Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.033
Поени од реакции
34.435
Во јануари оваа година бил убиен 84 годишен старец, Азијец, од страна на 19 годишен црнец, кој во судот се изнесол дека не е виновен иако постои снимка од убиството.



Месец дена покасно се организира протест за крај на насилството на Азијците, и нормално главниот мотив е Let's united against white nationalism.






AMAZIN !
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Во јануари оваа година бил убиен 84 годишен старец, Азијец, од страна на 19 годишен црнец, кој во судот се изнесол дека не е виновен иако постои снимка од убиството.



Месец дена покасно се организира протест за крај на насилството на Азијците, и нормално главниот мотив е Let's united against white nationalism.






AMAZIN !
Stara vest, ne e samo toj slucaj, site fizicki napadi bea od crnci.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.033
Поени од реакции
34.435
Stara vest, ne e samo toj slucaj, site fizicki napadi bea od crnci.
Да постара вест е од почетокот на оваа година, битната работа е дека што и да се направи, од било кого, засекогаш виновни ќе бидат белците. Секогаш ќе најдат начин како да ја извртат приказната, и виновниците да ги прикажат како жртви на белиот човек. И народот тоа глатко си го прифаќа, без никаков отпор.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Лепо фино феминисткињите од западниот свет, како и од нашиве државичиња нека се прошетаат малу до Кабул да се реедуцираат, да видат малку колку се цени жената у култури кои што они ги промовираат, како заработуваат исто ако не и повеќе од мажите, како го нема тој wage gap, како можат да се фокусираат максимум на својата кариера и да не се остварат како мајки, хехехе.
Nekogas ne sum sigurna dali vie mazite gi nejkete talibancite ili strasno gi pocituvate i sakate da ste ko niv.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.740
Поени од реакции
8.222
Nekogas ne sum sigurna dali vie mazite gi nejkete talibancite ili strasno gi pocituvate i sakate da ste ko niv.
Завист.

1630056655308.png


Се шегувам, секако има некоја почит што 20 години не се предале борејќи се против најсилната империја во историјата но мислам дека повеќе е укажување на дволичноста на "woke" екипата.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Nekogas ne sum sigurna dali vie mazite gi nejkete talibancite ili strasno gi pocituvate i sakate da ste ko niv.
Ау, поима немаш колку ги почитувам.

Туку, еве уште една победа за подобар свет: Калифорнија - мажи идат у женски затвор, под исти тушеви и све друго со жени. Тоа им е дозволено ако се изјасниле дека се чувствуваат како жени.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Ау, поима немаш колку ги почитувам.

Туку, еве уште една победа за подобар свет: Калифорнија - мажи идат у женски затвор, под исти тушеви и све друго со жени. Тоа им е дозволено ако се изјасниле дека се чувствуваат како жени.
Toa ne e nikakva pobeda, tuku ugnetuvanja na pravata na zenata.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.615
Поени од реакции
21.323
Nekogas ne sum sigurna dali vie mazite gi nejkete talibancite ili strasno gi pocituvate i sakate da ste ko niv.
Морам да признаам има секвенци со траење од неколку секунди кога ми се ептен срцки. Како на пример кога се возат со колички во Луна Парк или вежбаат во теретана. Најслатки ми беа на видеово:

 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Морам да признаам има секвенци со траење од неколку секунди кога ми се ептен срцки. Како на пример кога се возат со колички во Луна Парк или вежбаат во теретана. Најслатки ми беа на видеово:

Ok i mene shimpanzata mi se interesni i slatki ama ne sakam ja samata da bidam australopitekus afrikanus.
Ama toa e moe mislenje.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.377
Поени од реакции
5.838
Ok i mene shimpanzata mi se interesni i slatki ama ne sakam ja samata da bidam australopitekus afrikanus.
Ama toa e moe mislenje.

Are you going to fight them Michael?
No Kathleen, i`m going to join them :pos:

Инаку верувам дека има одреден процент инсели кај нас, женомрсци, стари беќари, пијаници пред кооперација, семејни насилници и слични кои осеќаат жива наклоност кон талибани. Дури и самиот Мирољуб Петровиќ ги поддржува :D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Uncomfortable ја правело државното знаме ама затоа виножитоно ја праи радосна среќна и кwрки.
Сосема случајно нејзиниот став се поклопува со огромни очила, пиросви, по 10 тракатанци на ушите... ве молам без стереотипи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom