Попис 2021

Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
Од тоа што разбрав, веќе се скоро готови со теренско попишување. Сега ќе ги бркаат тие што не се попишани, затоа и отвораат канцеларии по општини за попишување таму на лице место. Ваљда и ќе замараат на врата почесто сеа.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.709
Поени од реакции
15.580
https://www.telegram.hr/politika-kriminal/apsolutno-genijalno-crkva-tvrdi-da-unuci-za-bake-i-djedove-upisuju-da-su-ateisti-pa-ce-na-popisu-stanovnistva-biti-premalo-katolika/?fbclid=IwAR3GZOBIwpMhB0mItZvzwG6twg1BUzcj6AYfGpE-V1JdxdGmR_2xFz-2PkU
Во Хрватска не се чувствуваат загрозени од други религии, но се разви одбојност кон црквата, поради попвеќе работи, посебно поради веронауката во училиштата...
Патем, не е нелогично некој кој за време на ехЈу се декларирал атеиста пак да се декларира...
кај нас нема овакви расправии, барем засега, само етнички ултиматуми, колку албанци, колку турци, колку блгари, не чувме колку роми треба да има...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Конечно ме посети и мене. Не се нешо многу мачеше да ѕвони повеќе пати. Брзо си отиде.
Мислам дека околу 150-200 илјади го бојкотираат пописот.
Фино лепо газда Зеко ќе го прогласи за успешен.
Тие не излегоа да извадат листа на загинатите во болницата, не пак некој да докаже дека 150-200к не се попишале :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Kaj мене у зграда, ѕвонеше два-пати само. Вториот пат кога беше, само им остави свој број на врата, на тие кои не отворија.
и толку
више не се ни појави

Ваљда останативе комшии кои се попишаа му рекле да не се мачи уопште со нас.
Автоматски споено мислење:

Очекувам сега, ко на фејзбук шо праи, да се појави од негде Лет3 и да запрети со прстето, околу тоа како нас ќе не попишеле на суд и како веќе се пуштени казните.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
Фино лепо газда Зеко ќе го прогласи за успешен.
Тие не излегоа да извадат листа на загинатите во болницата, не пак некој да докаже дека 150-200к не се попишале :)
Таманка ако им фалат 150 илјади, браќата да скокнат на 30% и забавата може да почне.
Автоматски споено мислење:

Kaj мене у зграда, ѕвонеше два-пати само. Вториот пат кога беше, само им остави свој број на врата, на тие кои не отворија.
и толку
више не се ни појави

Ваљда останативе комшии кои се попишаа му рекле да не се мачи уопште со нас.
Автоматски споено мислење:

Очекувам сега, ко на фејзбук шо праи, да се појави од негде Лет3 и да запрети со прстето, околу тоа како нас ќе не попишеле на суд и како веќе се пуштени казните.
Кај мене сеа си ја проба шансата по втор пат во ист ден. Изгледа некој од тие на кои оставил ливче се јавил да дојде, па проба пак едно ѕвонење.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
Член од
25 март 2012
Мислења
8.288
Поени од реакции
4.664
Наводниов бојкот е реален колку што анкетата за локалните, 52% за левица...
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Вчера ми дојде на врата Mr Heckles од Friends. Ако вакви ликови вработуваат за попис тогаш не е ни чудно што сме курташак држава. Типот беше изгубен, мислиш 2 асида изел и рака печурки, па дури и ми спомна за неговата желба од кога ќе собере пари од оваа работа да си купи синтисајзер со матрици за да свири во кафана. Секако од кога дозна што работам ме праша дали имам и јас матрици на што му одговорив дека свирам исклучиво во живо. Се насмеавме, си свртевме луд муабет и си посакавме се најдобро. Реално, многу глупости има а многу малку детали се опфатени во прашањата и можностите кои ти ги даваат за одговор, по што ми е јасно дека неписмен го склопувал истото ама тоа е што е, живееш во вукојебина.
Секако сакав да се попишам бидејќи е мое право да бидам евидентиран како мастраф во дуќанот наречен "Курташакдонија", а и да не останам покус попишав уште 4ца на моја адреса. На крај краева тука живеам и фигурирам, па макар и лажги да сме што вика Колозов. Кад је бал нек је маскенбал.

А овие ќе висат еден ден и ќе јадам пуканки додека го гледам тоа. Здравје само.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Наводниов бојкот е реален колку што анкетата за локалните, 52% за левица...
така е
Но зошто тогаш толкава галама околу бојкотот?
Купување реклами, билбоарди, закани по медиуми...

Искрено, сеедно ми е колкумина бојкотираат, веќе сум рекол, нема зошто да се учествува во овој албански инжињеринг. Кога ќе им попис нека викаат.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
До вчера, 20:00, попишани 1 460 552 граѓани. Тоа за 20 дена. Остануваат уште 5, ако остане истиот просек по ден, на крај испаѓаме 1 825 690. Ова без дијаспора, нормално.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
До вчера, 20:00, попишани 1 460 552 граѓани. Тоа за 20 дена. Остануваат уште 5, ако остане истиот просек по ден, на крај испаѓаме 1 825 690. Ова без дијаспора, нормално.
Колку што разбрав веќе имаат покриено скоро сегде на терен така да што бројките би требало да почнат да паѓаат, освен се разбира ако не ги фејкаат. Ова ваљда им се сите внесови во системот, а ја знам двајца тројца што се на две места попишани и ќе треба едно попишување да се брише. Тешка калакурница. Којзнае кои гимнастики ќе ги праат после да дојдат до потребните бројки шо се договорени.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.547
Поени од реакции
2.117
До вчера, 20:00, попишани 1 460 552 граѓани. Тоа за 20 дена. Остануваат уште 5, ако остане истиот просек по ден, на крај испаѓаме 1 825 690. Ова без дијаспора, нормално.
За 18 дена да те поправам. 2 дена не се излегуваше воопшто на терен и 5-6 дена софтверот зезаше...

Sent from my LM-V450 using Tapatalk
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Со попишани милион и пол граѓани заклучно со денеска можеме комотно да го прогласиме пописот 2021 за успешен ... на здравје :pijani: нек пукну душмани :kuracc::masa::pijani::kuracc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom