Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.501
Поени од реакции
80.600
Не очекувајте некој јак играч последниве денови...од Јануари па натаму тоа, сега може само Скамака од Сасуоло (ради добрите односи), или сува позајмица на Кин од Евертон, ништо повеќе.
Педерот класика педерски постапи што побара трансфер во последната недела од трансфер рокот, да побараше пред недела-две да оди, па да имаа време да купат некое име. Сега вака нажалост е дај шта даш... Али барем се ослободивме од него ако ништо друго (y)
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.712
Каков Кин бе, носи го Икарди.

Мислам може и Кин, ама далеку е од нивото на аргентинецот. Нека ги доведат и двајцата, таман Мората може да го препратат на позајмица во Сасуоло пример.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.800
Поени од реакции
2.598
Мислим дека све што не е Мората е плус за тимот у квалитет
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: 433
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Inache odenjevo na CR7, ostanuvanjeto na Benta, Shcesni, de Shiljo, Rugani eventualno zaminuvanje na Amerikancheno mi mirisa na Alegri efekt. Kje vidime kako kje zakrpime ama realno bez jaka sezona na Dibala( koj poslednive dve sezoni e 0) i Kieza nishto ne prajme. Ne bev optimist za Alegri, ne sum ni sega ama kje vidime.
 
Последно уредено:
Член од
16 август 2018
Мислења
385
Поени од реакции
510
Allegri: “Cristiano Ronaldo told me yesterday that he wants to LEAVE Juventus immediatly. It’s true and confirmed. This is why he wasn’t training today and he’s not available for tomorrow match vs Empoli. I’m not disappointed, this is football. Players like Del Piero, Zidane,.. all left. The most important thing is that Juventus is still here.” ⚫⚪ #juventus
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Abe ovoj Skamaka i nekoj Raspadori pishat deka gi sakale. Shto igrachi se ovie po shto veza nemam? Ili ako gi zemat samo popolnuvame mesto i da se krstime vo Morata
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Aj majkata CR7 za tri dena uspea da go razdvizi transfer periodov. Pederski shto malu vreme ostanuva za zamena a zs taka reshi naednash, samo toj si znae. Vo sekoj sluchaj fala mu za se, kje vidime dali navistina kocheshe ekipa ili tolku se moze so drvana vo sredina
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.716
Поени од реакции
17.382
Зарем толку го сакавте Ронадло тука? Ја сум некако среќен што си иде. Од моментот коа дојде, убеден сум дека ја кочи играта и било каков развој на тимот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom