Обложување на нет

Член од
22 април 2021
Мислења
7
Поени од реакции
2
Здраво ! Во врска со bet365 имам 5000€ и единствена опција што ја нуди bet365 е преку банка на девизна сметка да ги повлечам (skrill и др еe-wallets моментачно нема опција). Тоа и го направив, парите стасаа во банка но нема начин да се прокнижат на мојата сметка. Од банката добив повик дека неможе да извржат прокнижување бидејки според Закон за игри на среќа има член каде што се забранува да се играат игри на среќа во странски обложувалници. Парите ќе бидат вратени од каде што се пратени.

Има ли начин да ги повлечам парите ?
 
Член од
29 март 2021
Мислења
301
Поени од реакции
864
Здраво ! Во врска со bet365 имам 5000€ и единствена опција што ја нуди bet365 е преку банка на девизна сметка да ги повлечам (skrill и др еe-wallets моментачно нема опција). Тоа и го направив, парите стасаа во банка но нема начин да се прокнижат на мојата сметка. Од банката добив повик дека неможе да извржат прокнижување бидејки според Закон за игри на среќа има член каде што се забранува да се играат игри на среќа во странски обложувалници. Парите ќе бидат вратени од каде што се пратени.

Има ли начин да ги повлечам парите ?
Во која банка ги повлече?
 
Член од
29 март 2021
Мислења
301
Поени од реакции
864
Oди во нлб отвори сметка, кажи им да ти додадат девизна опција во евра. Земи IBAN и SWIFT, и потоа повлекувај таму. Немој сите пари наеднаш, повлекувај неколку пати. Кога ќе си ги земеш сите пари, побарај ме овде да ми дадеш 500 евра за советот.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Oди во нлб отвори сметка, кажи им да ти додадат девизна опција во евра. Земи IBAN и SWIFT, и потоа повлекувај таму. Немој сите пари наеднаш, повлекувај неколку пати. Кога ќе си ги земеш сите пари, побарај ме овде да ми дадеш 500 евра за советот.
mnogu baras, dovolni se i 50 :P
 
Член од
22 април 2021
Мислења
7
Поени од реакции
2
Oди во нлб отвори сметка, кажи им да ти додадат девизна опција во евра. Земи IBAN и SWIFT, и потоа повлекувај таму. Немој сите пари наеднаш, повлекувај неколку пати. Кога ќе си ги земеш сите пари, побарај ме овде да ми дадеш 500 евра за советот.
Благодариме.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Oди во нлб отвори сметка, кажи им да ти додадат девизна опција во евра. Земи IBAN и SWIFT, и потоа повлекувај таму. Немој сите пари наеднаш, повлекувај неколку пати. Кога ќе си ги земеш сите пари, побарај ме овде да ми дадеш 500 евра за советот.
15% od sumata :D
 
M

Macedon1um

Гостин
Oди во нлб отвори сметка, кажи им да ти додадат девизна опција во евра. Земи IBAN и SWIFT, и потоа повлекувај таму. Немој сите пари наеднаш, повлекувај неколку пати. Кога ќе си ги земеш сите пари, побарај ме овде да ми дадеш 500 евра за советот.
Нели има правило да мора да ги повлече на начинот на кој ги ставил ? Во случајов ако го ставил со картичка од Охридска мора парите таму да се повлечат
 
Член од
29 март 2021
Мислења
301
Поени од реакции
864
Нели има правило да мора да ги повлече на начинот на кој ги ставил ? Во случајов ако го ставил со картичка од Охридска мора парите таму да се повлечат
Мислам дека правилото е ако се депонирани со картичка да мора на картичка да ги повлечеш, но не нужно на истата. Не сум 100% сигурен за ова. Но во секој случај ќе може да им објасни на бет365 дека не може на таа картичка да повлекува, мора на друга.
 
Член од
22 април 2021
Мислења
7
Поени од реакции
2
Нели има правило да мора да ги повлече на начинот на кој ги ставил ? Во случајов ако го ставил со картичка од Охридска мора парите таму да се повлечат
Начинот мора да е ист. Не и банката...

Пример ако си ставил пари од Paypal акаунт исплата мора на Paypal.

Мора да е во банкарски трансфер во овој случај. А за која банка .. можеш да ставиш максимум 5 картички од различни банки.....

Оти јас ставив од обучна трансакциска сметка, а отварав девизна заради Еврата. Пак се 2 различни сметки...
Или поедноставно. Ако пари си уплатил преку банка можеж пари да повлечеш само преку банка на исто име и презиме како на профилот !
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Начинот мора да е ист. Не и банката...

Пример ако си ставил пари од Paypal акаунт исплата мора на Paypal.

Мора да е во банкарски трансфер во овој случај. А за која банка .. можеш да ставиш максимум 5 картички од различни банки.....

Оти јас ставив од обучна трансакциска сметка, а отварав девизна заради Еврата. Пак се 2 различни сметки...
Или поедноставно. Ако пари си уплатил преку банка можеж пари да повлечеш само преку банка на исто име и презиме како на профилот !
Za da ne ti propadnat, otvori obicna smetka na NLB, bez toa swift mift, direktno prefrli gi naednas.. e sea namesto na kosinus 500e da mu davas za toa sto te prosvetli, ke ì platis tolku kazna na drzavata za kockanje online vo stranski kladzi.. ali bolje toa otkolku bez 5,000e
 

Kajgana Shop

На врв Bottom