Криптовалути - Генерална дискусија

Член од
13 март 2012
Мислења
154
Поени од реакции
82
Има ли некој што користи KuCoin exchange , гледам дека имаат помали fees од cex.io , плус има одредени алтови кои што ми изгледаат интересно. Доколку има некој , како сте задоволни и гледам дека имаат FIAT deposit преку 3rd party сервиси па не знам колку е сигурно тоа, ако има некој нека сподели искуство.
Автоматски споено мислење:

Ке ги продадеш за USDT , па од бинанс ке ги префрлиш преку TRC20 мрежа на cex.io па преку цех.ио ке ги извадиш на мастеркард. Или ке се договориш со некој човек што врши таква услуга
Мислам дека давачките се преголеми за ваков потег , подобро извади ги од Trezor имаат 5% давачки а парите ги добиваш во кеш.Плус според сумата , давачките опаѓаат па може и до 2.5% да стигнеш што е премалце во споредба со директно повлекување од другиве "берзи".
 
Член од
17 април 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo decki nova sum na forumot me interesira mislenje za Tron
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.920
Almost USD 10 Billion Liquidated Amid Sunday Selloff In Crypto Market

The selloff coincided with rumored and unconfirmed claims by a popular Twitter account, FXHedge, that tweeted that the US Treasury may crack down on money laundering that’s carried out using cryptocurrencies.

Ако им тргнат во хајка балонот има да стане како швајцарско сирење.
 

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
544
Поени од реакции
1.021
Некој да објасни после купување на крипто преку Binance, како да ги заштитам, што автентикации користите и како оди постапката со wallet/складирање?
 
Последно уредено:
Член од
28 септември 2014
Мислења
980
Поени од реакции
1.397
Некој да објасни после купување на крипто преку Binance, како да ги заштитам, што автентикации користите и како оди постапката со wallet?
2FA со код при секое логирање на SMS
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
980
Поени од реакции
1.397
Thanks!
A околу чувањето, на вебсајтот ги чуваш или има некој друг - побезбеден начин?
Тие што се за trading на нивниот вебсајт, доколку имаш долгорочна стратегија препорачливо е да си ги извадиш во приватен паричник, има една поговорка/изрека "not your keys, not your coins"
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.324
На овие Pi Network таргет им се луѓе кои користат Лајонес, пијат Хербалајф и се доволно глупи да веруваат дека на андроид телефонот со скршен екран на кој едвај користат Facebook и Viber може да направат „пари“ преку замарање луѓе да се приклучат со referral кодови. Толку е бесмислено, што навистина нема никаква поента да се толерира дискусијата за Pi во тема за криптовалути.

@Bitcoin слободно бриши ги сите идни спамерчиња од типот „Sto mislete za ova Pi? Jas sam so referal DelankaOdBlagodarevo regisrirajte se pozz".
 
Член од
10 август 2012
Мислења
5
Поени од реакции
0
Zdravo Nov sum kupiv bitorrent na binance sega mi interesira dali tamu treba da se cuvaat ili ima nekakva druga postapka,primer da sakam da gi prodadam kako ke mozam da gi izvadam parite
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
980
Поени од реакции
1.397
Zdravo Nov sum kupiv bitorrent na binance sega mi interesira dali tamu treba da se cuvaat ili ima nekakva druga postapka,primer da sakam da gi prodadam kako ke mozam da gi izvadam parite
Пролистај наназад во темава во неколку поста е доста добро објаснето се што ти треба
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
103
Поени од реакции
31
Pozdrav.
Dali znae nekoj koj e najlesniot nacin da menuvash kripto vo fiat pari, dali na cex.io, i kako da gi prijavish vo ujp?
Blagodaram.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.310
Поени од реакции
7.445
Pozdrav.
Dali znae nekoj koj e najlesniot nacin da menuvash kripto vo fiat pari, dali na cex.io, i kako da gi prijavish vo ujp?
Blagodaram.
Сеа ќе се појават експерти од типот 'луд ли си ти, данок ќе плаќаш, земи извади преку човек', пошто мислат дека сите вадат максимум 100$...

Ако се работи за големи суми најсигурно е преку банка ама за пријавување не знам, пошто нели не е регулирано па и да ги пријавиш под други приходи и да платиш данок дали ќе ти прават проблеми не сум сигурен...
 
Член од
31 август 2018
Мислења
13
Поени од реакции
35
Zdravo,
Dali nekoj e zapoznaen so platformata etoro i kako funkcionira,gledam postoi moznost za trguvanje so akcii, kriptovaluti i dr. har od vrednost.
Sekoe info e dobredojdeno.. Vi blagodaram
 

Kajgana Shop

На врв Bottom