Бисери oд училишни денови

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
По англиски улеме нешо компаратив-суперлатив иде вака:
nice-nicer-the nicest
Мое другарче избива:
- fuck-fucker-the fuckest
:pos: :pos: :pos:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.633
Поени од реакции
11.251
Професорката: Има ли некој на "J" ?
Љубе: ЈАС (дига рака) професорке.
Професорката: Како се викаш, да не си Јован?
Љубе: Не, Љубе.

Сите патос, детето слушнало Љ наместо Ј :pos:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Физика:Деца требаше да праате тест ама принтеро се расипа и така,ке праате изненаден тест у петок.
Германски: и сеа ке типуваме на спортска а?Тестовите кец двојка кец двојка ви се.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.636
Поени од реакции
43.404
Професорката по француски: Умира и Се раѓа многу често се користат во минато време... Јас се родив... Јас умрев.. :vozbud:

На Англиски:
Проф: What if you..
У (не и дава да се доискаже) : No


На Англиски пак:
your family, helth and personality.... Вашата фамилија и вашите пријатели
...
but nobody realized its imprortance then. Но никогаш не ја сфатиле нејзината популарност
П: Абе ти оваа DNA музичка група да не ја мислиш цело време? :pos:
 

WalterWhiteTheMethKnight

Генијалец
Член од
19 мај 2010
Мислења
407
Поени од реакции
292
Професорката: Има ли некој на "J" ?
Љубе: ЈАС (дига рака) професорке.
Професорката: Како се викаш, да не си Јован?
Љубе: Не, Љубе.

Сите патос, детето слушнало Љ наместо Ј :pos:
Има еден ропак од кај мене не ги разликува овие две букви а да и он Љубе се вика т.е Љубиша ама Љубе скратено го викаме. Играме брза географија и он напишал Јубичица место Љубичица и уште ми тврди дека е така :aplauz::kez:
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Испрашуе професоров информатика и едно стануе..тапа ...и од коа го испрашаа му оди на професоров и му ја праи..професоре? шо ќе иам.. и прфесоров му ја праи : Електрик ин д хаус :pos2:
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Историја одговара еден соученик...
“ Мартин Лутер во катедралата во германскиот град виетнам ги истакнал 95те тези‘‘
“ Томас Минцер и објавил војна на црквата, но црквата ги победила и убила 100.000 селани’’
и за тоа доби 5ка...
Истиот додека учевме за рим по ликовно рече ’’ зевс бил бог на љубовта’’
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
На математика денес едно девојче вели: Професоре треба да се консултираме со вратата :pos2:
на музичко професорот тера... : Индија, алжир, тајланд, индонезија и други земји во далечниот исток, а најважна Џакарта...
 

шеф на подземје

зумбулот
Член од
25 август 2010
Мислења
1.213
Поени од реакции
76
бисер.
правев проблеми како и секогаш со еден уште по испаан соученик и професорката ни рече последната клупа надвор и ние ја изнесоме клупата и она не клупата улавиииииииииииии .
 

Довичински -

Довичински П.
Член од
26 ноември 2009
Мислења
1.205
Поени од реакции
674
Sto se proizveduva od zemjodelstvoto ? Od zemjodelstvoto se proizveduvaat velosipedi xD
Koja e najgolema pustina vo Afrika ? Pustinata Kanada ( namesto Saxara )
Koja e najgolema reka vo Afrika ? Najgolema reka vo afrika e Crvenoto more.
Kolku ziteli ima fo Afrika ? Ima okolu 200 000 000 km ziteli
Na koja strana se naoga ezeroto Tana ? Ezeroto tana se naoga na indiskata strana !
Kakov veter duva vo Afrika ? Vo Afrika duva severen veter
Kako se narekuvaat prasumite ? Prasumite isto taka se narekuvaat Kameronskite planini ROFL

Do sega ima samo tolku se nadevame deka ke ima do krajot na godinata uste mnogo vakvi BISERI !
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Влегуам сабајле сиот успан во училница...и професоров ми ја праи...ај бе види каков си ни очи не си се измил,ај затворија вратата ОДНАДВОР и влези...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.636
Поени од реакции
43.404
Историја одговара еден соученик...
“ Мартин Лутер во катедралата во германскиот град виетнам ги истакнал 95те тези‘‘
“ Томас Минцер и објавил војна на црквата, но црквата ги победила и убила 100.000 селани’’
и за тоа доби 5ка...
Истиот додека учевме за рим по ликовно рече ’’ зевс бил бог на љубовта’’
Тоа за Зевс го кажа Кико, ама на заебанција.. А мене шо ми беше најсмешно од тоа час, ка го питаа Кико за шо учиме воа час и он кажа Египет.. И професоро: Брат му на Египет :pos::pos:
 
B

BooBojan

Гостин
Не е баш бисер ама е интересно.
Пред 2-3недели отидов на школо со мојата кола и се паркирав на паркингот пред училиштето каде што пишува "Само за вработени во училиштето".Си седам на школо и една професорка доага на одморот и почнува да ни кажува "деца јас имам една многу итна работа ке ве молам бидете мирни и седете на час и читајте си ја новата лекција можеби нема да се вратам и до крајот на часот".
Ние и рековме дека слободно може да отсуствува и таа рече "ех сега да има некој со кола да ме однесе до местото да не одам пешки би било супер" а јас си молчам.И моите школски и рекоа дека јас сум со кола на училиште.И ме праша дали можам да ја услужам и реков дека нема проблем и ми рече ајде да одиме.Излеговме пред школото и со колата правец до една кука ми кажа каде е.И јас си велам во себе "ке возам поспоро за да стигнеме што е можно подоцна" и цело време возев полека и кога се вративме во училницата беа останале уште 5мин од часот.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Сите праеме тест по физика само николче во последната клупа си пуштил филм и ужива.
Оди професорката до него и му вика:
- Ти дома немаш ли си компјутер?
- Немам професорке (а има)
- Ама јас ќе го прашам татко ти утре!
- Ее ја утре ќе си купам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom