Американски фудбал - NFL лига

Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Добар Драфт беше 2017 тоа беше годината на Махоумс(7ми), но имаше и доста добри играчи Мајлес Герет, Кристијан МекКафри, Дешоун Вотсон, Џорџ Китл, Алвин Камара ако се добро сеќавам можно е и да сум грешка.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Добар Драфт беше 2017 тоа беше годината на Махоумс(7ми), но имаше и доста добри играчи Мајлес Герет, Кристијан МекКафри, Дешоун Вотсон, Џорџ Китл, Алвин Камара ако се добро сеќавам можно е и да сум грешка.
Да, да, годината кога Чикаго се сјебаа со Трубиски :D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Џулијан Еделман, каква кариера! :( :cuc:

First ballot HoF или? Јас викам да, иако сум нормално малку biased. Ама дефинитивно е иден HoF.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
A look at the standout career of @edelman11:
3x Super Bowl Champ
2018 Super Bowl MVP
620 Receptions
6,822 Receiving Yards
41 TDs
7th-round pick
118 postseason receptions and 1,442 yards, 2nd-most in the Super-Bowl era, behind only Jerry Rice.
Автоматски споено мислење:

Џулијан Еделман, каква кариера! :( :cuc:

First ballot HoF или? Јас викам да, иако сум нормално малку biased. Ама дефинитивно е иден HoF.
Па шо знам, ваљда да

Ипак има и СБ МВП, сите тие титули што ги освои со Петс..

Вака од прва не знам како стојат ХоФ вајд рисивериве, ако имаш нешто статистика да споредиме кои влегле од прва у HoF, така би знаеле ваљда дали одма ќе влезе или не.

Ама може да се каже, еден од најдобрите рисивери на новава ера+титули и статистики... ја би го гласал (y)
Автоматски споено мислење:

Еве вест од 2018:

Moss joins Jerry Rice (Class of 2010), Steve Largent (1995), Paul Warfield (1983), Lance Alworth (1978), and Raymond Berry (1973) as the only first-ballot hall of fame wide receivers in the history of the hall.


Оваа година и Калвин Џонсон стана first ballot HoFer

Дали имало други у меѓувреме..чинам не

Арно ама..ова ништо не ни помага пошто мислам Калвин и Мос се подобри од Еделман.

Не знам, ќе биде интересно, титулите го вадат а и СБМВП.
Би рекол дека тоа е доволно за first ballot

Иако не верувам дека ептен се стресира он дали у прва или у втора година ќе влезе :D

Не верувам некој би имал против, ретко кој WR уопште би извадил слични бројки на неговите.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
А еве ја и статистикава што дефинитивно блу мај мајнд и ме мрзи да проверувам сите овие колку години имаат

1618287842888.png

Буквално.....WTF!?! Еџерин Џејмс, Александер, Мекалистер и Вик?!?!?

Брајан Урлахер двеста години играше, жива легенда, цел живот изгледа ко да има 40 години............и некако е помлад од Том!?

Надреални статистики жими се...

Ај малце ќе гуглам да видам дали ќе најдам фудбалери за да се долови уште повеќе лудоста на ова :D
Автоматски споено мислење:

Eве, фудбалери што се ПОМЛАДИ ОД ТОМ БРЕЈДИ

Мирослав Клосе, Френк Лампард, Стивен Џерард, Давид Виља, Џо Кол, Роналдињо, Диего Форлан, Стивен Пиенар, Џон Тери, Карлес Пујол, Емре Белозоглу, Лендон Донован, Роби Кин, Пабло Аимар, Овен Харгрејвс, Дариус Васел.....

Брзо, пробајте да ви текне во кој дел од животот сте биле кога сте ги гледале овие да играат компетитивен натпревар за последен пат.

Нека ви текне колку многу работи ви се смениле од тогаш до сега....


.....И ПАК СЕ ПОМЛАДИ ОД БРЕЈДИ!

И тоа не ги ни пишав тие генерација што се

На пример Фреди Љунгберг е 14 ДЕНА РАЗЛИКА ОД ТОМ БРЕЈДИ! Уште пар вакви фаци има..

Ееееј ФРЕДИ ЉУНГБЕРГ!

Игра фудбал од 90-тите!!!

Стана легенда на Арсенал...

....направи трансфер во Вест Хем

Играше во Селтик.

Играше во Кина.

Играше во САД.

Играше во Индија.

Стана тренер на младите на Арсенал. Беше асистент во Волфсбург. Стана в.д. менаџер на Арсенал.

Ја батали улогата на Арсенал.

...............И ДВЕ ГОДИНИ ПОСЛЕ ТОА БРЕЈДИ ОСВОИ СУПЕРБОЛ.

И пак се 14 дена разлика двајцава само.

:cuc: :cuc: :cuc: :cuc:

Чисто за потсетување, Љунгберг последен натпревар за Арсенал (пред да отиде во Вест Хем како потег што се гледа "ete, pri kraj na kariera e" и потоа нели Кина, САД, Индија" одигра во Мај 2007.

Значи човек што е генерација со Брејди, во 2007 веќе полека паѓа во форма и полека си игра онака, за мерак во Ц класа лиги и слично.

Од последниот натпревар на Љунгберг за Арсенал до сега:

Брејди има одиграно во 7 Супер Бол мечеви.

Седум.

Буквално две кариери има овој напраено.

Надреално.
 
Последно уредено:
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Оваа година и Калвин Џонсон стана first ballot HoFer

Дали имало други у меѓувреме..чинам не

Арно ама..ова ништо не ни помага пошто мислам Калвин и Мос се подобри од Еделман
Овој Калвин никогаш не ми стана јасно зошто не отиде во друг тим, буквално цела кариера ја помина во Лајонс, веројатно имал добри понуди од други тимови.

Инаку Еделман бил QB на колеџ, па се преориентирал во WR.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Овој Калвин никогаш не ми стана јасно зошто не отиде во друг тим, буквално цела кариера ја помина во Лајонс, веројатно имал добри понуди од други тимови.

Инаку Еделман бил QB на колеџ, па се преориентирал во WR.
Plus smetale dela e premal za WR, a ustvari ispadna eden od najdobrite slot resiveri vo prethodnata dekada. 7-ma runda na draft!
Автоматски споено мислење:

QB е, не е RB, смали возбуда :D
On se vozbudi skroz, ama fakt e deka toa shto go pravi TB ne e standard. Tipot labavo ke igra do 45. Da, mnogu mu pomaga negoviot stil na igra. Primer, ne ocekuvam Wilson da igra nad 38-39, pa i pomladava garda na QB koi trcanje/skremblanje im e biten faktor vo stilot na igra.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Ke se reaktivira Julian na polusezona ama vo Buccaneers


Sent from my iPhone using Tapatalk
Знам дека е шала, ама нема шанси, колената му се лом...и како да не му бидат после толку години играње тој стил на игра.

Иначе размислив малку и не треба да биде first ballot HoF. Ама треба да влезе по мене, иако гледам постојат доста луѓе што мислат дека не треба.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Ke se reaktivira Julian na polusezona ama vo Buccaneers


Sent from my iPhone using Tapatalk
Го прашаа Гронк за тоа дали има шанса ова да се случи.

Одговори............."Има 69% шанса"

:ROFLMAO:
Автоматски споено мислење:

ОФ СЕЗОНА ВО ФУЛ СВИНГ ЛЕ ГО

1618412939175.png
 
Последно уредено:
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Ги гледав вчера коментаторите на СК зборуваа за драфтот и баш добри предвидувања дадоа, наредната недела имаат мок драфт каде што треба и гледачите да се вклучат па ќе биде интересно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom