Фудбалски/трансфер дискусии

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.562
Поени од реакции
52.359
Флик ќе си бега за репрезентација, Баерн одма ќе им го соберат Нагелсман на Лајпциг. Почнаа и со тренерите како со играчите :D

 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.206
Поени од реакции
21.365
Флик ќе си бега за репрезентација, Баерн одма ќе им го соберат Нагелсман на Лајпциг. Почнаа и со тренерите како со играчите :D

Ja koga pred meseci kazav deka ima verojatnost Flick da ne bide vgodina trener i da odi vreprezentacija ovde imase urlanje. Spomnav Tuchel kako opcija - togas bese sloboden - ama ete sega Nagelsmann e kandidat (eden megju 2-3). A Tuchel si se pokaza odlicno taka da da znaete od mene prvo razbravte ovde :D
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Ja koga pred meseci kazav deka ima verojatnost Flick da ne bide vgodina trener i da odi vreprezentacija ovde imase urlanje. Spomnav Tuchel kako opcija - togas bese sloboden - ama ete sega Nagelsmann e kandidat (eden megju 2-3). A Tuchel si se pokaza odlicno taka da da znaete od mene prvo razbravte ovde :D
Не врти муабети без везе. Ти беше упорен дека ќе го бркаат а не дека ќе оди за репрезнтација. Што ти беше и сеуште ти е огромна глупост тоа со бркањето.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.206
Поени од реакции
21.365
Не врти муабети без везе. Ти беше упорен дека ќе го бркаат а не дека ќе оди за репрезнтација. Што ти беше и сеуште ти е огромна глупост тоа со бркањето.
Abe Baern zbornaa vekje so Nagelsmann ete ke receme ne go izbrkaa. Ama i ne ti go sfakam muabetot, ne bese muabetot deka ke go brkaat kolku sto bese deka od sledna godina ke ima drug trener sto normalno togas zvucese neverovatno so ogled deka 8 tituli po red osvoi. A i deka ke odi za reprezentacija a togas Löw uste nemase najaveno deka sam ke se povlece posle EP.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.972
Поени од реакции
25.285
Ja koga pred meseci kazav deka ima verojatnost Flick da ne bide vgodina trener i da odi vreprezentacija ovde imase urlanje. Spomnav Tuchel kako opcija - togas bese sloboden - ama ete sega Nagelsmann e kandidat (eden megju 2-3). A Tuchel si se pokaza odlicno taka da da znaete od mene prvo razbravte ovde :D
Ти пред неколку месеци кажа дека е можно Флик да не биде тренер веќе, но поради тоа што Баерн испаднаа во Купот од Холштајн Кил.
Ти кажуваше дека Флик немал план Б, Ц итн. Го стави под знак прашалник неговото тренерско знаење.

А тоа сега што испадна дека можеби навистина нема да биде тренер на Баерн наредната сезона, не е поради тоа што се става под знак прашалник тоа дали е тој вистинскиот тренер за Баерн и дали како тренер има план Б, Ц итн. како ти тоа што го направи во јануари.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.206
Поени од реакции
21.365
Ти пред неколку месеци кажа дека е можно Флик да не биде тренер веќе, но поради тоа што Баерн испаднаа во Купот од Холштајн Кил.
Ти кажуваше дека Флик немал план Б, Ц итн. Го стави под знак прашалник неговото тренерско знаење.

А тоа сега што испадна дека можеби навистина нема да биде тренер на Баерн наредната сезона, не е поради тоа што се става под знак прашалник тоа дали е тој вистинскиот тренер за Баерн и дали како тренер има план Б, Ц итн. како ти тоа што го направи во јануари.
Тоа беше едно а друго дека со Хасан не се согласуваат околу трансфери. Иначе Флик е одличен тренер и собра доста титули од ко го презеде тимот. Е сега покрај тоа има и други тренери, подобри и би било лудо Баерн да не искористи шанса да земе некого, пример Нагелсман, кога ќе се пружи прилика. Кај фудбалери чести наоѓаме one hit wonder па можеби и Флик е тука негде. Иначе и покрај тоа што пиша остануваат тврдите факти: Флик нема да биде повеќе тренер и ќе оди во репрезентацијата.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Abe Baern zbornaa vekje so Nagelsmann ete ke receme ne go izbrkaa. Ama i ne ti go sfakam muabetot, ne bese muabetot deka ke go brkaat kolku sto bese deka od sledna godina ke ima drug trener sto normalno togas zvucese neverovatno so ogled deka 8 tituli po red osvoi. A i deka ke odi za reprezentacija a togas Löw uste nemase najaveno deka sam ke se povlece posle EP.
Не. Ти беше упорен дека ќе го бркаат поради неколку лоши резултати. Не знам што ти е тешко тоа да признаеш.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ова со Флик како селектор и Нагелсман како тренер на Баерн би рекол дека е добитна комбинација за сите. Воп моментов немаат подобра опција за наследник на Лев. А Флик освои се со Баерн и нема потреба да го принудуваат да остане. Добро ќе им дојде освежување и со играчи и со нов тренер. Нагелсман е одлична опција, време му е за поголем клуб.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135

Од каде излезе ова повторно? Нели последните месец, месец и пол се индицираше на тоа дека ќе потпиши нов договор.
Или повторно имаат запнато на нешто преговорите, па се активираа шпекулациите. :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.838
Поени од реакции
23.083
Нормално дека ќе изјави тоа кој Арсенал е заинтересиран :pos:

Нека се заинтересираат Сити или Барса па да видиш како ќе рече среќен сум у Интер ама никад не се знае :icon_lol:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.042
Поени од реакции
55.538
Нормално дека ќе изјави тоа кој Арсенал е заинтересиран :pos:

Нека се заинтересираат Сити или Барса па да видиш како ќе рече среќен сум у Интер ама никад не се знае :icon_lol:
Ај тоа океј, у право си.

Ама мене Арсенал ми се смешни, од нигде никаде, 40то место у англиско се, не постојат на мапа и одлучуваат да го бараат Хакими, најбоље десен бек у Калчо кој се наоѓа пред освојување Калчо.
Бог да чува. И не се од сега овие шпекулации, кружат веќе некој месец наназад.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Нормално дека ќе изјави тоа кој Арсенал е заинтересиран :pos:

Нека се заинтересираат Сити или Барса па да видиш како ќе рече среќен сум у Интер ама никад не се знае :icon_lol:
Ako saka da igra vo najsilnataliga i so totenhem ke potpise ako treba.. ali mozda ne saka.. nekoi igraci sakaat samo da igraat u anglija, makar i vo wolves..
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.042
Поени од реакции
55.538
Ako saka da igra vo najsilnataliga i so totenhem ke potpise ako treba.. ali mozda ne saka.. nekoi igraci sakaat samo da igraat u anglija, makar i vo wolves..
Да ама тие играчи најчесто се многу глупи персони или во јавноста познати како Томас Парти.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Да ама тие играчи најчесто се многу глупи персони или во јавноста познати како Томас Парти.
Pa ne e samo toj, ima baagi jaki igraci sto mozat vo pojak klub da igraat a da ne e od PL... onoj traore zveron, zaha, pa posle ruben nevez i mutinho edno vreme bea prejaki na manager.. itn
Автоматски споено мислење:

Vidi, Arsenal si probuva, nema nisto tuka glupo od nivna strana, idat na taa karta deka se golem klub, igraat u najsilnata liga, deka se od London (nekad igracite biraat i radi gradot), e sea Hakimi si znae, a ako e pameten normalno ke ostane u Inter, u smisol moze u inter da pdogresira, zagarantiran prvotimski status, borba za titula (naredni sezoni), zagarantirano igranje vo LŠ.. znaci toa e merenjeto na kantarot, nekogas igracite go biraat ona sto e polosoto radi ego, pari, kurč...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom