ЕУРО 2020 - Финале | Италија - Англија | 11.07.2021 (21:00)

Кој ќе биде шампион на ЕУРО 2020?


  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
Може било по план, може Сака на тренинг ги пуцал јако ама неможеш бе дете да стаиш петти да изведува пенал, колку сака Грилиш нека е слаб пеналџија мораше со таа ебена самоувереност да шутира макар и по средина, Кејн земал прв шутира пичкарски ако промаши океј е не е решавачки ко последниот


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.122
Поени од реакции
28.870
Може било по план, може Сака на тренинг ги пуцал јако ама неможеш бе дете да стаиш петти да изведува пенал, колку сака Грилиш нека е слаб пеналџија мораше со таа ебена самоувереност да шутира макар и по средина, Кејн земал прв шутира пичкарски ако промаши океј е не е решавачки ко последниот


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ја мислам првиот пенал е најважен за самодоверба на тимот нз.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.419
Поени од реакции
3.642
Глилиш, Глилиш, Глилиш, мадињата ми ги отековте....

Да беше толку добар како што го зборите ќе играше од прва минута, како прво.

Како второ, влезе во 100минута, пред него ги имаше веќе уморнитe Киелини и Бонучи, на располагање имаше цели 20мин да покаже од што материјал е створен, а и тогаш покажа 0(НУЛА), така да доста го хајпате безпотребно.

Мене ми падна смешно кога влезе овој ГЛИЛИШ, мислиш дека Меси влегува во игра, какви само овации имаше од публиката хаха...
 

madrock

Bogey
Член од
23 април 2014
Мислења
590
Поени од реакции
1.926
Сега Саутгејт си мисли нема повеќе да се занимаваат со мене туку со Маркус Рашфорд и Санчо Панса :ROFLMAO:
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
По играта, а и по тоа што е капитен на Вила веќе неколку сезона, Грилиш не ми е тип на играч што би избегнал одговорност и затоа бев скоро сигурен дека не се уплашил тој, туку дека Саутгејт не му дозволил да биде во првите 5 изведувачи.

Сепак, можеби и не му требаше вака јавно на твитер да изреагира, посебно не веднаш после поразот.
Требаше. И те како требаше.
Зашто да јаде хејт заради глупост на тренер?
Кој нормален човек би го пуштил Сака да шутира 5 пенал те молам кажи ми. 19 годишно дете со една добра сезона што мислам дека нема ниту еден шутнат пенал пред првенствово?

Хендерсон, Трипие, Вокер, Стерлинг, Шо па и ДКЛ треба исто вака јавно да се изјаснат ако било кој од нив јаде хејт зашо не шутирал. Сите овие се боље опција од Сака.

Ај Рашфорд и Санчо ќе сфатам некако зашо ги стаи. Иако Рашфорд вон форма и влече повреда ако не се лажам, а Санчо едвај и да осети терен првенствово ама пак, ќе сфатам некако.
Највише ме зачуди Стерлинг што не шутираше. Цело првенство топ си го изигра, има искуство а и не верувам дека се испичкал.


Како и да е.
Фала ти Саутгејт што не мора да ги трпиме енглезите со тоа итс каминг хоум.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
Ја мислам првиот пенал е најважен за самодоверба на тимот нз.
многу помал е притисокот бидеејќи има шанси да се вратиш од негатива ко Италијанците додека у 5та серија курац и со тоа повеќе на тежина добива, Секој со малку мозок би го стаил Сака скроз на крај да шутира а ко бонус ги става Раш и Санчо да му решат финале а претходно му беа заковани на клупа


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.054
Поени од реакции
3.836
Имаше Пиќе твит каде што се буни за пенал рулетот. Вика, сите репрезентации што шутираа први до сега на Европско и Копа, каде што имаше пенали, искочиа како победници. Така беше и сеа во финалето. :toe:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.336
Пике би го удрил по глава со стап за билијард, затоа шо е глуп.

Италијаните промашија први, енглезите имаа водство после втората рунда. Никакви изговори не ги перат, притисок имале. :icon_mrgr:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.504
Поени од реакции
62.310
Највише ме зачуди Стерлинг што не шутираше. Цело првенство топ си го изигра, има искуство а и не верувам дека се испичкал.

Како и да е.
Фала ти Саутгејт што не мора да ги трпиме енглезите со тоа итс каминг хоум.
Наидов на податок дека Стерлинг има промашено 8/10 последни пенали. Ме мрзи да правам факт чек, ама од меморија, не е нешто пеналџија.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Сума сумарум европсково беше едно од подобрите, штета што немаше само публика.
Ја имаше Македонија, иако испадна само едно полувреме да изгледам. Криво ми е зошто може друга шанса да ги пратам на Еп ќе немам.
Имаше изненадувања, Швајцарија, Чешка, Унгарија, полуфиналето на Данска иако и се поклопија коцките за да стигне до полуфинале.
Добри дерби утакмици со неизвезност до самиот крај.
Лудиот ден кога паднаа милион гола и каде што емоциите се менуваа од минута за минута.
И финале во кое се најдоа најлутите ривали на форумов.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.378
Поени од реакции
5.840
Ефикасност 2,78 по утакмица на ЕП.:unsure: Све што е испод 3,00 е дно. Освен Шпанија-Хрватска 5-3 и Франција-Швицарска 3-3 немаше ништо посебно wow драмишта со пресврти, голчини, nail biting ова она...
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Наидов на податок дека Стерлинг има промашено 8/10 последни пенали. Ме мрзи да правам факт чек, ама од меморија, не е нешто пеналџија.
Во право си. Но е веќе искусен играч со долги години кариера и има играно тешки, големи утакмици, дербиња итн.
Во кратки црти има искуство и во секој случај е подобар избор од Сака којшто пенали има шутирано само на тренинг.

Сепак е боље 2/10 од 0/0 ако збориме за 5ти пенал во Финале :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom