Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
14 ноември 2013
Мислења
80
Поени од реакции
68
Здраво дечки, имам low budget тв VOX android 6.0 сега почна да зафркава немижам да го најавам на Google или playstore дали има цака финтс или да се надгради понова верзија оперстивен систем?
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Благодарам за препораката и мило ми е што си задоволен.




Не зборувај на памет ако не си сигурен во нешто. Дц конекторот е залемен на плоча и за жал во моментот немав таков конектор да му завршам работа на човекот.
Може да е кај него, се извинувам ако сум погрешил … Јас зборев од искуство што иста работа ми се случи на мене на едно Sony Vaio пред 3-4 години и кај него дц конекторот беше со кабелче од задната страна и џек уштекан во плочата … И логично би било сите така да ги прават , ама ете не ги прават изгледа
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Bidejki odamna ne pratam kako idat grafickite me zanima kolku i dali e dobra Nvidia Geforce RTX 3060 6GB? Planiram da kupuvam nov laptop pa gledam ja ima ovaa graficka.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Земи си нешто вакво, многу не му ја мисли.
Fala za predlogotot ali slab e, vekje imam slicna konfiguracija(i7, 16gb ram, graficka gtx860m 4gb) ali od 2015ta e pa ne e bas dobar za video edit.

Go naracav ovaj od linkot bidejki e tesko da se najde ovakva konfiguracija a i da izgleda ko normalen laptop :D. Do sea zimav samo lenovo ali nemaat nesto opcii momentalno a tie sho mozes da gi konfiguras kako sakas, na lik ic ne mi se ubavi.

 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.618
Поени од реакции
7.187
Fala za predlogotot ali slab e, vekje imam slicna konfiguracija(i7, 16gb ram, graficka gtx860m 4gb) ali od 2015ta e pa ne e bas dobar za video edit.

Go naracav ovaj od linkot bidejki e tesko da se najde ovakva konfiguracija a i da izgleda ko normalen laptop :D. Do sea zimav samo lenovo ali nemaat nesto opcii momentalno a tie sho mozes da gi konfiguras kako sakas, na lik ic ne mi se ubavi.

Ако ти е за видео едитиг никој лаптоп нема да ти заврши работа размисли си за склопување на куќиште и Трерипер процесор со 3070 минимум.
Автоматски споено мислење:

ПС 11 генерација на Интел се послаби од 10 генерација како што гледав.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Ако ти е за видео едитиг никој лаптоп нема да ти заврши работа размисли си за склопување на куќиште и Трерипер процесор со 3070 минимум.
Автоматски споено мислење:

ПС 11 генерација на Интел се послаби од 10 генерација како што гледав.
Ne e konstanten video editing i za toa laptop po mi odgovara, a i bidejki go koristam istoto biro i za koga rabotam od doma, ne mi odgovara da go zafakjam so pc. Inace i ja bi odel na pc varijanta da imav povekje mesto :D. Fala u sekoj slucaj.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Дечки, колку пари чини поправка на монитор на класичен статичен компјутер?

Се работи за Самсунг монитор, и мониторот е прилично стар, 13 години....

Има една секунда слика и веднаш ја губи сликата кога го притискам она првото копче на мониторот.


Постојано така прави. Има ли сврха да носи на поправка мониторот? Или да се фрли мониторот? Молам искуства.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Дечки, колку пари чини поправка на монитор на класичен статичен компјутер?

Се работи за Самсунг монитор, и мониторот е прилично стар, 13 години....

Има една секунда слика и веднаш ја губи сликата кога го притискам она првото копче на мониторот.


Постојано така прави. Има ли сврха да носи на поправка мониторот? Или да се фрли мониторот? Молам искуства.
5.500 денари ти е нов 24 инчен самсунг у анхоч. Не вреди да се замараш со овој.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.618
Поени од реакции
7.187
Дечки, колку пари чини поправка на монитор на класичен статичен компјутер?

Се работи за Самсунг монитор, и мониторот е прилично стар, 13 години....

Има една секунда слика и веднаш ја губи сликата кога го притискам она првото копче на мониторот.


Постојано така прави. Има ли сврха да носи на поправка мониторот? Или да се фрли мониторот? Молам искуства.
500 do 1000 denari ti e toj monitor kade i da go pravis ne se isplati.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Дечки, колку пари чини поправка на монитор на класичен статичен компјутер?

Се работи за Самсунг монитор, и мониторот е прилично стар, 13 години....

Има една секунда слика и веднаш ја губи сликата кога го притискам она првото копче на мониторот.


Постојано така прави. Има ли сврха да носи на поправка мониторот? Или да се фрли мониторот? Молам искуства.
Нема сврха иди купи го најевтиниот или барај на старо очигледно не си при добра финансиска состојба ако сакаш да поправаш монитор стар 13 години.
13 години.
13, години.
Боже.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Нема сврха иди купи го најевтиниот или барај на старо очигледно не си при добра финансиска состојба ако сакаш да поправаш монитор стар 13 години.
13 години.
13, години.
Боже.

Се работи за монитор за компјутер во фирмата каде работам. Го поправија куќиштето во информатичкиот сектор на фирмата, но монитори не поправаат во фирмата.
И нормално од главните во централа не ни одобруваат средства за нови компјутери, и пробуваме да склепаме какви- такви компјутерчиња за да работиме од овие постоечкиве стари компјутери, т.е да ни личи на нешто канцеларијата кога ќе ни дојдат странки.

И на колегите компјутерите не се во подобра состојба, се е тоа за во музеј како експонати. Кочат компјутерите и при вклучување брмчат како да сме на аеродромски писти покрај авиони.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
За дома за постари лица, да разбереме. Ама фирма што не менува компјутери тринаесет години нека се затвори веднаш.

И тоа се работи за фирма која е основана од Владата на оваа државичка, но е заборавена од страна на нејзиниот основач, како непожелно дете.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.618
Поени од реакции
7.187
Епа чорба епа Маќедонче ,секаде ќе ти земат за поправка колку вреди целиот монитор подобро барајте на пазар3 или реклама 5 ќе најдете до 1000/1500 монитор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom