нема пороци...).

По дефиницијата на @Darklady, исто Заев излегува делумно добар дечко (паѓа на интелектуалност и почит): има самодоверба, има страст кон крадење, има смисла за хумор (кога ќе го видат, цел свет мајтап си тераат со нас), смирен глас...

По мојата дефиниција нема добар дечко меѓу Македонските политичари.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.545
Поени од реакции
34.858
По дефиницијата на @Darklady, исто Заев излегува делумно добар дечко (паѓа на интелектуалност и почит): има самодоверба, има страст кон крадење, има смисла за хумор (кога ќе го видат, цел свет мајтап си тераат со нас), смирен глас...
Да излеземе на терен по партиските штабови на СДСМ, ќе видиш и сам колку жени се лигават на Заев :( да се чуди човек

Едноставно е, не барај логика таму каде што ја нема. А во женската глава, дефинитивно нема логика:toe:
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
240
Поени од реакции
905
Да излеземе на терен по партиските штабови на СДСМ, ќе видиш и сам колку жени се лигават на Заев :( да се чуди човек

Едноставно е, не барај логика таму каде што ја нема. А во женската глава, дефинитивно нема логика:toe:
Нормално дека заев ќе има пиќенца, и јас да личев на Игнасио од венецуелска теленовела и јас ќе ги вртев... штета што изгледам на ахмед од исламабад.
 
Член од
17 октомври 2021
Мислења
9
Поени од реакции
30
Нормално дека заев ќе има пиќенца, и јас да личев на Игнасио од венецуелска теленовела и јас ќе ги вртев... штета што изгледам на ахмед од исламабад.
Normalno deka zaev kje ima pikjenca vika be ahhahahah
:pos:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.681
Поени од реакции
34.922
Колку што ужива мажот во сексот, женското ужива минимум пута 3.
...само со ова реченица не се сложувам, ниедно машко не знае дали женската ужива 3х повеќе и доживува оргазам, едноставно истата добро глуми јеее, ууу, ахххх, а всушност изостанува оргазмот, затоа што секое отварање на уста со офкање, наежување на кожата, лупање на срцето, влажноста, не значи и оргазам,
...кај мажите за разлика од жените се гледа уживањето со краен бел оргазмичен продукт т.н. сперма :kafence:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.619
Поени од реакции
18.093
Темата со наслов ’ги сакаат’ треба да гласи ’ги бираат’.
Мажите на темава уопште не се реални, а може и се у заблуда.
Машкото не е тоа што ебе, женското е. Женското е тоа што бира дали ќе му даде или не.
Колку што ужива мажот во сексот, женското ужива минимум пута 3. Потребна е само мала еволуција кај двете страни, но порано или покасно се доаѓа до ситуација кога машкото сфаќа дека добар секс доживува само кога женското е презадоволно од тој чин.
Не сум знаел искрено. Либидото зависи од тестостеронот, значи на мажите повеќе им се сака, а жените повеќе уживаат? Чудно зошто на фемина секоја втора се жали дека не може да доживее оргазам при полов однос...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.672
Поени од реакции
34.998
Да излеземе на терен по партиските штабови на СДСМ, ќе видиш и сам колку жени се лигават на Заев :( да се чуди човек

Едноставно е, не барај логика таму каде што ја нема. А во женската глава, дефинитивно нема логика:toe:
Нормално е, и предвидливо (муабетот со спонзорушите).

Пишав и пред неколку страни, жените (особено како созреваат) бараат сигурност (финансиска, физичка, доверба и сл.), значи муабетот е за долги стази (врски, брак, семејство).

За една вечер генерално бараат изглед и хумор.

Ако некој не може да понуди ниедна од овие работи - проблем. И мора да бара чаре да усоврши барем една особина.
Ако имаш дел, и пак не бива, пак некаде грешиш.
Од машка гледна точка, најчесто грешат на: самодоверба, стабилност (покасно созреваме), досадни муабети, изглед, премногу пребирање, и залетување по женски вон нивна лига (како што ми се наредени по ред).
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.150
Поени од реакции
10.524
...само со ова реченица не се сложувам, ниедно машко не знае дали женската ужива 3х повеќе и доживува оргазам, едноставно истата добро глуми јеее, ууу, ахххх, а всушност изостанува оргазмот, затоа што секое отварање на уста со офкање, наежување на кожата, лупање на срцето, влажноста, не значи и оргазам,
...кај мажите за разлика од жените се гледа уживањето со краен бел оргазмичен продукт т.н. сперма :kafence:
Полесно е да се преправаш дека те боли главата, отколку да глумиш уживање.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.143
Поени од реакции
8.963
По горната дефиниција на @Milanisimus, газда Зеко е добар дечко (придонесува за семејството, придонесува за дел од општеството, им мести тендери на пријателите, нема пороци...).

По дефиницијата на @Darklady, исто Заев излегува делумно добар дечко (паѓа на интелектуалност и почит): има самодоверба, има страст кон крадење, има смисла за хумор (кога ќе го видат, цел свет мајтап си тераат со нас), смирен глас...

По мојата дефиниција нема добар дечко меѓу Македонските политичари.
epten lito tumacenje druze, duri i razocuvarucko :D
naglasiv lik so ne pravi ozbilni problem i dadov samo nekolku primeri kon toa. znaes na so mislam koga pisav komar.

polos primer ne mozese da zemis. likot e/bese osuden, pa kurtuli so pomiluvanje od pretsedatel,
edvaj izvlece ziva glava od sobranie - i toa e samo raboti koi se transparentni, bez da navleguvame
vo spekulacii kako i so raboti momentalno, ako toa ne e problematicen lik, ne znam so e.
manje bitno, i taka temata e komedija
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.619
Поени од реакции
26.134
Напротив, добар е способен да се справи со расипаните а останува добар човек. Она што мислите дека е добар е најчесто наивен и слаб а тоа не е добра состојба општо за животот а жените имаат едноставен радар за тоа, самодовербата е најпотентна, така да они паѓаат на тоа без да знаат дали е добар или не. Реално такви, ем добри ем опасни ги има многу ретко па на крај они се помируваат со некој, кога веќе се помируваат калкулираат кој ќе биде добар провајдер и кертејкер, најчесто и се воспитани/кондиционирани таков да бараат. Може да кажеш дека ние сме попримитивни, место да бараме квалитети на добра мајка нас лиги ни течат за цицките и газето на спонзорушата. Проблемот е зашто сакате такви да клецате, а они знаејќи колку сме примитивни ни праат нели пичкина магија. И затоа Дена нема да си најде дечко арно ама и за неа ќје има решение уште малку.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.672
Поени од реакции
34.998
epten lito tumacenje druze, duri i razocuvarucko :D
naglasiv lik so ne pravi ozbilni problem i dadov samo nekolku primeri kon toa. znaes na so mislam koga pisav komar.

polos primer ne mozese da zemis. likot e/bese osuden, pa kurtuli so pomiluvanje od pretsedatel,
edvaj izvlece ziva glava od sobranie - i toa e samo raboti koi se transparentni, bez da navleguvame
vo spekulacii kako i so raboti momentalno, ako toa ne e problematicen lik, ne znam so e.
manje bitno, i taka temata e komedija
Не е мое, твое е тумачењето :D
Како на фото робот, само ти дадов кандидат според карактеристиките :D
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.820
Поени од реакции
15.750
...само со ова реченица не се сложувам, ниедно машко не знае дали женската ужива 3х повеќе и доживува оргазам, едноставно истата добро глуми јеее, ууу, ахххх, а всушност изостанува оргазмот, затоа што секое отварање на уста со офкање, наежување на кожата, лупање на срцето, влажноста, не значи и оргазам,
...кај мажите за разлика од жените се гледа уживањето со краен бел оргазмичен продукт т.н. сперма :kafence:
и кај женките е исто, ете мачорот или кучето или пастувот не рипа на женката ако нема мирис,( овулација), јасно после има и оргазам и резултат
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.619
Поени од реакции
26.134
Јас мислам дека генерално не можеме да се сложиме околу терминологијата. Тоа е така затоа што перцепцијата и ставот се субјективни. Исто како што неможеме да се сложиме што е добра музика, кое е најдоброто годишно време, најомилено животно и така натаму.

Но еве да се држиме и до терминологијата што ја наметна @Sussaro околу лошите момци, јас се кладам дека 95% (да не речам сите) од оние фини и културни дечки со харизма на евнуси, доколку постои магично стапче кое би им дало моќ, ќе станат Бранковци, Мијалковци (да речеме некакви си фраери) на кои ич нема да им чуе за тоа колку женски срциња скршиле. Едноставно е, добрите се „добри“, затоа што немаат можност да се „лоши“ момчиња. Не е дека се свесни за тоа, туку едноставно ситуацијата те прави таков. Таква е природата. Ако кога на наративот на Бране некоја свршува на митинг, а истата после за некој Трајче со истиот наратив кажува дека е сељак и ропак, тогаш не е до наративот и однесувањето.

Така да јас би сменил тука малце нешто во помањето. А тоа е додека момакот не ја залажува жената, додека жената знае на што е со тој момак, момакот е добар. Неможе жените да го криват Маленко доколку не остане доживотно со нив во брак. Исто така жената неможе да го криви Бане или Мијалков (ова хипотетички незнам за конкретно) што ја легнал на една вечер и ја забораил како се вика ниту пак покажал интерес за името, кога она свесно го напраила тоа. Ако жената гаи некои илузии околу него, тука момакот не е крив, ниту тоа го прави лош.

Убаво си рече топла што може да очекува од Маленко. Неможеш од него да очекуваш да бидеш цел живот со него.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom