Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
А сега споредуваме Германија и Македонија?
Друже Илко,
Ај прочитај си го претходниот пост па после поставувај прашања.
Ти беше тој што изнесе пример за некој арап како шлапа германка по гз а никој шваба не изреагирал и збореше за некои си Брисел стандарди.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
Друже Илко,
Ај прочитај си го претходниот пост па после поставувај прашања.
Ти беше тој што изнесе пример за некој арап како шлапа германка по гз а никој шваба не изреагирал и збореше за некои си Брисел стандарди.
Тоа е тоа што го нуди западниот систем и демократијата. Ова со вмро го надоплнив само додатно за нашиот народ кој кој папагал повторуваше ЕУ и Нато.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.625
Поени од реакции
7.657
Свинското не го јадам заради нерелигиозни причини, ама пиво ако частиш убавезно.
Зошто да јадеш свинско, кога како просечен Албанец можеш да бираш помеѓу јагнешко, патка, лосос, пастрмка и јастог?
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Зошто да јадеш свинско, кога како просечен Албанец можеш да бираш помеѓу јагнешко, патка, лосос, пастрмка и јастог?
Оти свињата јаде сешто, дури и лајна ако најде. Затоа не јаде најверојатно не верувам дека е од верски побуди, а има цел куп Албанци што кркаат повеќе свинско и од Македонците.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.625
Поени од реакции
7.657
Оти свињата јаде сешто, дури и лајна ако најде. Затоа не јаде најверојатно не верувам дека е од верски побуди, а има цел куп Албанци што кркаат повеќе свинско и од Македонците.
И кокошката исто така јаде лајна, дури и човечки измет. Плус немој да заборавиш што користат Арапите како гориво во пустините каде што нема дрвја.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
И кокошката исто така јаде лајна, дури и човечки измет. Плус немој да заборавиш што користат Арапите како гориво во пустините каде што нема дрвја.
Епа не знам искрено која е причината. Најверојатно ќе ти пише самиот.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
Кому мислиш му штети повеќе со ваквото потценување на своето гласачко тело?
Политички Села е копија на Мицко само со далеку поголеми муда од него а од Мицко реално и деца од осново имаат поголеми муда така да не е некој плус.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.288
Поени од реакции
4.664
Очекував дека ќе те фатам тука. Знаеш, малце е симптоматично да си шиптaр, да тврдиш дека си атеист ама да не јадеш свинско, а притоа да викаш дека не е поврзано со религиозни причини. Многу сумЉиво, не? Едно залче, толку ми треба, не мора цела вешалица да изедеш. Чисто да видам дека ултимативниот антимуслимански криптонит не ти делува и со тоа да се уверам дека си стварно атеист. Додуше тоа не значи дека си атеист, ама со висок процент на веројатност значи дека не си муслиман, а тоа ми е сосем доволно. А пиво, што пиво, да одиме во Кабул сигурно и Талибанците го пијат. Свинското е радниче мој финалниот тест.




Е да Мухамед Зеќири е моментално на ниво на употребен куртон, те разбирам. Ама ете, што му фали на Села? Ќе брка Македонци, ќе прави етнички чисти средини. Што повеќе сакаш? И поштеди ме од булшити дека ти не сакаш такво нешто, дека ти не си рекол тоа и слично. Дај искрено да си направиме муабет, не ко мис Америка, сакам мир во светот и да нема гладни. Кој мислиш дека ќе води најагресивна политика на терен да чисти каури и да лета орли за да ја стекне твојата доверба? Не, стварно, кога ќе екне азанот од 50 метарското минаре, нели ти се буди некоја топлина во срцето? Кога во радиус од 20 километри од кај што си нема да чуеш ни еден нешиптaрски збор нели затреперуваш како пепрутка во лет? Кога ќе отвориш прозор од твојата куќа и ќе го видиш црниот орел на секој покрив до кај ти стигнува погледот зарем не ти се шири душата од Чемерија до Бујановац? Ама отворено си правиме муабет сега, не сме мајки Терези.
Ако ти треба таков доказ и свинско бе ќе јадам, и така хамбургерите со сланина ми се допаѓаат.
Мухамед не го поднесувам на телевизија, камоли да го гласам.
Животот на жените во Камењане немаат никаква паралела со жените во С. АРАБИЈА.
Конзерватизмот по селата не е последица само на исламот, најмногу е последица на начинот на животот во село односно патриархалниот живот уште пред индустријализацијата, процес кој го немаа особено албанските села, затоа исламот можеше да опстои уште меѓу албанците, патриархалнииот начин на живот не се разликува многу од исламскиот.
Автоматски споено мислење:

Етилен оксид да не има? Или заради холестеролот?
На поголеми количини ја приметувам дека има ептен маснотии.
Автоматски споено мислење:

Политички Села е копија на Мицко само со далеку поголеми муда од него а од Мицко реално и деца од осново имаат поголеми муда така да не е некој плус.
Села и неговата партија ми се чини дека не сакаат да победат, или се пиуни на ДУИ или на ВМРО.
Целата кампања секогаш им е антикампања на таа на ДУИ, безидејни се и за парламентарни, и за локални, печени за опозиција, не гледам разлика меѓу ова партија со таа на Тачи.
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
Ако ти треба таков доказ и свинско бе ќе јадам, и така хамбургерите со сланина ми се допаѓаат.
Мухамед не го поднесувам на телевизија, камоли да го гласам.
Животот на жените во Камењане немаат никаква паралела со жените во С. АРАБИЈА.
Конзерватизмот по селата не е последица само на исламот, најмногу е последица на начинот на животот во село односно патриархалниот живот уште пред индустријализацијата, процес кој го немаа особено албанските села, затоа исламот можеше да опстои уште меѓу албанците, патриархалнииот начин на живот не се разликува многу од исламскиот.
Автоматски споено мислење:


На поголеми количини ја приметувам дека има ептен маснотии.
Автоматски споено мислење:


Села и неговата партија ми се чини дека не сакаат да победат, или се пиуни на ДУИ или на ВМРО.
Целата кампања секогаш им е антикампања на таа на ДУИ, безидејни се и за парламентарни, и за локални, печени за опозиција, не гледам разлика меѓу ова партија со таа на Тачи.
Како што кажав, копија на Мицко, додека не дадат знак странските амбасади ни по веце не одат.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.240
Поени од реакции
3.137
Кому мислиш му штети повеќе со ваквото потценување на своето гласачко тело?
Не го потценува воопшто гласачкото тело. На Македонците највеќе им штети, прост народ вака почнува да не' мрази. Толку му треба за да се топори и да ги малтретира Македонците. Им ги пуни главите со глупости и омраза. Да сум јас би го пикнал да гние во затвор. Најголем проблем за тоа што Албанците во Македонија се вакви закоравени и прости се политичарите од типот на Села и Груби, што добиваат на поени ширејќи омраза кон нас.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
Не го потценува воопшто гласачкото тело. На Македонците највеќе им штети, прост народ вака почнува да не' мрази. Толку му треба за да се топори и да ги малтретира Македонците. Им ги пуни главите со глупости и омраза. Да сум јас би го пикнал да гние во затвор. Најголем проблем за тоа што Албанците во Македонија се вакви закоравени и прости се политичарите од типот на Села и Груби, што добиваат на поени ширејќи омраза кон нас.
Сите Албанци така размислуваат. Не е до Села и Груби.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.240
Поени од реакции
3.137
Сите Албанци така размислуваат. Не е до Села и Груби.
Јасно е тоа, ама политичкиот врв не смее да шири омраза и да помине не казнето. Замисли македонски политичар да каже ништо не им даваме на Албанците, нема еден албанец да работи државно. Јас мислам ќе го јаде стапот, а вака села и груби јадат гомна на митинзи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom