Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.764
Мора да се пофали алегри за измените. Одлична тројна измена да ја ослабне и така мизерната средина.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Нс денешниве утакмици летаат црвени картони.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.056
Поени од реакции
12.536
Јувентус има среќа што кинезите решија да му ја изнаебат мајката на Интер и само заради тоа ќе освојат скудето годинава.
Интер и без Конте,со Хакими и Лукаку ќе ја одбранеше титулата уште у Февруар месец и тоа без ниеден играч да купат.

Ама тоа е,од луѓе што јадат скакулци за доручек и ова до сеа е премија...

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.312
Поени од реакции
7.446
Edna lastovicka ne pravi prolet..
Вака и лани се силевте дека од март друга песна ќе било... Едвај со судии догуравте, оваа сезона богами ќе треба лудо да ви судат за да догурате до 4 место...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Вака и лани се силевте дека од март друга песна ќе било... Едвај со судии догуравте, оваа сезона богами ќе треба лудо да ви судат за да догурате до 4 место...
Druze, u maj Kielini go kreva peharot sto ne e jasno
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
380
Поени од реакции
1.264
Иако нерешеново е целосно на душа на Шчезни, мислам дека Алегри ќе има проблем со пристапот кој му носеше резултати претходните сезони. Она класично препуштање на играта на Арслани и Пусетовци не беше проблем кога позади имаше машинеријатата на прајм Киелини и Бонучи + Буфон, и лесно се справуваа со дотичните да зачуваат резултат, ама сега, мислам дека ќе имаат доста проблеми ако се повлекуваат одма при позитивен резултат.
Удинезе имаше минимум уште 2-3 опасни шанси, а реално се доста десеткувани офанзивно сезонава без Де Пол.

Исто така мислам дека на Јуве и сега, а особено лани, му фали point of reference играч во средниот ред, како Пјаниќ, не толку за креација кон напред, колку за ослободување од притисок кога се започнуваат акции од назад. Некој стабилен со топка кој може да повлекува играчи кон себе и после да го префрли на тежиштето со тоа отворајќи му простор на останатите.
Брозо во Интер ми е најдобар пример за ова и мислам дека е многу потценет тој негов придонес во градењето на играта, додека Јувентус нема ниту еден играч во средниот ред за кој би се осеќал сигурно дури е со топка во себе.

Ова вечерва пак ми беше копи пејст од претходна сезона, да, има малце поќе структура очигледно, ама на крајот пак се сведува на индивидуални потези, ако некој убоди, арно, ако не пак арно, а ако замини Роналдо драстично ќе се намалат „убодвањата“ во клучни моменти.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.243
Поени од реакции
5.186
Интересна екипа има Рома плус со Мурињо може да имаат добра сезона.
Епа имаат солидна екипа јас кога пишав дека ќе бидат у борба за топ 4, хехенца летаа на темава :icon_lol:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.764
Релативно лесен распоред има рома до дербито со лацио. Ако влезат на дербито со 15 бода ќе биде многу интересно. Ќе вријат од самодоверба. После тоа имаат тешки утакмици и тука ќе им се крши сезоната. Во 30 дена ќе играат со лацио, јуве, наполи и милан. Како и да е ќе бидат интересни за следење, им фали спиназола кој треба да се врати околу нова година. Има некои други шпекулации или завршија со трансфери?
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Јувентус има среќа што кинезите решија да му ја изнаебат мајката на Интер и само заради тоа ќе освојат скудето годинава.
Интер и без Конте,со Хакими и Лукаку ќе ја одбранеше титулата уште у Февруар месец и тоа без ниеден играч да купат.

Ама тоа е,од луѓе што јадат скакулци за доручек и ова до сеа е премија...

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Jуве сезонава може да освои само на фудбал менаџер, и тоа со чит енџин.

Тури му кур на конте му ебам периката. Штета за Хакими, тешко ќе го заменине, Ром фала му за се но Мартинез ќе превземе повеќе одговорност и ќе има над 20 дадени голови. Џеко ќе биде тука за против јаки екипи и против екипи што играат бункер да отвара простор и да убодува со глава.
Комплетен тим иаме барем за да одбраниме лагано Сериа А. Нема потреба од нервози.

Druze, u maj Kielini go kreva peharot sto ne e jasno
Киелини во Интер?
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.243
Поени од реакции
5.186
Ако им кидне Роналдо, или Алегри да го остава на клупа Јувентус може да дигне само коефициенти за нивна победа, како ќе иде сезоната. Ништо друго.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.056
Поени од реакции
12.536
Jуве сезонава може да освои само на фудбал менаџер, и тоа со чит енџин.

Тури му кур на конте му ебам периката. Штета за Хакими, тешко ќе го заменине, Ром фала му за се но Мартинез ќе превземе повеќе одговорност и ќе има над 20 дадени голови. Џеко ќе биде тука за против јаки екипи и против екипи што играат бункер да отвара простор и да убодува со глава.
Комплетен тим иаме барем за да одбраниме лагано Сериа А. Нема потреба од нервози.


Киелини во Интер?
Кај го купувате оптимизмов да идам да пазарам палета-две :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom