Како да се реши Албанското прашање во РМ и на Балканот

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.225
Поени од реакции
16.751
Абе мене тепање, со нож и со синџири ми се има случено со Македонци...

Мислам не е нешто екслузивно ова до националност.
Не бе, ме тепаа зашто ми беше голема главата, не дека не бев шиптаp.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.326
Поени од реакции
81.571
Абе мене тепање, со нож и со синџири ми се има случено со Македонци...
Заради тоа што си нешто што не можеш да го смениш?
Онака, дека си Македонец, на пример, односно дека си каур.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.821
Поени од реакции
26.394
Со Хитлер бевте вие кога ве бомбардираше целиот свет?
Колку што ме држи памтењето нас не не бомардирал никој после 45 година. Претходно Хитлер, Бугарите и Балистите...
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.558
Поени од реакции
29.004
Море драга, јас ко ќе одевме ко мали ко тинејџер во бивша ЈУ на море во Црна Гора, сите се плашеа од косовари, јас баш одев да се дружам со нив.

Еден и се праеше криминалец малце, не дека беше, ама супер ни беше, бркавме србинки.
 
Член од
15 мај 2021
Мислења
125
Поени од реакции
302
Da... bash sega go prashav u poraka kaj da najdam crnec... iako potajno se filmaff deka moze on e crn :rolleyes:

Abe stavre.. oti ne poshtuvash dogovori?

:coffee:
Чекај да ти објаснам. Овој аспарухот имал комшија црнец на кој што сакал да му го испуши. Сонувал за тоа, мечтаел, се додека еден ден не се решил тоа да го направи. Толку му се допаднало тоа што почнал да му го пуши на црнецот на редовна основа, еднаш дневно, за викенди по два пати. Е сега, од толку мрдање со главата напред назад, нешто му се пореметило во мозокот, па сега пишува онакви неповразни глупости каде ќе стигне, глупости во кој што ти препознаваш зародиш на мудрост.

Муабетот ми е, ако сакаш да бидеш мудрец како аспарухот, се што ти треба е еден црнец спрема кого со вратните мускули и главата ќе покажеш многу ljubofff...
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.225
Поени од реакции
16.751
Колку што ме држи памтењето нас не не бомардирал никој после 45 година. Претходно Хитлер, Бугарите и Балистите...
Глеаш интересно, не не двојат они нас од Србите. Не дека не го знам ова.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Туку, он, со две би потпишал тотално одвојување и размена. Тотална. После ни граница нормална да нема, само ѕид долж цела линија на разграничување.
Ова размислување ич не ми се свиѓа. Мислам дека остатокот од државава целосно ги пуштивме низ вода луѓето од западна. Да не беше... еден сељак од форумов, во Гостивар ниту ќе отидев ниту ќе имав желба да отидам. Веројатно и повеќето од централните и источните подрачја немаат со нога стапнато во западна. Ама пред да отидам без проблем ќе прифатев размена на територии. Ќе гласав на референдум огромен дел од водата, најголемиот извор, најубавите планини и цел народ од западна да го фрлам у вода за да решам нешто шо за мене тогаш беше непријатност, скоро па и апстрактен проблем. Таа негрижа за тие луѓе и нивното мислење, нивните ставови, искуства и стравови на оваа тема, на било кој од нив, е еднаква со негрижата за луѓето од Егејска, Пиринска, Мала Преспа, Арачиново...се прелева, нема крај. Секогаш кога се наметнува темата за размена на територии ми текнува на тој осамен дедо во Арачиново и како со крв ја плати таа наша отстапка.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.338
Поени од реакции
18.210
Не бе, ме тепаа зашто ми беше голема главата, не дека не бев шиптаp.
Види реков, теба не можам да ти мудрувам. Со нив живееше до пред некој месец.

Но, ова сељачко однесување не е еклузива за Албанците. Сега имаат таков замав и наеднаш сите ајде да сега да ја делиме Македонија.

Плус овие што мразат Албанци, во најголем дел мразат Македонци муслимани, Турци, Роми и Власи.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.456
Поени од реакции
4.959
Колку што ме држи памтењето нас не не бомардирал никој после 45 година. Претходно Хитлер, Бугарите и Балистите...
Можеби имаш амнезија од мирисот на бензинот кога сакаше да ја запалиш амбасадана...
 
Член од
15 мај 2021
Мислења
125
Поени од реакции
302
Хе хе, поим немаш колку сум во право, сврти низ темиве :)
Мене кај тебе ме фасцинира со каква точност си го одбрал никот да те опише. Со хируршка прецизност, што би се рекло.
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Чекај да ти објаснам. Овој аспарухот имал комшија црнец на кој што сакал да му го испуши. Сонувал за тоа, мечтаел, се додека еден ден не се решил тоа да го направи. Толку му се допаднало тоа што почнал да му го пуши на црнецот на редовна основа, еднаш дневно, за викенди по два пати. Е сега, од толку мрдање со главата напред назад, нешто му се пореметило во мозокот, па сега пишува онакви неповразни глупости каде ќе стигне, глупости во кој што ти препознаваш зародиш на мудрост.

Муабетот ми е, ако сакаш да бидеш мудрец како аспарухот, се што ти треба е еден црнец спрема кого со вратните мускули и главата ќе покажеш многу ljubofff...
Znam, mi napisha se ova asparuh... i mnogu povekje.... i igracki spomna.... kje se vidime utre.
Kje pominesh?.. se otkaza odenjeto u USA?

Ljuboffffffff!

:coffee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom