Блам држава

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.621
Поени од реакции
6.057
Онака апстрактно размислување на темата Голема Албанија ми е, кој и да ја исценира, еве запад да речеме, ќе зажали.
Мислам кој побогу можи да верува на некој што ја менува религијата ко чорапи?
Ако го продаваат бога, би ги продале и нивните новопечени сојузници.

Ене афтохтоната Дула Пипа, имаше постови про-Палестина, против Израел, веднаш после афтохтониот пост летоска. Порано или подоцна ќе го издадат и предадат и оној кој ги воздигна, cz that's what they do. А ние само ќе гледаме. (забранета е на радијата во Израел, имаше петиција потпишана од 150,000 и веднаш ја забранија)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.338
Поени од реакции
46.462
Јака парада сабајлево на амбасадорите со Филипче на аеродром. Да не знае човек, ќе помисли дека вакцините ги добиваме први и муфте, а не последни со пари.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.865
Поени од реакции
35.307
Ѓоко бе, и ти ли не препознаеш мапа на територија на своја општина?
... толку тој не ја знае мапата на Кичево (тоа е придонесот од новите генерации поделбата) колку ти што ја знаеш добро мапата на Голема Албанија, па знаеш дека не е тоа иако на прв поглед потсетува!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.486
Поени од реакции
79.629
одма се виде дека е мапа на општината
После толку јавни обајвувања, постирања од познати и непознати Албанци, после толку промовирање на таа мапа, вие сеуште не ја знаете мапата на Голема Албанија.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.869
Член од
25 март 2012
Мислења
8.351
Поени од реакции
4.791
Кој да ви води есап на картите. Секоја недела долепувате ново нешто. :icon_lol:
Е сега кој ги прави тие мапи е друго прашање.
Автоматски споено мислење:

... толку тој не ја знае мапата на Кичево (тоа е придонесот од новите генерации поделбата) колку ти што ја знаеш добро мапата на Голема Албанија, па знаеш дека не е тоа иако на прв поглед потсетува!
Ни на прв поглед ниту на пијан како дрво поглед не потсетува на таа мапа, ама како што кажав, психолошка причина постои.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.895
Поени од реакции
21.366
Ни на прв поглед ниту на пијан како дрво поглед не потсетува на таа мапа, ама како што кажав, психолошка причина постои
De daj postiraj ja taa mapata na golema Albanija vekje ednas pa za sevezden da si znaeme, a i da nema zabuni za vo idnina.
P. S samo aman nemoj odnopaku kako na taa maicata oti eksik, pak ke se zbuni nekoj.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.351
Поени од реакции
4.791
De daj postiraj ja taa mapata na golema Albanija vekje ednas pa za sevezden da si znaeme, a i da nema zabuni za vo idnina.
P. S samo aman nemoj odnopaku kako na taa maicata oti eksik, pak ke se zbuni nekoj.
Чим инсистираш еве, да си знаете за друг пат:
1616955142498.png
Извини што е црно бело.
Автоматски споено мислење:

Жими све, ако кажеш Русите и Србите ќе те најдам и ќе те задавам :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
Искрено немаше да кажам за Русите.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.895
Поени од реакции
21.366
Чим инсистираш еве, да си знаете за друг пат:
1616955142498.png

Извини што е црно бело.
Izvineto, sepak mozese da se potrudis da bidi barem crveno i crno. Tuku tie belite polinja na sredina, toa nesto avtonomni pokraini se ili so e fintata?
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.401
Поени од реакции
7.851
Член од
24 јуни 2009
Мислења
177
Поени од реакции
345
+1, разликата помеѓу источно "Македонец", бугар и циган е премала и практично невоочлива. Тешка сељачана живее таму и 90% од нив не ни ги сметам за Македонци да бидам искрен.
A ubavo e koga kupuvash krastavici od istocna seljandura.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.169
Поени од реакции
547
+1, разликата помеѓу источно "Македонец", бугар и циган е премала и практично невоочлива. Тешка сељачана живее таму и 90% од нив не ни ги сметам за Македонци да бидам искрен.
Абе ќути сељандура, цел ајродром нивни е. Овие па скопскиве шмизли а чујат ајродром одма умо им се зема. Каки Карпош каки бакрачи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom