Нехигиена и запоставеност во врска/брак

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.401
Поени од реакции
9.252
Знам дека има теми за лична хигиена, секс хигиена, ама сакам да правам муабет за друго, ме интересираат мислења зошто сакам да знам зошто, дали е причина за неверства и слично.
Секојдневно гледам мажени жени со влакнести нозе, со чорапа и јадранка, мрсна коса и испуштени стомаци, изеден пола лак од нокти, некое старско парче елече или скинато блузиче и секој ден се движат така пред влез, до продавница, шетаат со децата. А и многу пријатели после раскин зборат дека бившите не воделе хигиена... Исто и мажи. А пред да влезат во долга врска или брак, средени, дотерани, намирисани, со фризурче.. Зошто се дешава ова и дали ова можеби е една од причините за неверство?

Во врска сте, до уши заљубени, тој или таа е вашата сродна душа, ама му смрди здивот. Кога имате секс непријатна миризба доаѓа од таму доле, хигиената воопшто не е запазена, мириса на пот, рацете и нозете врколак, смрдат чорапите.. Не мора да е се заедно, доволно е само едно нешто од примерите и не само еднаш два пати, се случува нели, него многу често, скоро секогаш. А друго ви е се погодено. Муабет, исти интереси, музика, филмови, уживате во друштвото. Единствена маана е ова. Како ќе реагирате? Дали некако од околу ќе почнете муабет на таа тема, дали ќе останете со таа личност но ќе барате нешто на страна, или воопшто не ви е гад од личноста што ја сакате?

Јас во средно ептен бев загреана за еден менаџер демек во вулкан :ROFLMAO: ептен згоден, сите трчаа по него, пола година го бркав идев поради него таму и конечно една вечер се смувавме. Здивот му мирисаше на умрено маче, ама ај си реков пиел, жеден поради тоа е. И демек почнавме врска, секогаш кога се гледавме се полошо и полошо му мирисаше и толку крај, ќе исповратев се ако останев со него. Не можам да поднесам туѓа нехигиена макар ептен да ја сакам таа личност. Секундарно престанува љубовта.
 
Член од
1 март 2021
Мислења
338
Поени од реакции
758
Треба да разбереш дека некои луѓе имаат попаметни работи и обврски во животот за кои трошат време и енергија од тоа да се замараат дали имаат влакна на нозете испуштен стомак, несредена коса или чорапа и Јадранка.
Автоматски споено мислење:

Кога имаш мали деца особено немаш многу време за да посветиш на себе си, така да јас не гледам никаков проблем човек да излезе со бушава коса стара маичка рандом шорцеви и влечка од чик Куманово пред зграда да ги прошета децата.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.401
Поени од реакции
9.252
Треба да разбереш дека некои луѓе имаат попаметни работи и обврски во животот за кои трошат време и енергија од тоа да се замараат дали имаат влакна на нозете испуштен стомак, несредена коса или чорапа и Јадранка.
Автоматски споено мислење:

Кога имаш мали деца особено немаш многу време за да посветиш на себе си, така да јас не гледам никаков проблем човек да излезе со бушава коса стара маичка рандом шорцеви и влечка од чик Куманово пред зграда да ги прошета децата.
Ако имаш деца треба да смрдиш зошто немаш време? Нема што да разберам јас, хигиената се одржува под секоја цена, 10 деца да имаш не смееш да дозволиш да корнеш. Нема изговор за некапени.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.211
Поени од реакции
78.774
Личната хигиена не треба да има никаква врска со романтичниот статус на субјектот. Таа треба да е постојан модус операнди за секого. Веројатно зависи од домашното воспитување во годините на развој.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Кога имаш мали деца не гледам никаков проблем човек да излезе со бушава коса стара маичка рандом шорцеви и влечка од чик Куманово
Ја не гледам проблем ни кога немаш деца да го правиш тоа.
 
Член од
1 март 2021
Мислења
338
Поени од реакции
758
Ако имаш деца треба да смрдиш зошто немаш време? Нема што да разберам јас, хигиената се одржава под секоја цена, 10 деца да имаш не смееш да дозволиш да корнеш. Нема изговор за некапени.
За хигиената се согласувам, не се споредуваат тие две работи, зашто има луѓе дотерани исчупани нацртани и смрдат
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.401
Поени од реакции
9.252
Ја не гледам проблем ни кога немаш деца да го правиш тоа.
Не беше муабет бушава коса и рандом маичка и шорц и јас така одам.
Мрсна коса, чорапа над јадранка и елек волнен изеден од молци. И запотен.
Автоматски споено мислење:

За хигиената се согласувам, не се споредуваат тие две работи, зашто има луѓе дотерани исчупани нацртани и смрдат
Тоа сакав да кажам, страшна нехигиена и негрижа за себе. И како влијае на друг тоа. Или на тебе...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Не беше муабет бушава коса и рандом маичка и шорц и јас така одам.
Мрсна коса, чорапа над јадранка и елек волнен изеден од молци. И запотен.
Сега ќе треба да разглабаме што се подразбира под лична хигиена.
Што е испуштен стомак патем?
И релативно подолг период недепилирана жена спаѓа под неводење лична хигиена?

И нормално е да почнеме да ги мешаме поимиве затоа што една реченица после она што се подразбира под лична хигиена спомнуваш работи кои баш и не сум сигурен колку спаѓаат под лична хигиена „дотеран, намирисан, фризура“.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.401
Поени од реакции
9.252
Сега ќе треба да разглабаме што се подразбира под лична хигиена.
Што е испуштен стомак патем?
И релативно подолг период недепилирана жена спаѓа под неводење лична хигиена?

И нормално е да почнеме да ги мешаме поимиве затоа што една реченица после она што се подразбира под лична хигиена спомнуваш работи кои баш и не сум сигурен колку спаѓаат под лична хигиена „дотеран, намирисан, фризура“.
Па затоа пишува запоставеност, тоа ти е кога нозете и мишките ти се со влакна, кога носиш чорапа со јадранка, не водиш грижа за такви работи. И хигиена како мрсна коса, небањата, смрдеа, пот, миризби од долу и тн..
Нема шанса некој да ме убеди дека е нормално тоа за една жена зошто немала време од деца и обврски.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.109
Поени од реакции
8.895
Знам дека има теми за лична хигиена, секс хигиена, ама сакам да правам муабет за друго, ме интересираат мислења зошто сакам да знам зошто, дали е причина за неверства и слично.
Секојдневно гледам мажени жени со влакнести нозе, со чорапа и јадранка, мрсна коса и испуштени стомаци, изеден пола лак од нокти, некое старско парче елече или скинато блузиче и секој ден се движат така пред влез, до продавница, шетаат со децата. А и многу пријатели после раскин зборат дека бившите не воделе хигиена... Исто и мажи. А пред да влезат во долга врска или брак, средени, дотерани, намирисани, со фризурче.. Зошто се дешава ова и дали ова можеби е една од причините за неверство?

Во врска сте, до уши заљубени, тој или таа е вашата сродна душа, ама му смрди здивот. Кога имате секс непријатна миризба доаѓа од таму доле, хигиената воопшто не е запазена, мириса на пот, рацете и нозете врколак, смрдат чорапите.. Не мора да е се заедно, доволно е само едно нешто од примерите и не само еднаш два пати, се случува нели, него многу често, скоро секогаш. А друго ви е се погодено. Муабет, исти интереси, музика, филмови, уживате во друштвото. Единствена маана е ова. Како ќе реагирате? Дали некако од околу ќе почнете муабет на таа тема, дали ќе останете со таа личност но ќе барате нешто на страна, или воопшто не ви е гад од личноста што ја сакате?

Јас во средно ептен бев загреана за еден менаџер демек во вулкан :ROFLMAO: ептен згоден, сите трчаа по него, пола година го бркав идев поради него таму и конечно една вечер се смувавме. Здивот му мирисаше на умрено маче, ама ај си реков пиел, жеден поради тоа е. И демек почнавме врска, секогаш кога се гледавме се полошо и полошо му мирисаше и толку крај, ќе исповратев се ако останев со него. Не можам да поднесам туѓа нехигиена макар ептен да ја сакам таа личност. Секундарно престанува љубовта.
se so e pisano, e na mesto. takvi licnosti ne sakam niz koridor na rabota da gi razminam, ne pa da imam nesto so niv.

i jas isto se prasuvam koja e pricinata za ovie raboti na ekstremna nehigiena i negriza za izgled, ama do sega nema nekoe
razumno objasnuvanje. ne me ni interesira so e pricinata, samo podaleku od mene pfuj mrs sikter :sick:
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Па затоа пишува запоставеност, тоа ти е кога нозете и мишките ти се со влакна, кога носиш чорапа со јадранка, не водиш грижа за такви работи. И хигиена како мрсна коса, небањата, смрдеа, пот, миризби од долу и тн..
Нема шанса некој да ме убеди дека е нормално тоа за една жена зошто немала време од деца и обврски.
Дефинитивно не е нормално. Не сакам мажот да ми биде запоставен и многу нормално е било кој маж да сака жена која е во најмала рака пристојно средена.
Никој не зборува дека треба да биде не знам како намонтирана ама муабетот дека има обврски, деца и слично не пијат вода.
Тоа што е уште поважно ако ти сам немаш желба да си се допаѓаш себеси пред се зошто тоа да го очекуваш од другите?
Никој не зборува за ситуации лефтерно се облекува, не се шминка, не стасала до козметичар па носи панталони... Има врска со самопочит.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.401
Поени од реакции
9.252
Дефинитивно не е нормално. Не сакам мажот да ми биде запоставен и многу нормално е било кој маж да сака жена која е во најмала рака пристојно средена.
Никој не зборува дека треба да биде не знам како намонтирана ама муабетот дека има обврски, деца и слично не пијат вода.
Тоа што е уште поважно ако ти сам немаш желба да си се допаѓаш себеси пред се зошто тоа да го очекуваш од другите?
Никој не зборува за ситуации лефтерно се облекува, не се шминка, не стасала до козметичар па носи панталони... Има врска со самопочит.
Не не, па сите одиме без шминка до продавница и на пешачење и со некои удобни работи, ама неприфатливо е 2 недели мрсна косата фатена во пунџа горе и запотени мишки.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.625
Поени од реакции
14.397
.Здивот му мирисаше на умрено маче, ама ај си реков пиел, жеден поради тоа е. И демек почнавме врска, секогаш кога се гледавме се полошо и полошо му мирисаше и толку крај, ќе исповратев се ако останев со него. Не можам да поднесам туѓа нехигиена макар ептен да ја сакам таа личност. Секундарно престанува љубовта.
Ова не мора да значи дека е од нехигиена, здив мириса и од проблеми со желудник (рефлукс, киселини, кила).
Јас мака мачам со ова кога имам проблем со рефлукс.

Прво мислев дека е од забите, ама не. Да напоменам дека НЕМАМ расипан заб во овие 34 години (пу, пу) одржувам орална хигиена одлична (и дневна, како и периодично чистење забен камен).

Се средува (или се контролира) непријатен здив со терапија за желудник ако тоа е причината воопшто. Може дечкото од твојата приказна не обратил внимание за тоа.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.698
Поени од реакции
9.537
Vo svetov pocna vselenski turizam a ovde na forumov ke se diskutira dali nekoja se depilirala, smrdela ili kosata ne ja izmila:facepalm:
Sekoj covek ima svoj poseben miris, taka da ne bi diskutirala za toa, a posebno koga se hormoni vo prasanje...vsusnost site ste ucele, umni deca ste.
Koga se vrakame od rabota na ovie 42 stepeni, vo avtobus ke se spotne od glava do peti i najcistata zena ili maz.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom