Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.258
Поени од реакции
1.899
На оваа очајно и треба кур, ама некој 10 инчен. Само кур у глава да и се врти неколку дена и ќе се опраи.
What a coincidence. Јас мислам дека и на хомофобите тука им треба некој 10-инчен за де се опраат.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
What a coincidence. Јас мислам дека и на хомофобите тука им треба некој 10-инчен за де се опраат.
Зашо шириш нетолеранција? Зашо врвиш сексуално вознемирување? Зашо врвиш микроагресија? Не те учеле ли во школо на еднаквост и на толеранција!? Срамота!
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.555
Поени од реакции
8.382
What a coincidence. Јас мислам дека и на хомофобите тука им треба некој 10-инчен за де се опраат.
Кур просветлува другарче ама ако си женско, тоа е начинот на кој функционираат стварите. Иначе не сум хомофоб, може да се женат мажат, па и да посвојат дете ако дојдат на ред и ги провери некој саглам човек у паметот. Како и редовно да се носат децата на психолог на проверка, иако тоа би го препорачал и кај нормални брачни парови кои посвоиле дете.
 
Последно уредено:

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.258
Поени од реакции
1.899
Зашо шириш нетолеранција? Зашо врвиш сексуално вознемирување? Зашо врвиш микроагресија? Не те учеле ли во школо на еднаквост и на толеранција!? Срамота!
Не треба да се толерираат хомофоби. Прочитај за paradox of tolerance.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.950
Не треба да се толерираат хомофоби. Прочитај за paradox of tolerance.
LGBTQYERYUQTDGGDAGAGLOL е типичен пример за paradox of tolerance со своите ставови и побарувања за некои загарантирани права дека се ``посебна`` група во општеството.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Кур просветлува другарче ама ако си женско, тоа е начинот на кој функционираат стварите. Иначе не сум хомофоб, може да се женат мажат, па и да посвојат дете ако дојдат на ред и ги провери некој саглам човек у паметот. Како и редовно да се носат децата на психолог на проверка, иако тоа би го препорачал и кај нормални брачни парови кои посвоиле дете.
Море друго е чарето, се снегулки упм.

Рмбам откако знам за себе, сите мои другари работеа од мали без разлика што дел од нив доаѓаат од добро ситуирани семејства. Еден нема со некакви проблеми/долгови, напротив сите котираат одлично во тоа што го работат.

Многу галење не е на арно, во живот не бев удрен од родител, ама сум имал стравопочит да им влезам во збор, а не пак да се глупирам.
Исто и со пари, знаев до денар каде стоеле дома, немав ни 10 денарка земено без да ги прашам.
Еднаш колата ја зедов без прашање уште неположено, ја гребнав апла ситна гребаница скоро невидлива кога ја внесував во гаражата, цела недела око не склопив како ќе се објаснувам, на крај ништо не ми направија само муабетот беше: ако ја и скршиш-нема да ја имаш, ако направиш беља - сам ќе се соочиш со последиците...не ја пипнав до возачка без татко ми.

Сега гледам на едни сватови детето, на 14 години се слупал со моторот во кола од 40 000 евра, таткото ни А ни Б, лупа како стока камионџија горе по Европа, му платил 12к евра оштета и му купил нов мотор :facepalm:

Абе да направев вакво срање имаше сам да ја отплаќам, т.е ќе враќав долг кон моите,тоа е казна да научиш да почитуваш и цениш тоа што имаш.

Дечурлана гледам врие по казина, кладилници по цел ден, од овие човек не бива па на 100 психијатри носи ги.

Овие опулените пак, на 10 години мочковци не се чувствуваат како да се полот со кој се родени, па се вреѓале за глупости и заменки...
Ако дојде некоја криза или војна како во минатото, ќе правиме муабет дали на некој ќе му дојде до полови и други срања. Подуенковци со пари и вишок време, слаби генерации неспособни носот да си го исчепкаат.

Абе ако некогаш имам деца, и милиони да имам ќе ги терам да си го заработуваат лебот од мали, ако од нивни пари сакаат да фрлаат кеш на глупости - слободно, ама ни денар нема да видат од тоа што јас го имам работено и би ги отпишал без око да ми трепне.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.555
Поени од реакции
8.382
Море друго е чарето, се снегулки упм.

Рмбам откако знам за себе, сите мои другари работеа од мали без разлика што дел од нив доаѓаат од добро ситуирани семејства. Еден нема со некакви проблеми/долгови, напротив сите котираат одлично во тоа што го работат.

Многу галење не е на арно, во живот не бев удрен од родител, ама сум имал стравопочит да им влезам во збор, а не пак да се глупирам.
Исто и со пари, знаев до денар каде стоеле дома, немав ни 10 денарка земено без да ги прашам.
Еднаш колата ја зедов без прашање уште неположено, ја гребнав апла ситна гребаница скоро невидлива кога ја внесував во гаражата, цела недела око не склопив како ќе се објаснувам, на крај ништо не ми направија само муабетот беше: ако ја и скршиш-нема да ја имаш, ако направиш беља - сам ќе се соочиш со последиците...не ја пипнав до возачка без татко ми.

Сега гледам на едни сватови детето, на 14 години се слупал со моторот во кола од 40 000 евра, таткото ни А ни Б, лупа како стока камионџија горе по Европа, му платил 12к евра оштета и му купил нов мотор :facepalm:

Абе да направев вакво срање имаше сам да ја отплаќам, т.е ќе враќав долг кон моите,тоа е казна да научиш да почитуваш и цениш тоа што имаш.

Дечурлана гледам врие по казина, кладилници по цел ден, од овие човек не бива па на 100 психијатри носи ги.

Овие опулените пак, на 10 години мочковци не се чувствуваат како да се полот со кој се родени, па се вреѓале за глупости и заменки...
Ако дојде некоја криза или војна како во минатото, ќе правиме муабет дали на некој ќе му дојде до полови и други срања. Подуенковци со пари и вишок време, слаби генерации неспособни носот да си го исчепкаат.

Абе ако некогаш имам деца, и милиони да имам ќе ги терам да си го заработуваат лебот од мали, ако од нивни пари сакаат да фрлаат кеш на глупости - слободно, ама ни денар нема да видат од тоа што јас го имам работено и би ги отпишал без око да ми трепне.
Генерално така е, ама работите се менуваат и стануваат покомплексни експоненцијално....да не објаснувам, земи простудирај го Terence McKenna. Човеков го предвиде она што доаѓа пред 20 и кусур години. https://www.youtube.com/watch?v=vS3gMER3FkI
Твојот живот како дете е досаден кога би го споредил со животот на денешните деца, фората е што овде у државава сингуларитетот го кочи желбата за поделба на државава од владејачките структури, како и уште по некоја битна ствар, па не се осеќа толку, а и овие локдауни плус. Не дека не било исто во споредба со САД да речеме и порано. Земи гледај детски филм 90 ти да речеме или порано и спореди го со тоа што ти си го правел. Сме немале фудбал за да играме колку за споредба.
Не е фората само лебот да си го заработува, фората е да најдеш што е неговата пасија. Што би го работел по цел ден и да не му е досадно, на што е насочена целата негова енергија.
Имаме тенденција сите да јадеме говна какви биле децата денеска, како да им е родител некој друг. Сложено е, не е лесно да се извади максимумот од еден човек....посебно не ако го воспитува некој што појма нема ни од наука ни од филозофија како и уште по нешто.
Your children are not your children
They are the sons and daughters of life's longing for itself
They come through you but not from you
And though they are with you yet they belong not to you
You may give them your love but not your thoughts
For they have their own thoughts
You may house their bodies but not their souls
For their souls dwell in the house of tomorrow
Which you cannot visit, not even in your dreams
You may strive to be like them
But seek not to make them like you
For life goes not backward, nor tarries with yesterday
You are the bows from which your children
As living arrows are sent forth
The archer sees the mark upon the path of the infinite
And he bends you with his might
That his arrows may go swift and far
Let your bending in the archer's hand be for gladness
For even as he loves the arrow that flies
So he loves also the bow that is stable
You may strive to be like them
But seek not to make them like you
For life goes not backward, nor tarries with yesterday
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Генерално така е, ама работите се менуваат и стануваат покомплексни експоненцијално....да не објаснувам, земи простудирај го Terence McKenna. Човеков го предвиде она што доаѓа пред 20 и кусур години. https://www.youtube.com/watch?v=vS3gMER3FkI
Твојот живот како дете е досаден кога би го споредил со животот на денешните деца, фората е што овде у државава сингуларитетот го кочи желбата за поделба на државава од владејачките структури, како и уште по некоја битна ствар, па не се осеќа толку, а и овие локдауни плус. Не дека не било исто во споредба со САД да речеме и порано. Земи гледај детски филм 90 ти да речеме или порано и спореди го со тоа што ти си го правел. Сме немале фудбал за да играме колку за споредба.
Не е фората само лебот да си го заработува, фората е да најдеш што е неговата пасија. Што би го работел по цел ден и да не му е досадно, на што е насочена целата негова енергија.
Имаме тенденција сите да јадеме говна какви биле децата денеска, како да им е родител некој друг. Сложено е, не е лесно да се извади максимумот од еден човек....посебно не ако го воспитува некој што појма нема ни од наука ни од филозофија како и уште по нешто.
Your children are not your children
They are the sons and daughters of life's longing for itself
They come through you but not from you
And though they are with you yet they belong not to you
You may give them your love but not your thoughts
For they have their own thoughts
You may house their bodies but not their souls
For their souls dwell in the house of tomorrow
Which you cannot visit, not even in your dreams
You may strive to be like them
But seek not to make them like you
For life goes not backward, nor tarries with yesterday
You are the bows from which your children
As living arrows are sent forth
The archer sees the mark upon the path of the infinite
And he bends you with his might
That his arrows may go swift and far
Let your bending in the archer's hand be for gladness
For even as he loves the arrow that flies
So he loves also the bow that is stable
You may strive to be like them
But seek not to make them like you
For life goes not backward, nor tarries with yesterday
Се менуваат работите де, прават деца и не им обрнуваат внимание, после цацко им е крив.

На блиски роднини детето почна да им зборува на 4 години. Далеку е од тупо дете, ама јбг: таткото е директор на фирма со 300 луѓе, дома го гледаат на слика, нон стоп по патувања/работа состаноци и сл. Мајката по цел ден на телефон/кафиња со пријателки, или пак на фб (во еден ден објавува повеќе статуси/сториња од јас откако го имам направено фб-то). Епа нема да зборува, за да зборува и почне да разбира, некој треба да му обрне внимание.
Друга ситуација, подалечна братучеда, во живот никаков интерес за учење, како денес го паметам моментот кога таткото нејзин дојде да ме распрашува како се заработувало бла бла, ја прати да стане инженер. Дури и работа и најдоа, го сретнав газдата пред неколку денови ми вика не само што не разбира ништо, туку не сака ни да слуша/разбере.

Поентата на муабетот ми е:
  • децата имаат проблем со недостаток на внимание, а родителите за да се искупат им даваат поклони кои после тоа им се удираат од глава;
  • од секое свирче дрвце не бидува, ако нема во главата ти можеш да го пратиш на 1000 активности и пак нема да биде ништо, едноставно не сум сретнал родител во последно време што ќе си признае дека има глупо дете;
  • психијатри и стручни лица им требаат на ептен мал процент од децата, повеќе им треба родител и тој треба да биде нивниот психијатар и пример;
 

Kajgana Shop

На врв Bottom