Супер лига, да или не?

Дали сте за Супер лига?


  • Вкупно гласачи
    299
  • Гласањето е завршено на .

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
12 фоундинг клубс по 3.5милјарди пресметај па сама ќе видиш дека нема тука ништо вистинито.

Се и сешто ќе излезе сега, немора на сите да им се верува.
Има во постов од Гарфилд уште од прееска, ова е официјално соопштение, каде каде со повеќе кредибилитет од скараџиите по сендвичари од Твитер. Ниту некој ќе го казни Интер, ниту ќе го исфрли од Серие А, никој кредибилен новинар не излегува со таква информација.

Едино, ако ова е напишано збирно па вкупно да се делат 3,5 милијарди но тоа е само за учество. Рачунај колку ќе се добива понатака и од ТВ правата ако во ЛШ се делеа парите и се добиваа "шугави", 1,5-3 милиони евра по натпревар од групна фаза.

Што вика Гарфилд, фали уште финалето на лигава да се игра во САД и тек тогаш фудбалер нема да остане неприбран од овие тимови.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.842
Поени од реакции
10.210
Како што гледам по социјалните мрежи сите легенди и најголеми фудбалски умови го пљукаат и критикуваат формирањето на лигава а тие што го подржуваат се газдите на фудбалските клубови тука се гледа колку е интересот на пари а колку на развивање на фудбалот.
Сите земаат пари од тв куќите кај што работат кои пак ќе изгубат тон пари со самото формкрање на Супер Лига...

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.993
Поени од реакции
14.096
Се кладиме дека првото финале на чудово ќе се игра у Америка? :D
Пред неколку дена (или недели) кога исто се правеше на форумот муабети за ваква лига, пишав дека за некое време ќе уфрлат и клуб од САД.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.660
Поени од реакции
14.529
@Ilumious - Како се викаше членот што го имаше нацртано Перез како стрип?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.432
Поени од реакции
8.144
Сите земаат пари од тв куќите кај што работат кои пак ќе изгубат тон пари со самото формкрање на Супер Лига...

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Тие исте тв куќи ќе треба и да ја пренесуваат лигата дали е тоа Премиер лига Лига европа лига на шампиони или куп у Трубарево.
Не се само легенди кои се поврзани и работат во тв куќи сите ја пљукаат лигата.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.616
Поени од реакции
43.282
Замисли дека си најдобриот тенисер во градот. И ги газиш сите, досадно ти е, немаш никаков мотив. Ама има во другиот град некој друг кој може да ти парира. И натпреварите со него ти се интересни, двајцата учите и станувате подобри играчи од нив.

Ама ти не играш против него еднаш неделно, туку еднаш годишно, затоа што така требало, убаво било и ретардираните од твојот град да играат против тебе. :D Сигурно. :D Ако Победа Валандово стане доволно добар клуб за да може да се надигрува со Реал, ќе ѝ најдат место во лигата. Тие што ги бива, наоѓаат место во клубот, без разлика колку е затворен формално.
Разбирам и јасно ми е која е целта на екипите. Фудбалска моќ, пари, спонзорства, ќе им стават крај на гостувањата во источна Европа.

Не е дека ги жалам УЕФА или ФИФА, и они направија неколку глупости и се корумпирани организации.

Ама фудбалов ми е баш убав каков што е (а и општо не сум фан на големи и нагли промени). Пишав и назад во темава, во последно време повеќе сум гледал рандом екипи од ПЛ, од Реал Мадрид, Барселона и Баерн Минхен. Ама кој ме прашува мене.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.265
Поени од реакции
7.272
Тие исте тв куќи ќе треба и да ја пренесуваат лигата дали е тоа Премиер лига Лига европа лига на шампиони или куп у Трубарево.
Не се само легенди кои се поврзани и работат во тв куќи сите ја пљукаат лигата.
Ќе лижат кај што плукале легендите за некое време, ќе пљукаат дур им се подели дел од колачот. Моментално газот ќе си го изедат од љубомора што не искеширале вака дур биле во зенит на кариера.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.842
Поени од реакции
10.210
Тие исте тв куќи ќе треба и да ја пренесуваат лигата дали е тоа Премиер лига Лига европа лига на шампиони или куп у Трубарево.
Не се само легенди кои се поврзани и работат во тв куќи сите ја пљукаат лигата.
Истите тв куќи за МНОГУ повеќе пари за тоа биди сигурен, како тие да се хуманитарни организации па им е гајле за фудбалот, за малите клубови, за децата во африка....
Ништо поарни не се, сѐ досега диктираа остите тие тв куќи
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.989
Поени од реакции
17.819
Не ми е јасно само што ќе биде со националните лиги. Ќе им ли поента да играат овие клубови таму, со оглед на финансиската и квалитативната разлика што ќе се јави.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.432
Поени од реакции
8.144
Истите тв куќи за МНОГУ повеќе пари за тоа биди сигурен, како тие да се хуманитарни организации па им е гајле за фудбалот, за малите клубови, за децата во африка....
Ништо поарни не се, сѐ досега диктираа остите тие тв куќи
И оваа е оправдување за лига во која нема да има испаѓање или селекција не тоа води до незаинтересираност и учество без чуство за успех и компетитивен нстпревар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom