Breaking Bad

B

Beginner

Гостин
Само што ја завршив и разбирам зошто се смета за најдобра серија мислеле на секој најмал детал ремек дело. Туку сега Ел Камино филмот или Better Call Saul серијата што да гледам прво?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.343
Само што ја завршив и разбирам зошто се смета за најдобра серија мислеле на секој најмал детал ремек дело. Туку сега Ел Камино филмот или Better Call Saul серијата што да гледам прво?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Можеш филмот, продолжува кај што завршува серијата.
Ама и Сол обавезно да гледаш.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Само што ја завршив и разбирам зошто се смета за најдобра серија мислеле на секој најмал детал ремек дело. Туку сега Ел Камино филмот или Better Call Saul серијата што да гледам прво?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Не го гледај филмот, тешка бљувотина е.
 
B

Beginner

Гостин
Незнам сепак колку и да е лош филмот ќе го изгледам заради кастот.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409
Филмот е катастрофа. Ретко жалам пари дадени за Кино, ама ова е еден од тие моменти.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
На средина на 5 сезона сум, иако не е по мој вкус имав пишувано во другите теми, серијата е многу добра. Има моменти кога настаните се одвиваат бавно и тоа ме кочеше, на пример сцената со мувата си има свое значење ама можеле сето тоа да го скратат а не факинг 45 минути мува да бркаат.

Да си кажам од сега знам дека ќе ми се нафрлат Хајзенберг фан бојс ама тоа е мое мислење. Значи вака, перфектна глума од актерот настрана тоа, ликот мене ми е најодвратното нешто шо го имам гледано низ сериите. Секоја чест како му еволуира ликот, ама мене ми беше иритантен од првиот ден. Волтер Вајт е едно себично, егоистично и лакомо копиле, во потрага за подобар живот за него и неговата фамилија ги повлече сите во бездна.
Има многу работи ама ќе набројам неколку кои мене ќе ми останат во сеќавање.
1. Смртта на Џејн, иако ја знаеме причината зошто не ја спаси девојката, со цел да го тргни Џеси од неа оти и двајцата одеа во пропаст, ја остави да умри, за да можи да го тргни Пинкман за да тој се фокусира само на работата со него, посебично од ова здравје. Да не беше таа дешавка немаше да се случи несреќата со авионот и да загинат толку луѓе, така да и за смртта на тие луѓе има најголема вина тој.
2. За малце ќе го убиеше момчето Брок, со цел да го сврти Џеси против Гус.
3. Сцената кога ги натера жените кои работеа кај Гус да му помогнат да ја исчистат лабораторијата ме изваде од такт, знај со кого си има работа, дека Гус е перфекционист, не простува такви работи, и свесно ги одвлече во беља.
4. Кога го тераше Волтер Џуниор ( инаку и овој ми беше иритантен лик ) да пие алкохол на забавата покрај базенот, кутро момче џигерите си ги плукна во водата :)
Има уште многу точки да ја догледам па ќе продолжам :)
Знам дека таква му е улогата и секоја чест на резисерите каква трансформација му направија на карактерот.

Најјаки ликови досега Гус, Мајк и Саул, дури и Хенк ми беше ок лик со својот сатиричен хумор, типичен Амерички џандар :)

Тоа е тоа одам да ја догледам и да продолжам со хејтот за Волтер :)
 

DEVIN

Super Сasual Dating - Actual Girls
Член од
30 јуни 2015
Мислења
176
Поени од реакции
51
На средина на 5 сезона сум, иако не е по мој вкус имав пишувано во другите теми, серијата е многу добра. Има моменти кога настаните се одвиваат бавно и тоа ме кочеше, на пример сцената со мувата си има свое значење ама можеле сето тоа да го скратат а не факинг 45 минути мува да бркаат.

Да си кажам од сега знам дека ќе ми се нафрлат Хајзенберг фан бојс ама тоа е мое мислење. Значи вака, перфектна глума од актерот настрана тоа, ликот мене ми е најодвратното нешто шо го имам гледано низ сериите. Секоја чест како му еволуира ликот, ама мене ми беше иритантен од првиот ден. Волтер Вајт е едно себично, егоистично и лакомо копиле, во потрага за подобар живот за него и неговата фамилија ги повлече сите во бездна.
Има многу работи ама ќе набројам неколку кои мене ќе ми останат во сеќавање.
1. Смртта на Џејн, иако ја знаеме причината зошто не ја спаси девојката, со цел да го тргни Џеси од неа оти и двајцата одеа во пропаст, ја остави да умри, за да можи да го тргни Пинкман за да тој се фокусира само на работата со него, посебично од ова здравје. Да не беше таа дешавка немаше да се случи несреќата со авионот и да загинат толку луѓе, така да и за смртта на тие луѓе има најголема вина тој.
2. За малце ќе го убиеше момчето Брок, со цел да го сврти Џеси против Гус.
3. Сцената кога ги натера жените кои работеа кај Гус да му помогнат да ја исчистат лабораторијата ме изваде од такт, знај со кого си има работа, дека Гус е перфекционист, не простува такви работи, и свесно ги одвлече во беља.
4. Кога го тераше Волтер Џуниор ( инаку и овој ми беше иритантен лик ) да пие алкохол на забавата покрај базенот, кутро момче џигерите си ги плукна во водата :)
Има уште многу точки да ја догледам па ќе продолжам :)
Знам дека таква му е улогата и секоја чест на резисерите каква трансформација му направија на карактерот.

Најјаки ликови досега Гус, Мајк и Саул, дури и Хенк ми беше ок лик со својот сатиричен хумор, типичен Амерички џандар :)

Тоа е тоа одам да ја догледам и да продолжам со хејтот за Волтер :)
Колку повеќе револт чувствуваш и потреба да критикуваш лик, толку поголемо е влијанието на серијата во тебе. А тоа е нешто најважно и најголем доказ за квалитет на делото.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Колку повеќе револт чувствуваш и потреба да критикуваш лик, толку поголемо е влијанието на серијата во тебе. А тоа е нешто најважно и најголем доказ за квалитет на делото.
Знам, ама има ликови кои се негативци ама ми лежат на душа, овој не. :) Секој со свој вкус нормално, јас верувам дека на прсти се бројат оние со исто мислење како мене :)
Инаку за серијата нема збор, ремек дело, иако на моменти ми беше спора се навикнав.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Што човек ли ќе беше тој Хенк? Вака да злоупотребува болен човек за свои интереси. :icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
развојот на карактерот на Волт е нешто досега недостигливо во било кое дело, дали филм или серија. На почеток го сакав највеќе од сите и го разбирав, али кога завршуваше серијата го мразев од дното на душата. Ниеден лик до сега не ми го створил тоа чувство, али со финалето се искупи некако. Мајк кога ми го уби мајки шајки му ебавав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom