Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.170
Поени од реакции
9.016
Што претставува добар, а што лош маж, според мажите?
Според кој критериум се водат мажите за да речат ете тој е добар, а тој е лош маж?
dobar - maz koj dobro si ja raboti svojata rabota, i se grizi za tie sto zavisat od nego, koj generalno pridonesuva za svoite najbliski i opstestvoto, i ne pravi ozbilni problemi (komar, alkool, i ostali fini raboti)
los - nakratko obratno od dobriot. problematicen, nestabilen, neproduktiven

toa e glavnata logika, ostanato se detali i finesi
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.735
Поени од реакции
35.266
Сакаш да кажиш дека Хитлер, Сталин и Пол Пот биле добри момци???
Тие се најдобрите :D
Автоматски споено мислење:

dobar - maz koj dobro si ja raboti svojata rabota, i se grizi za tie sto zavisat od nego, koj generalno pridonesuva za svoite najbliski i opstestvoto, i ne pravi ozbilni problemi (komar, alkool, i ostali fini raboti)
los - nakratko obratno od dobriot. problematicen, nestabilen, neproduktiven

toa e glavnata logika, ostanato se detali i finesi
По твојава дефиниција во мкд веќе нема добри. Скоро да нема човек што не уплаќа/уплаќал спортска/лото/бинго :D
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.170
Поени од реакции
9.016
Тие се најдобрите :D
Автоматски споено мислење:


По твојава дефиниција во мкд веќе нема добри. Скоро да нема човек што не уплаќа/уплаќал спортска/лото/бинго :D
dijaspora rules hhh
komar e kockanje povekje od so mozes da si dozvolis. loto bingo e cesanje, day-dreaming, da mu se deshava nesto u zivotot.
jas imam mesecna uplata nad 2000e, nemam nikakov problem so komar.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.815
Поени од реакции
17.616
Iam drugari so si rabotat, ne se kockaat, produktivni vo opstestvoto ama ete zenskive gi tretiraat ko mivki. Ja mislev deka toa e definciijata za loso i dobro momce vo temata. Odnosno tipot so se ponasa loso so niv i gi kjaruva i deckoto so e fin so niv i nikad nema da gi fati. A ne dali daruva krv ili sutira kucinja u slobodno vreme :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.735
Поени од реакции
35.266
dijaspora rules hhh
komar e kockanje povekje od so mozes da si dozvolis. loto bingo e cesanje, day-dreaming, da mu se deshava nesto u zivotot.
jas imam mesecna uplata nad 2000e, nemam nikakov problem so komar.
Значи ти си добар момак?

Инаку по твојата дефиниција секој гангстер е добар момак. Скоро секој од нив се грижи за семејството и придонесува со кеш (небитно како го заработува).
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.170
Поени од реакции
9.016
Значи ти си добар момак?

Инаку по твојата дефиниција секој гангстер е добар момак. Скоро секој од нив се грижи за семејството и придонесува со кеш (небитно како го заработува).
ne sum zapoznaen so lokal gangsteri i nivni osobini, pa ne komentiram. pridonesuvaat za opstestvoto, na balkanot samo hhh
pisav moe viduvanje na prasanje na temava.
jas sum kakov so sum, i za arno i za loso.
delot okolu komar cesto e loso interpretiran - naglasiv ozbilni problemi, znaes na so mislam, ne e za loto :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.735
Поени од реакции
35.266
ne sum zapoznaen so lokal gangsteri i nivni osobini, pa ne komentiram. pridonesuvaat za opstestvoto, na balkanot samo hhh
pisav moe viduvanje na prasanje na temava.
jas sum kakov so sum, i za arno i za loso.
delot okolu komar cesto e loso interpretiran - naglasiv ozbilni problemi, znaes na so mislam, ne e za loto :D
Секаде, не локал.
Исто и политичарите, на државата и ја ебаа мамицата, ама кон семејството се одлични, капитал за 50 поколенија. Дали тоа ги прави добри?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.639
Поени од реакции
26.161
Не ми изгледаш дека си во тек со муабетот :D
Автоматски споено мислење:

Маленко ли го нае за пример бе? Неговите постапки се на ниво дете од 12 години а веќе за пензија стасал. На тој му треба старател, затоа ги жени.
И ти не си во тек со муабетот изгледа :D
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.377
Поени од реакции
28.478
Секаде, не локал.
Исто и политичарите, на државата и ја ебаа мамицата, ама кон семејството се одлични, капитал за 50 поколенија. Дали тоа ги прави добри?
Zaev vaka po servilnost i ponasanje dali e losho momce?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.897
Поени од реакции
21.373
Dobro momce na temata ocigledno bi bilo svesteno lice, kalugjer vo nekoj manastir posto site zeni tuka vo osnova se svetici, najverojatno od zenskiot del od manastirot pisuvaat :cautious: . A site znaeme deka cim e kalugjer tie se vo celibat, sto bi rekle slabo klecaat, uste pomalce pak koleski kalugjerki, baska deka i svetici.
E sega druga rabota e ako se slozni kalugjerite, takvite i vo petok mrsat :sneaky:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.905
Поени од реакции
35.360
Не ми изгледаш дека си во тек со муабетот :D
И ти не си во тек со муабетот изгледа :D
...кога сонот го тргам настрана и со ајфонот во рака после полноќ читам филозофии тука, нормално МАленко го прочитав како МИленко, па си реков ај на Агда да и' помогнам, а и таа Топлата ме збуни со клецањето на Миленко :D
...а тоа Кадаиф иде по мене и ми ја трга косата, не дека и тој сака да коментира,
 
Член од
13 август 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
2.036
Темата со наслов ’ги сакаат’ треба да гласи ’ги бираат’.
Мажите на темава уопште не се реални, а може и се у заблуда.
Машкото не е тоа што ебе, женското е. Женското е тоа што бира дали ќе му даде или не.
Колку што ужива мажот во сексот, женското ужива минимум пута 3. Потребна е само мала еволуција кај двете страни, но порано или покасно се доаѓа до ситуација кога машкото сфаќа дека добар секс доживува само кога женското е презадоволно од тој чин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom