Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
од кај го ископа ова со резервацииве?
Можеби зошто.....сум многу поупатен во однос на вакцинацијата во Србија....уште од месец февруари
имам пишано веќе дека јас кога бев стари луѓе брачен пар примиле прва доза фајзер а ги ревакцинираа со синофарм, пред мене беа во ред цело време и цел муабет го слушав
не шири дезинформации.....не е во ничив интерес.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.422
Поени од реакции
9.107
Дали некој патувал со двојна доза Синовак во ЕУ?

Прашањето ми е бидејќи ЕМА (барем од тоа што барав на нет) се' уште ја нема одобрено, а светска здравствена ја одобри. Дали прават проблем на граници доколку имаш сертификат за ревакцинација?

Доколку не, дали некој исто патувал во ЕУ со двојна доза Синофарм, без антигени или пцр тестови?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.893
Поени од реакции
10.517
Можеби зошто.....сум многу поупатен во однос на вакцинацијата во Србија....уште од месец февруари

не шири дезинформации.....не е во ничив интерес.
зашто би ширел дезинформации кога лично пред мене се деси?
за фајзер во Врање е само у првата кабина они се ревакцинираа у третата со синофарм и ова одговорно го тврдам без никаква цел
ти можеш да потврдиш дека 100% ке прими иста вакцина?
еве и од тука кога ке иде некој на вакцинирање нека праша дали има шанси да прими различна од првата за да ја разрешиме дилемата


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
зашто би ширел дезинформации кога лично пред мене се деси?
за фајзер во Врање е само у првата кабина они се ревакцинираа у третата со синофарм и ова одговорно го тврдам без никаква цел
ти можеш да потврдиш дека 100% ке прими иста вакцина?
еве и од тука кога ке иде некој на вакцинирање нека праша дали има шанси да прими различна од првата за да ја разрешиме дилемата
Еве....јас ќе ти олеснам, за побрзо и поточно да се информираш.....дали Србија дозволува и применува мешање на вакцини.
Дом здравља Врање.....+381 17 421 550

Муабети за пред гранапче, се муабети за пред гранапче. Форумов....не го сметам за гранапче....така да не продолжувам да учествувам во понатамошна бесмислена дебата.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Еве јас да го споделам моето искуство со Ковид 19.Сум го прележал на нозе без да знам,без никаков симптом пред околу месец дена, а моментално сум хоспитализиран и сум со кислород у нос како пост ковид компликации. :D
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Еве јас да го споделам моето искуство со Ковид 19.Сум го прележал на нозе без да знам,без никаков симптом пред околу месец дена, а моментално сум хоспитализиран и сум со кислород у нос како пост ковид компликации. :D
Го немаше ти уште претходно прелегано?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Го немаше ти уште претходно прелегано?
Не,тогаш немав мирис и вкус али на крај испадна дека е од фацијалис парезис.Сега уназад 5-6 дена 39.5 а не бев у државава,рипнав у првиот автобус зашто на аеродром температура ке ми мереа.Ноќеска сопругата ме однесе на токсикологија,ми направија некој анализи и ми рекоа ке си полежиш месец дена на пулмо.И сеа еве сместен со боца кислород,3 пати дневно клексани,по 5 шишиња инфузии и по неколку шприцови крв за по лабаратории
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Не,тогаш немав мирис и вкус али на крај испадна дека е од фацијалис парезис.Сега уназад 5-6 дена 39.5 а не бев у државава,рипнав у првиот автобус зашто на аеродром температура ке ми мереа.Ноќеска сопругата ме однесе на токсикологија,ми направија некој анализи и ми рекоа ке си полежиш месец дена на пулмо.И сеа еве сместен со боца кислород,3 пати дневно клексани,по 5 шишиња инфузии и по неколку шприцови крв за по лабаратории
Со лесно другар.....нека помине што побрзо и полесно. Што побрзо да искочиш од таму.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.720
Не,тогаш немав мирис и вкус али на крај испадна дека е од фацијалис парезис.Сега уназад 5-6 дена 39.5 а не бев у државава,рипнав у првиот автобус зашто на аеродром температура ке ми мереа.Ноќеска сопругата ме однесе на токсикологија,ми направија некој анализи и ми рекоа ке си полежиш месец дена на пулмо.И сеа еве сместен со боца кислород,3 пати дневно клексани,по 5 шишиња инфузии и по неколку шприцови крв за по лабаратории
Биди храбар и бори се !
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.893
Поени од реакции
10.517
Еве....јас ќе ти олеснам, за побрзо и поточно да се информираш.....дали Србија дозволува и применува мешање на вакцини.
Дом здравља Врање.....+381 17 421 550

Муабети за пред гранапче, се муабети за пред гранапче. Форумов....не го сметам за гранапче....така да не продолжувам да учествувам во понатамошна бесмислена дебата.
јас не прераскажувам приказни туку сведок бев така да не се лупај у груди


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Не,тогаш немав мирис и вкус али на крај испадна дека е од фацијалис парезис.Сега уназад 5-6 дена 39.5 а не бев у државава,рипнав у првиот автобус зашто на аеродром температура ке ми мереа.Ноќеска сопругата ме однесе на токсикологија,ми направија некој анализи и ми рекоа ке си полежиш месец дена на пулмо.И сеа еве сместен со боца кислород,3 пати дневно клексани,по 5 шишиња инфузии и по неколку шприцови крв за по лабаратории
Борец си, те читам на форумов. Ти посакувам брзо опоравување и закрепнување.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.108
Поени од реакции
10.410
Еве јас да го споделам моето искуство со Ковид 19.Сум го прележал на нозе без да знам,без никаков симптом пред околу месец дена, а моментално сум хоспитализиран и сум со кислород у нос како пост ковид компликации. :D
Со помин нека ти е! Само позитивно размислувај и ќе биде.

@Lurtz како е?
 
Член од
3 декември 2010
Мислења
168
Поени од реакции
77
Гледам Аватар Струмица ланската песна, диско у затворено, гужва како во градски автобус сабајле пред работа... ситуација како пред ковидов.

За визуелен приказ ѕирнете на instagram.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom