НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Kako i da e spored mene vo mn retki slucaevi regularniot MVP e najdobar igrac vo ligata. Eve kazete mi proslite 2 godini koga ke ve prasaat dali Ante e najdobar igrac vo liga momentalno ne vi doagaat 5 dusi minimum sto se podobri od nego. Za regularna sekoja cest neka si zemaat, ama spored mene igrac e vo playoff.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Јокиќ без Мареј со играчи кои никој друг тим не би ги одбрал на драфт заврши трет во западната конференција и 99% ќе игра во финалето на западот.

Харден е одличен играч, ама Јокиќ е одличен играч кој ги прави подобри играчите околу него.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Јокиќ без Мареј со играчи кои никој друг тим не би ги одбрал на драфт заврши трет во западната конференција и 99% ќе игра во финалето на западот.
Oва сериозно го напиша на 0-2 дефицит?
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Јокиќ без Мареј со играчи кои никој друг тим не би ги одбрал на драфт заврши трет во западната конференција и 99% ќе игра во финалето на западот.
Абе види, неможеш да кажеш дека освен Мареј и Џокер сите други се кршоини. Ги имаш Мајкл Портр Џр, Монте Морис, Ејрон Гордон, Вил Бартон, Па и Остин Риверс не е профи играч али океј е, Џемајкл Грин и тако даље. Фрката е у тоа што без втор ол стар калибар на играч плејоф не се игра факт е, едино тоа Лебронтије на времето го правеше у Кливленд али пак Илгаускас и Мо Вилијамс знаеа да погодат нешто.
Едноставно е, Јокич неможе да ја носи екипата без втор играч со 20пп+, башка што Феникс играат предобар баскет и у напад и у одбрана.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.131
Поени од реакции
4.957
Aj realno na strana balkanskata naklonetost, imas utre do or die game, dali ima eden ovde sho bi go zel jokic pred embiid?
Јокич со скршена нога би го зел пред Ембид. Не дека е лош Ембид али изгледа многу луѓе не разбираат дека ова што го игра Јочич го става у листа на најдобри играчи у историја на NBA.

 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Jokic ne e ni vo top 10 centri vo istorija a ne pa za site drugi da zborime. Sto zemate be luge ne mi e jasno ahhahaha
Автоматски споено мислење:

Russell Westbrook ima 4 godini po red trible double prosek vo ligava, nesto nevideno do sea. Dali toa go prai megu najdobrite na site vreminja? Ne e ni All star. Ne go stavajte Jokic tamu kaj sto nema prostor da se uvrsti ve molam
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2011
Мислења
9.714
Поени од реакции
17.376
Да не претеруваме сепак. Дискутабилно е кој од нив двајца е подобар, само што мислам ембид ќе се мачи со повреди цела кариера.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.467
Поени од реакции
4.622
Jokic ne e ni vo top 10 centri vo istorija a ne pa za site drugi da zborime. Sto zemate be luge ne mi e jasno ahhahaha
Автоматски споено мислење:

Russell Westbrook ima 4 godini po red trible double prosek vo ligava, nesto nevideno do sea. Dali toa go prai megu najdobrite na site vreminja? Ne e ni All star. Ne go stavajte Jokic tamu kaj sto nema prostor da se uvrsti ve molam
Poleka decko, Jokic e 26 godini, sega vleguva vo Prime, ako igra vaka 7,8 godini i te kako bi bil top 5 centri na site vreminja. I ne go sporeduj so Westbrook, kako prva zvezda vo tim nemoze playoff da izbori :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom