Бисери oд училишни денови

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
У соседниот клас, на физика:

Каитек: Филип ми брца у џеб!
Проф. : И што има тамууу?
Каитек: Ништо професорке..
Проф.: Ама до џебот има, нелииии?
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Ацката...еден професор испрашува на една школска и таа неспремна вели: не сум спремна за тај час професоре...
проф. епа тогај ке имаш единица...
уценичката. профе ако де кец кец...важното ниии да сме здрави и живи на к*р издржливи...

пошо сме 42 девојциња у клас без машко се кардисаааме од смех
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Na cas po muzicko:

Profesorkata: Ajde kazi mi kolku simfonii imal Dvorzak?
Soucenikov: Tri profesorke!
Profesorkata: A koja e najpoznatata?
Soucenikov: Sestata simfonija!!??

LoL :pos2:
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
na cas po geografija:
site se nemirni
nastavnik:ajde tamu miruvajte oti ce pisam negativno
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Хемија, се разбира: И така, атомчињата си играа во дворчето. А што правиме ние? Ние ги набљудуваме од овде бидејќи не интересира нивната структура, и да ја немавме оваа технологија тие не би ни дале да ги проучуваме бидејќи им се брза и постојано се во хаотично движење, како муви, но всушност како пчелки, да, тие се вредни како пчелки!
Хемија, се разбира2: Па вие ништо не знаете! Да, вие ама баш ништо не знаете! Мене атомчињата ми дојдоа на сон и ми велат: "Овие деца ич не учат за нас!"
Хемија, се разбира3: Е неможе! Не учите ама јас сум упорна и нема да попуштам, вакви не планирам да ве пратам НАГОРЕ! (овде му снема здиф на пола клас)
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
Директорот: Утре со родителите на школо!!!!
Ученик: Директоре, мајка ми и татко ми се Австралија
Директорот: Ич не ме интересира! Ако сакаат, ќе најдат време!

Директорот е и професор по географија :pos2::pos2:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Математика: Што е круг, а што кружница?
X : Професоре, круг е машко, а кружница женско :):):)
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
(На детево му е скршена раката)
Благојче,можеш ли да читаш?
-класната
 
С

Спенсер

Гостин
Хемија, се разбира: И така, атомчињата си играа во дворчето. А што правиме ние? Ние ги набљудуваме од овде бидејќи не интересира нивната структура, и да ја немавме оваа технологија тие не би ни дале да ги проучуваме бидејќи им се брза и постојано се во хаотично движење, како муви, но всушност како пчелки, да, тие се вредни како пчелки!
Хемија, се разбира2: Па вие ништо не знаете! Да, вие ама баш ништо не знаете! Мене атомчињата ми дојдоа на сон и ми велат: "Овие деца ич не учат за нас!"
Хемија, се разбира3: Е неможе! Не учите ама јас сум упорна и нема да попуштам, вакви не планирам да ве пратам НАГОРЕ! (овде му снема здиф на пола клас)

taa hemija izgleda e najzakon u celo skolo kaj as, ahhahahahaa
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Обработуваме некое дело по македонски и професорката прашува една ученичка да каже каде се одвивало дејство...и девојчево:"Дејството се одвивало со главниот град на Италија-Париз":tapp:
и најтрагично беше што коа прснавме сите од смеење нејзе не и беше јасно зашто се смееме:pos2:
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Prof po makedonski mu veli na soucenikov ajde kazi eden glagol od a- glagolska grupa. Detevo mrtvo ladno veli:Tabla profesorke!!
"More kakva tabla ajde svesti se i kazi glagol od a-glagolska grupa"-veli profesorkata.
Coekov sega i veli klupa!!!
-Wtf??
Sme pocrkale od smea togas duri od stolcina sme pagale od smeene.:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom