Тактики за заведување

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.865
Сум бил сведок во кафана на салфетка кога една будала го пиша следниот ребус "(Y) € ?" и елегантно го пушти на соседната маса со 5 девојчиња.
Називот "Сељачиште" беше урлан на секој можен волумен и дијалект, ама смеењето до панични напади на останатите маси го пригуши хејтот. :icon_lol:
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.127
Поени од реакции
8.940
Се спасив немам гајле сега, а иначе не ми оди со тие за Интер, ко од иста мајка да се родени, напнати, нервозни, се нешто им смета, шала никако, Милан да победи тебе ти се лутат ко да си ја наместил ти утакмицата. И многу плачат, со саати ќе плаче ќе плаче зошто Интер изгубил а не било правилно, нешто судијата направил.
Изгубиле сеа тоа е, машки прими си пораз. Како пример јас. 15ти на табела беа, една солза не пуштив.
Затоа тактиките мои непроценливи не ги трошам повеќе на тие луѓе. Плачковцииии :place::place::place::place:
batali toa interasi, se e bez lekarsko :ROFLMAO:
a i ne razbiraat taktika :pos:
za ubav klub si navivas (y) bice bolje
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Јас мислам дека ако ти бил симпатичен и на салфетка да напишел бројче ќе имало позитивен импакт.
Ама едно е симпатичен на прв поглед, друго е што ќе стори со тоа што е симпатичен.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.573
Ноуп. Ова ми е фаоврит, доаѓа симпатична конобарка и ти и викаш - Девојче дај едно турско јако ко мене, али слатко ко тебе.
Ти вика обезбедување, ти вика дечко, ти вика брат, ти вика пола средно и основно, јадеш клоци и шамари и те фрлаат од кафич право во ендек за атмосферски води.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Ти вика обезбедување, ти вика дечко, ти вика брат, ти вика пола средно и основно, јадеш клоци и шамари и те фрлаат од кафич право во ендек за атмосферски води.
И после ти јадат блага пченица, ама важно си кажал дека девојчето било слатко. :D
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.127
Поени од реакции
8.940
Ти вика обезбедување, ти вика дечко, ти вика брат, ти вика пола средно и основно, јадеш клоци и шамари и те фрлаат од кафич право во ендек за атмосферски води.
И после ти јадат блага пченица, ама важно си кажал дека девојчето било слатко. :D
da ne preteruvame :D
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Сум глеал луѓе што им иде ептен со женски како им настапуваат со фразата, здр маче и тоа било доволно з а успех. И тоа секакви, од електвентни начитани до сељанки. Ако си убав, ќе пројде тоа како добра смисла за хумор. Ако не си,тогаш си само сељак :icon_lol:
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.252
Поени од реакции
3.176
Ноуп. Ова ми е фаоврит, доаѓа симпатична конобарка и ти и викаш - Девојче дај едно турско јако ко мене, али слатко ко тебе.
И ти носи блага вода :icon_lol:
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.136
Поени од реакции
10.493
Communication skills и харизма да имаш е повеќе од одлична тактика за остварување една базична комуникација, која пак треба да биде отскочна даска кога е во прашање заведувањето. А сè што треба да се случува понатаму зависи од двајцата.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.438
Поени од реакции
9.345
Некои паѓаат и на вакви. Пробајте си.

Во клуб/кафич идеш до тој што ти се свиѓа, земаш мраз акаш од земја и велиш:
- маче јас го скршив мразот, сега е ред на тебе.

Легендарните
- маче татко ти да не е терорист?
-нееее зошто?
-зошто направил бомба како тебе.


-дали те болеше?
-што, кога?
-кога падна од рајот.


-извини колку е часот?
-21:25
-е па време е да се запознаеме


И едно со нешто колку е стара белата мечка знаев ама не ми текнува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom