Како да се реши Албанското прашање во РМ и на Балканот

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.326
Поени од реакции
81.570
Време е малку вие да обратите внимание на вашите нови генерации.Да не плукаат по се шо е каурско,пошто вашите предци биле каури.Манастирот Свеи Наум за време на празникот е преполн со албанци од Поградец и околината.Мислев дека се православни ама тие да ти бидат муслимани.Прашав еден од нив зошто и покрај тоа шо се муслимани сепак идат во православн манастир.Неговиот одговор беше дека не е попаметен од неговите предци кои со генерации идале во манастирот.Кога ќе го сватите ова и не се страмите и не сеете омраза против вашето минато, гарант ќе бидиме на добар пат за соживот.
Албанците во Македонија се задоени со исламски фундаментализам. Која црква во доминатно албанска средина не е осквернавена денес во Македонија?
Батали ги тие од Албанија.

Кај нас џамиите се погласно и погласно ги пуштаат, од година в година. Чисто од инат на каурите.

 
Последно уредено:
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.288
Поени од реакции
5.418
Време е малку вие да обратите внимание на вашите нови генерации.Да не плукаат по се шо е каурско,пошто вашите предци биле каури.Манастирот Свеи Наум за време на празникот е преполн со албанци од Поградец и околината.Мислев дека се православни ама тие да ти бидат муслимани.Прашав еден од нив зошто и покрај тоа шо се муслимани сепак идат во православн манастир.Неговиот одговор беше дека не е попаметен од неговите предци кои со генерации идале во манастирот.Кога ќе го сватите ова и не се страмите и не сеете омраза против вашето минато, гарант ќе бидиме на добар пат за соживот.
Јас немам голема верба ни во тамошните Албанци...не ми е верно они да се одградат од тукашниве и нивните постапки, напротив поверојатно ми е дека би застанале позади нив...се заборава дека и они се ултранационалисти
 
Член од
25 јуни 2017
Мислења
57
Поени од реакции
149
Може ли да престанеш со крајно канцерогениов и дебилен збор кој го употребуваш на секој твој пост? Што сеа ако напиша љубоф готово Бог си на сарказмот, препаметно мислиш дека изгледаш или што е работава? Да не можда значи ако ти го сфатиме сериозно целиот твој пост па откако ќе прочитаме љубоф на крајот да си кажеме у себе: ,,их овој профаундлиступид колку интересен лик е, пун со сарказам''? Не бе друже, прост си. Ваков простотилак еднаш мајка раѓа како тебе, а па за интересен тоа уоште не би да коментирам. Сите можни теми ги имаш упропастено со Говиндана, каде ли погреши форумов кој заслужи такви затуцани бумери како вас нема да ми биде никогаш јасно. Најсериозно добронамерен совет посети психијатар што поскоро.
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Може ли да престанеш со крајно канцерогениов и дебилен збор кој го употребуваш на секој твој пост? Што сеа ако напиша љубоф готово Бог си на сарказмот, препаметно мислиш дека изгледаш или што е работава? Да не можда значи ако ти го сфатиме сериозно целиот твој пост па откако ќе прочитаме љубоф на крајот да си кажеме у себе: ,,их овој профаундлиступид колку интересен лик е, пун со сарказам''? Не бе друже, прост си. Ваков простотилак еднаш мајка раѓа како тебе, а па за интересен тоа уоште не би да коментирам. Сите можни теми ги имаш упропастено со Говиндана, каде ли погреши форумов кој заслужи такви затуцани бумери како вас нема да ми биде никогаш јасно. Најсериозно добронамерен совет посети психијатар што поскоро.
Да погодам... доколку моите писанија го содржеа следново...

"...умрете орки шиптарси и овие пички македонски шо ви ги јадат гомната, ви го пушат и ги ебете у гз...."

... ти немаше да мислиш дека сум прост?

Ти благодарам за добронамерниот совет, веќе посетувам психијатар и како дел од терапијата ми кажа да најдам некој форум за да се изразам.

Љ.

П.С. Бог на сарказмот е @Anon
 
Член од
25 јуни 2017
Мислења
57
Поени од реакции
149
Да погодам... доколку моите писанија го содржеа следново...

"...умрете орки шиптарси и овие пички македонски шо ви ги јадат гомната, ви го пушат и ги ебете у гз...."

... ти немаше да мислиш дека сум прост?
Апсолутно и да го напишеше тоа немаше да го промени фактот дека си тежок оток на форумов и класична чурка објективно земено од постовите твои.
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Апсолутно и да го напишеше тоа немаше да го промени фактот дека си тежок оток на форумов и класична чурка објективно земено од постовите твои.
Знам дека сум, затоа посетувам психијатар и форумот ми беше предочен токму од него... за тука да излезе тоа од мене, за да во реалниот живот ова не им го правам на комшиите, пријателите, блиските.

Уште еднаш ти благодарам за твојата загриженост но се е во ред, терапијата функционира.

Љ.
 

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.473
Поени од реакции
3.207
Да им ги уништиме сојузниците/газдите и да ги чекаме од мака да умрат...
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.456
Поени од реакции
4.959
@puno жал ми е што ќе ти го кажам ова, ама овој 9 гег те шие во одбрана на шиптaрството. Не постои тема за која нема веќе спремен линк, видео, слика. Да му побарам сигурно има 4К видеа како балисти донираат за изградба на православна црква или официјална статија од светска асосијасија на педијатри како сексот е здрав за 9 годишни девојчиња, како што практикувал педофилот мухамед
Не зеабавај и ти, не може истовремено да брани и шиптарство и ислам.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.878
Поени од реакции
23.771
Не зеабавај и ти, не може истовремено да брани и шиптарство и ислам.
Добро, дали разбираш дека ти си единствениот шиптaр во државава за кого тие две работи не се interrelated? И дека тоа е уставри единствената причина зошто си репер за цивилизациски максимум и шиптaрскиот Усеин Болт. Да не беше така ќе беше обичен дефолтен шиптaр.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.456
Поени од реакции
4.959
Добро, дали разбираш дека ти си единствениот шиптaр во државава за кого тие две работи не се interrelated? И дека тоа е уставри единствената причина зошто си репер за цивилизациски максимум и шиптaрскиот Усеин Болт. Да не беше така ќе беше обичен дефолтен шиптaр.
Ниту јас бранам шиптарство ниту ти знаеш повеќе од двајца албанци, да бидеме реални.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.575
Поени од реакции
6.069
Ти биди фер и сподели што велат Штерјо, Свето, Хари и остала тајфа од таа група на највлијателни на Балканов :cool:
Не се движиме во исти кругови :angel:
Автоматски споено мислење:

Албанците во Македонија се задоени со исламски фундаментализам. Која црква во доминатно албанска средина не е осквернавена денес во Македонија?
Батали ги тие од Албанија.

Кај нас џамиите се погласно и погласно ги пуштаат, од година в година. Чисто од инат на каурите.

Имам слушнато дека и меѓу Торбешите се шири сауди-муџизмот. За турците не знам, ромите мех...
Автоматски споено мислење:

Ниту јас бранам шиптарство ниту ти знаеш повеќе од двајца албанци, да бидеме реални.
Пошто го хејташе до максимум Џорџе Балашевиќ кога умре, поради таквата драматична разлика во перцепција ме интересира какво е искуството да се биде целодневно албанец. Каков е еден ден во животот на Иван Денисович, овај пуно :D дали албанците небото го перцепираат различно, што знам дека е портокалово, што е со опсесијата со христијански симболи (орли) кај муслимани, зошто оставате кондури и патики пред врата по згради, зошто е албанецот 24/7 бесен на нешто ко Рој Кин и одвај чека да се увреди и што е модата со ставањето ПВЦ статуи од лавови пред порти?
 
Последно уредено:

TheGhegClan

Slobodna Vojvodina
Член од
8 септември 2020
Мислења
505
Поени од реакции
154
Demografskiot brojcanik ojt vo nepovrat, arno ama makedonceto ke resava albansko I islamsko prasanje, ne samo sto nisto nema da resavate tuku naskoro ke nema potreba voopsto od vakvi temi.

E2zUVE4XIAE1M73.jpeg.jpg
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.575
Поени од реакции
6.069
Demografskiot brojcanik ojt vo nepovrat, arno ama makedonceto ke resava albansko I islamsko prasanje, ne samo sto nisto nema da resavate tuku naskoro ke nema potreba voopsto od vakvi temi.

Прегледај го приврзокот 297143
Што значи графата "предвидени", кој тоа и како предвидел и што точно (запишани каде, основно средно високо), вака многу штуро делува.
Напротив, тоа што демографијата во РМ е во корист на албанците (а најмногу ромите) уште повеќе ја потврдува потребата од вакви теми.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Demografskiot brojcanik ojt vo nepovrat, arno ama makedonceto ke resava albansko I islamsko prasanje, ne samo sto nisto nema da resavate tuku naskoro ke nema potreba voopsto od vakvi temi.

Прегледај го приврзокот 297143
Велешта пред 15-16 години имала 8 паралелки, сега само една. Бројката на иселување на вие автохтоните е уште покатастрофална од таа на нас каурите. Извини што ќе ти ја скршам возбудата.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.488
Поени од реакции
2.569
Ниту јас бранам шиптарство ниту ти знаеш повеќе од двајца албанци, да бидеме реални.
А тука си грешка, и јас мислев дека не знае многу албанци, ама кога го видов постот со подарокот од Golden Eagle
сфатив колку сум бил грешка, која легенда :pos: :pos: :pos: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom