Телеком Србија влегува во Македонија

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Во отсуство на визија од наша страна и желбата на државата да не оплачка сите, Вучич барем за мене е повеќе од добредојден. Ако понудата е атрактивна, прв ќе се портирам кај нив :)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Во отсуство на визија од наша страна и желбата на државата да не оплачка сите, Вучич барем за мене е повеќе од добредојден. Ако понудата е атрактивна, прв ќе се портирам кај нив :)
Apsolutno ...koj ke ponufi best bye za parite , tamu ke portirame ....
samo skeptik sum ako odat preku telekom deka ke im pravat opstrukcii kako na Tk,
lycamobile i greenmobile go nemaat toj problem so A1...
 
Член од
16 јануари 2018
Мислења
197
Поени од реакции
51
Mtel ke ima mreza od telekom bidejki a1 nemoze lyca I green da gi snabduva so mreza ako I mtel dobie mreza od a1 ke im crkne mrezata bidejki i sega sto ja ima Im e slaba a togas ic nema da ima
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
Доколку останат виртуелен оператор, како веќе постоечките, тогаш нема шо да се очекува дека ќе има било какви промени или голема конкурентност. Еве веќе има 3 виртуелни оператори и навистина ништо не променија.
Но доколку изградат своја мрежа, тогаш има место за надеж за некоја подобра понуда од сегашнава. Се сеќавам на времето кога дојде ВИП ја користеше на почетокот мрежата на Телеком, ама кога си изградија нивна, започнаа и со добри понуди и намалување на цените. Првиот постпејд не беше воопшто исплатлив, едноставно копија од Телеком и Оне а после беа први кои понудија 1000 минути кон ВИП за поефтина претплата итн. Нека почнат со работа, па ќе видиме шо ќе биди.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.920
Ќе биде, само почекајте ;)
Најнеатрактивен пазар сме во цел балкан.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Почнаа со огласи за работа
Автоматски споено мислење:

 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Почнаа со огласи за работа
Автоматски споено мислење:

Da gi vidime na delo,uste 3m ke dojdi 2022.....da vidime vucic sto ke ponudi...kako sto gledam srbija,bosna,crnagora ne se najevtini....
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Какви опструкции им прави Телеком на Телекабел, можеш да објасниш?
Prasaj korisnik na 074 pa ke ti kazat kako e... cesto nemajne mreza,ne mozes da dobies broj,cekas mn, povejke za konekcija pomala brzina na 4g itn...otvorija temata na telekabel procitajgi poslednite 2 strani dovolno e
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Prasaj korisnik na 074 pa ke ti kazat kako e... cesto nemajne mreza,ne mozes da dobies broj,cekas mn, povejke za konekcija pomala brzina na 4g itn...otvorija temata na telekabel procitajgi poslednite 2 strani dovolno e
Многу се исплаши Телеком од Телекабел па опструкции ќе прави :) Конкуренција невидена му е ..
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
Prasaj korisnik na 074 pa ke ti kazat kako e... cesto nemajne mreza,ne mozes da dobies broj,cekas mn, povejke za konekcija pomala brzina na 4g itn...otvorija temata na telekabel procitajgi poslednite 2 strani dovolno e
:)

А сигурен си дека за сето ова крив им е Телеком, а не самите тие?
Телеком им е крив исто што не можеш да се логираш на Outlook/Hotmail од нивна 4G мрежа СО МЕСЕЦИ? Телеком им е крив што едвај оправија верификација преку СМС од интернет страни?

Никој од Телеком не седнал и да чепка по базните станици за да броевите на Телекабел добиваат поспоро мрежа, да чекаат конекција и тн
 
Член од
12 август 2017
Мислења
19
Поени од реакции
6
Почнаа со огласи за работа
Автоматски споено мислење:

Јас аплицирав и ме викнаа на разговор.
 
Член од
12 август 2017
Мислења
19
Поени од реакции
6
Имаш ли некој информации од прилика датум кога би требало да почнат со работа? Ќе почнат одма во цела Македонија со свој салони?
Не знам дали ќе почнат одма со цела држава, за Скопје сигурно. Не кажаа кога точно, но претпоставувам наскоро ќе биде исто време кога ќе се отвори Ист Гејт.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Не знам дали ќе почнат одма со цела држава, за Скопје сигурно. Не кажаа кога точно, но претпоставувам наскоро ќе биде исто време кога ќе се отвори Ист Гејт.
Ќе отвараат салон во East Gate Mall?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom