Александар Вучиќ - најголемиот диктатор на Балканот по падот на комунизмот?

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.606
Поени од реакции
16.592
Твоите гаранции не се факти. Ете не предава. А бараат двајца и пред тоа го бараа Шешељ. Друга партија да беше одма ќе ги предадеше. Посебно Чанак и Јовановиќ ако беа на власт.

Не ја следам многу внатрешната состојба во Србија. Но ја следам надворешната политика и баласнирањето на Вучиќ е одлично. Вредеше тоа што тој и Бенџамин ставаа венци кај Путин додека цела Европа им ставаше санкции. Не се седи на два стола, но полека но сигурно се дистанцира од ЕУ.

И да, Законот за истополови заедници не смее да помине.
Да го бараа шешељ ке го стиснеа, вака шешељ со пресудата може да му се фатат само.

Ноуп не се дистанцира, во криво си. Ако те заваруваат некои изјави ти реков врз резултат на што се. А и пак ке кажам дојде пандемија, па може уште да седи на два стола, што не значи дека во блиска иднина ке е така. Ситуацијата ке биде или или.

За ова последното не тврдам, затоа што ана брн а бич не се сложува. ;)
 
Член од
28 април 2020
Мислења
237
Поени од реакции
321
Па нема затоа што сите ги предадоа. Ама да бише во позиција да мора, ке предадеше ти гарантирам. Овие ситни риби кои ги маваат се курац на бициклу.

Секој на негово место за Србија е подобра алтернатива. Не лупам без везе дека животот во Србија е лош и дека е далеку од таков каков е. Социјалистите се подгузна мува и така ке си останат. Е сега дали ке биде нешто после овој нов скандал има време да видиме.

За волја на вистината, за тоа признавам дека Србија се снајде со вакцините е тоа што народот не сака да се вакцинира е проблем на власта зашто не ги мотивира. Плус мислам дека не им оди во прилог да апсат антиваксери, иако и ја сум против тие гомна.

Не мешам друже, затоа што во Србија власт=мафија. Прво Цане Суботиќ го доведе вучиќ, друго преку Мило шверцаат на запад исто и преку Турците и косоварите доле. Трето види под Јовањица и да не наведувам уште низа примери. Бос број еден во Србија е александар и андреј вучиќ, а има уште неколку опасни босови околу нив. ;)
Iz ovoga što si objavio u poslednjih par objava zaključujem da ne poznaješ situaciju u Srbiji. Sad ti misli da ja grešim i kako imaš rodbinu u Srbiji i poreklom si Srbin pa sve znaš ali ja ti kažem da grešiš bez obzira što nećeš promeniti svoje mišljenje. Ne poznaješ situaciju u Srbiji. Doslovno pomislih da su ti izvori informisanja N1 i list Danas, mislim da je i Informer bolji od tog đubreta, ustvari siguran sam.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Член од
28 април 2020
Мислења
237
Поени од реакции
321
Inače, niste ni svesni koliko ste blagoslovljeni što nemate u Makedoniji N1 i islamističko proKatarsku Al Lažiru (Al Džaziru).

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.606
Поени од реакции
16.592
Генерализација ат ит бест. Значи ако имаш спротивно мислење од она на власта си приврзаник на Н1, Ал Џазира, ова она. Како да ми треба во доба на интернет и во доба кога имаш роднини и пријатели во Србија други медиуми да ти обликуваат мислење.

Па видете вака другари, многу, али многу, ке повторам многу. Пријатели, познаници и на крај роднини се жалат од овој. Значи ајде Партизанен живее во Македонија и не е свесен каква е ситуацијата. Океј ке занемариме и дека месец и пол бев во Србија и не знам како е. Ама како многу од овие луѓе се жалат на животот. Како тоа економскиот тигар е позади Црна Гора во плати, а малку подобро од оваа вукојебина од држава?!

Значи може да живееме во убедувања дали е подобро или не е. И уште една работа Н1 не ги ни сметам за медиуми, а да кажеш дека Данас е полош од свињоформер треба или да си снс бот или без навреди да си отиден со паметот, а не верувам дека е така.

Разбирам јас и националистички ставови и се, ама за горенаведеното ни они го немаат така кажано, ниту го имам слушнато. Уште еднаш подвлекувам, не го менувам за овој мислењето и џабе ке ме убедувате, а и секојдневно ги пратам случувањата во Србија. :)
 
Член од
28 април 2020
Мислења
237
Поени од реакции
321
Генерализација ат ит бест. Значи ако имаш спротивно мислење од она на власта си приврзаник на Н1, Ал Џазира, ова она. Како да ми треба во доба на интернет и во доба кога имаш роднини и пријатели во Србија други медиуми да ти обликуваат мислење.

Па видете вака другари, многу, али многу, ке повторам многу. Пријатели, познаници и на крај роднини се жалат од овој. Значи ајде Партизанен живее во Македонија и не е свесен каква е ситуацијата. Океј ке занемариме и дека месец и пол бев во Србија и не знам како е. Ама како многу од овие луѓе се жалат на животот. Како тоа економскиот тигар е позади Црна Гора во плати, а малку подобро од оваа вукојебина од држава?!

Значи може да живееме во убедувања дали е подобро или не е. И уште една работа Н1 не ги ни сметам за медиуми, а да кажеш дека Данас е полош од свињоформер треба или да си снс бот или без навреди да си отиден со паметот, а не верувам дека е така.

Разбирам јас и националистички ставови и се, ама за горенаведеното ни они го немаат така кажано, ниту го имам слушнато. Уште еднаш подвлекувам, не го менувам за овој мислењето и џабе ке ме убедувате, а и секојдневно ги пратам случувањата во Србија. :)
Nemaš pojma. Prosečna plata u Srbiji je u februaru bila 562 evra i biće sigurno preko 600 evra do kraja godine, u Crnoj Gori je sada 527 evra i plata im je u proteklih 10 godina porasla kumulativno bednih 6% (u međuvremenu je inflacija bila viša pa imaju realan pad plate u odnosu na 2013. npr.), a sad idu na smanjivanje u javnom sektoru zbog ogromne ekonosmske krize. Nezaplosenost u Srbiji je 9%, u Crnoj Gori neverovatnih 21%. Crna Gora ima javni dug 104%, Srbija 53%. Hajde da si poredio Srbiju sa Bugarskom ili Rumunijom ali gde si našao Crnu Goru. Pokrivenost uvoza izvozom u Crnoj Gori je 12% verovao ili ne. Da ne govorim koliko se ljudi iz Crne Gore preselilo i seli u Srbiju, a i ovi što ostaju u Crnoj Gori za bilo šta ozbiljnije dolaze u Beograd i Srbiju dok ne znam za suprotne primere osim da ljudi kupuju vikendice i kuće na primorju i crngoroskim lepotama.
Автоматски споено мислење:

Одамна не си дојден на гости изгледа.
Đe si Bilbo Baginse, kako je u Okrugu? Ima li dobrog piva i trave?
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.993
Да го бараа шешељ ке го стиснеа, вака шешељ со пресудата може да му се фатат само.

Ноуп не се дистанцира, во криво си. Ако те заваруваат некои изјави ти реков врз резултат на што се. А и пак ке кажам дојде пандемија, па може уште да седи на два стола, што не значи дека во блиска иднина ке е така. Ситуацијата ке биде или или.

За ова последното не тврдам, затоа што ана брн а бич не се сложува. ;)
Да, полека се дистанцира. :)

Не ме интересира дали на Ана и се допаѓа или не. Затоа реков дека мора да направи чистка во самата партија. Ана е поставена таму, стана функционер иако тогаш не беше членка на СНС. Има и неколку министри кои плачат за чистка и затвор.

Не можев да го смислам Груевски, но сметам дека имаше и добри работи. Така и сега. Ако некоја политика ми се допаѓа, истата ја потенцирам. Мислам дека народот, кога станува збор за заштита на националните интереси, мора да биде обединет. Мора да се стави крај на самоволието на Хашкиот трибунал. :)
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
991
Поени од реакции
3.976
Одлично интервју, обавезно погледнете го, и двајцата соговорници се на завидно високо ниво - босанецот префриган и лукав а Вучиќ добро се држи до крај

 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Генерализација ат ит бест. Значи ако имаш спротивно мислење од она на власта си приврзаник на Н1, Ал Џазира, ова она. Како да ми треба во доба на интернет и во доба кога имаш роднини и пријатели во Србија други медиуми да ти обликуваат мислење.

Па видете вака другари, многу, али многу, ке повторам многу. Пријатели, познаници и на крај роднини се жалат од овој. Значи ајде Партизанен живее во Македонија и не е свесен каква е ситуацијата. Океј ке занемариме и дека месец и пол бев во Србија и не знам како е. Ама како многу од овие луѓе се жалат на животот. Како тоа економскиот тигар е позади Црна Гора во плати, а малку подобро од оваа вукојебина од држава?!

Значи може да живееме во убедувања дали е подобро или не е. И уште една работа Н1 не ги ни сметам за медиуми, а да кажеш дека Данас е полош од свињоформер треба или да си снс бот или без навреди да си отиден со паметот, а не верувам дека е така.

Разбирам јас и националистички ставови и се, ама за горенаведеното ни они го немаат така кажано, ниту го имам слушнато. Уште еднаш подвлекувам, не го менувам за овој мислењето и џабе ке ме убедувате, а и секојдневно ги пратам случувањата во Србија. :)
Цело време забораваш да кажеш за системското уништување на Партизан.... од толку гревови овој му е најголем.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.606
Поени од реакции
16.592
Да, полека се дистанцира. :)

Не ме интересира дали на Ана и се допаѓа или не. Затоа реков дека мора да направи чистка во самата партија. Ана е поставена таму, стана функционер иако тогаш не беше членка на СНС. Има и неколку министри кои плачат за чистка и затвор.

Не можев да го смислам Груевски, но сметам дека имаше и добри работи. Така и сега. Ако некоја политика ми се допаѓа, истата ја потенцирам. Мислам дека народот, кога станува збор за заштита на националните интереси, мора да биде обединет. Мора да се стави крај на самоволието на Хашкиот трибунал. :)
Да, ама ја забораваш позадината на Ана. Т. е. кој неа ја постави таму, така да ке го донесе законот. За министрите не е заговор, туку е стварна борба за превласт и ако навистина тие министри се дел од неговиот клан, сепак се подобри него психопатов.

Абе не е се така црно кај ниту еден политичар ако гледаме така. А народот за жал ке се обедини само поради некоја катастрофа или не дај Боже трагедија. Ете народ кој дозволува да се иживуваат со нивните животи и животите на најблиските не заслужуваат добри владетели. :)
Автоматски споено мислење:

Nemaš pojma. Prosečna plata u Srbiji je u februaru bila 562 evra i biće sigurno preko 600 evra do kraja godine, u Crnoj Gori je sada 527 evra i plata im je u proteklih 10 godina porasla kumulativno bednih 6% (u međuvremenu je inflacija bila viša pa imaju realan pad plate u odnosu na 2013. npr.), a sad idu na smanjivanje u javnom sektoru zbog ogromne ekonosmske krize. Nezaplosenost u Srbiji je 9%, u Crnoj Gori neverovatnih 21%. Crna Gora ima javni dug 104%, Srbija 53%. Hajde da si poredio Srbiju sa Bugarskom ili Rumunijom ali gde si našao Crnu Goru. Pokrivenost uvoza izvozom u Crnoj Gori je 12% verovao ili ne. Da ne govorim koliko se ljudi iz Crne Gore preselilo i seli u Srbiju, a i ovi što ostaju u Crnoj Gori za bilo šta ozbiljnije dolaze u Beograd i Srbiju dok ne znam za suprotne primere osim da ljudi kupuju vikendice i kuće na primorju i crngoroskim lepotama.
Автоматски споено мислење:


Đe si Bilbo Baginse, kako je u Okrugu? Ima li dobrog piva i trave?
Дали ме заебаваш?! Па таа миграција од секогаш била, не се случува сега. Друга работа тоа со просечна плата е курац на бициклу. Знаеш зошто? И овде просечна плата е 500-600 евра, ама неа не ја прима 75-85% од населението. Ова со незапосленост единствено ако читаш свињоформер и гледаш ртс, хепи и пинк можам да ти верувам. Да, да затоа многу млади побегнаа од Србија поради тоа што е многу убав животот. Ете кажи го тоа на неколку луѓе што ги знам и што побегнаа поради ав, па и за тоа ке ти верувам ако нема никаква реакција од нив. :)
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.993
Да, ама ја забораваш позадината на Ана. Т. е. кој неа ја постави таму, така да ке го донесе законот. За министрите не е заговор, туку е стварна борба за превласт и ако навистина тие министри се дел од неговиот клан, сепак се подобри него психопатов.

Абе не е се така црно кај ниту еден политичар ако гледаме така. А народот за жал ке се обедини само поради некоја катастрофа или не дај Боже трагедија. Ете народ кој дозволува да се иживуваат со нивните животи и животите на најблиските не заслужуваат добри владетели. :)
Ана и тие неколку министри мора да ги смени Вучиќ. Може да дојде во превласт во таа партија. Мора да направи чистка и да ги прати на ладење затоа што има 10тина афери поврзани со тие министри.

Законот е спротивен на Уставот. Мора да се соземат, ако овој законот биде донесен, враќање назад нема. :)
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.606
Поени од реакции
16.592
Ана и тие неколку министри мора да ги смени Вучиќ. Може да дојде во превласт во таа партија. Мора да направи чистка и да ги прати на ладење затоа што има 10тина афери поврзани со тие министри.

Законот е спротивен на Уставот. Мора да се соземат, ако овој законот биде донесен, враќање назад нема. :)
Па најголеми афери во Србија има ав и во сите е вплеткан. Исто и брат му и треба да дојде до превласт во партијата навивам за тоа. Само нема да се случи во блиска иднина бидејќи го држат во шака со многу докази, а ке биде слатко еден ден кога ке се случи и навивам тоа да се случи. :)

Па добро, многу земји одат напред, разбирам дека си ти конзервативен, ама на кој начин ЛГБТ заедницата го кочи напредокот на било која земја?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.993
Па најголеми афери во Србија има ав и во сите е вплеткан. Исто и брат му и треба да дојде до превласт во партијата навивам за тоа. Само нема да се случи во блиска иднина бидејќи го држат во шака со многу докази, а ке биде слатко еден ден кога ке се случи и навивам тоа да се случи. :)

Па добро, многу земји одат напред, разбирам дека си ти конзервативен, ама на кој начин ЛГБТ заедницата го кочи напредокот на било која земја?
Затоа што народот е против законов и истиот закон е спротивен на Уставот. Ако сметаш дека духот на прогресивизмот е идејата за новата слика на светот, тогаш мора да дозволиш сѐ. Има цела азбука, ЛГБТ се само првите 4ри букви.

Инаку многу прогресивна е сега САД, откако ги дозволи овие бракови и сите поединечни права. Многу. И економски и политички. Самото општество е на раб на граѓанска војна само под аргументите "што губиш ти?". :)
 
Член од
28 април 2020
Мислења
237
Поени од реакции
321
Да, ама ја забораваш позадината на Ана. Т. е. кој неа ја постави таму, така да ке го донесе законот. За министрите не е заговор, туку е стварна борба за превласт и ако навистина тие министри се дел од неговиот клан, сепак се подобри него психопатов.

Абе не е се така црно кај ниту еден политичар ако гледаме така. А народот за жал ке се обедини само поради некоја катастрофа или не дај Боже трагедија. Ете народ кој дозволува да се иживуваат со нивните животи и животите на најблиските не заслужуваат добри владетели. :)
Автоматски споено мислење:



Дали ме заебаваш?! Па таа миграција од секогаш била, не се случува сега. Друга работа тоа со просечна плата е курац на бициклу. Знаеш зошто? И овде просечна плата е 500-600 евра, ама неа не ја прима 75-85% од населението. Ова со незапосленост единствено ако читаш свињоформер и гледаш ртс, хепи и пинк можам да ти верувам. Да, да затоа многу млади побегнаа од Србија поради тоа што е многу убав животот. Ете кажи го тоа на неколку луѓе што ги знам и што побегнаа поради ав, па и за тоа ке ти верувам ако нема никаква реакција од нив. :)
Za ovo si u pravu, te migracije ljudi iz Crne Gore u Srbiju je bilo i biće. Što bi bilo ko dolazio iz boljeg, razvijenijeg i bogatijeg mesta u lošije? Iznosim zvanične Eurostatove podatke. U Makedoniji je prosečna plata nešto ispod 450 evra, a nezaposlenost je koliko se sećam još i veća nego u Crnoj Gori (>20%). U Srbiji je čak i medijalna plata veća nego prosečna plata u Makedoniji. Gde sam napisao da se u Srbiji živi lepo? Živi se bolje nego u Crnoj Gori ili Makedoniji ali ne bih se ponosio time nego si ti prvi ubacio kontekst "balkanskog tigra" i Crne Gore. Da li se ovde dobro živi mogu da kažem samo u svoje ime i da, ja živim lepo i zadovoljan sam životom. Kada bih gledao samo svoje okruženje (drugove, komšije), imao bih utisak da je i veća plata jer dobar deo njih zarađuje preko tih 1000e, a tek su u ranim i srednjim dvadesetim godinama, prema zvaničnim podacima u mojoj opštini je prosečna plata bila nešto preko 1000 evra prošle godine, a realno je i nešto veća, što ne koristim kao merilo za ostatak Srbije (za razliku od tebe koji ni ne živiš ovde pa su ti jedini izvori rodbina i drugovi, inače potpuno subjektivan izvor) jer cela Srbija nije samo moja opština, dok je nezaposlenost ispod 4% (ostvarena puna zaposlenost). Ne znam nikog ko ne radi, a i većina radi baš ono čime i želi da se bavi. Vidim da te je pogodilo što sam rekao za Danas da je smeće. Trudim se da ne čitam novine pa ne čitam ni Informer. TV još manje, i kad ga gledam, najčešće gledam 2-3 kulinarska kanala. Podatke sigurno ne izvlačim iz tabletoida i radio Mileve, za razliku od tebe, već je ovo sa zvaničnog Eurostatovog sajta.
Автоматски споено мислење:

Да, ама ја забораваш позадината на Ана. Т. е. кој неа ја постави таму, така да ке го донесе законот. За министрите не е заговор, туку е стварна борба за превласт и ако навистина тие министри се дел од неговиот клан, сепак се подобри него психопатов.

Абе не е се така црно кај ниту еден политичар ако гледаме така. А народот за жал ке се обедини само поради некоја катастрофа или не дај Боже трагедија. Ете народ кој дозволува да се иживуваат со нивните животи и животите на најблиските не заслужуваат добри владетели. :)
Автоматски споено мислење:



Дали ме заебаваш?! Па таа миграција од секогаш била, не се случува сега. Друга работа тоа со просечна плата е курац на бициклу. Знаеш зошто? И овде просечна плата е 500-600 евра, ама неа не ја прима 75-85% од населението. Ова со незапосленост единствено ако читаш свињоформер и гледаш ртс, хепи и пинк можам да ти верувам. Да, да затоа многу млади побегнаа од Србија поради тоа што е многу убав животот. Ете кажи го тоа на неколку луѓе што ги знам и што побегнаа поради ав, па и за тоа ке ти верувам ако нема никаква реакција од нив. :)
Još nešto, da, i dalje imamo negativan bilans migracija (veća je emigracija od imigracije) ali iz Srbije se ubedljivo najmanje iseljava u poređenju sa drugim zemljama iz okruženja gledano na broj stanovnika. To je činjenica, a ti sad kako hoćeš.
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.993
Од 2014, 5 членови на СРС, Хашкиот трибунал бараше да бидат испорачани. 2ца се починати, а Вучиќ рече дека нема да ги испорача останатите 3ца. Аргументот дека "сите се испорачани". Веќе има потерница во сите држави членки на ООН за апсење на Јојиќ и Радета. Аргументот "судијата јаде гомна".

За разлика од Тадиќ, Коштуница, Џинџиќ и останатиот џган од ДОСманлискиот режим, Вучиќ рече Не. Дури и Николиќ беше спремен да го предаде Шешељ! Затоа Србија Вучиќ ќе го паменти како голем патриот. Не се работи за поединците, туку за целиот механизам каде преовладува силата, пред правото и разумот. Србија нема обврска да ги испорачува своите граѓани поради непочитување на судот. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom