Кладилница (Генерална дискусија)

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.027
Поени од реакции
36.194
Ливерпул и Тотенхем не верувам да пропуштат победи денес против послаби противници, особено после лошиот период на губење бодови минатиот месец.
Ќе го додадам на ова и Атлетико да зема едно полувреме, 3.80 коеф вкупно на 100 евра.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.047
Поени од реакции
84.630
Ливерпул и Тотенхем не верувам да пропуштат победи денес против послаби противници, особено после лошиот период на губење бодови минатиот месец.
Ќе го додадам на ова и Атлетико да зема едно полувреме, 3.80 коеф вкупно на 100 евра.
Ливерпул и мене ми делуваат предобро за квотава, Тотенхем ме заебале доволно пати за да имам доверба.За Атлетико..што знам, мислам Реал ептен лесно го отпишувате некако
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Јас мислам и Загреб треба да ги убије Ријека. @1.57 коеф, заедно со Тотенхем, Ливерпул и Рублев.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.591
Поени од реакции
21.725
Сампдорија - Каљари ГГ а може и двојче.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.105
Поени од реакции
11.137
Оти да не победи Кари бе? 25 шута се, не се малце. Претежно квалитетот испливува наа вакви натпревари. Не е ова еден шут па ајде Татум ќе погоди, овај не.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.282
Поени од реакции
108.324
Дерби е, се можи да биди. Не се Јунајтед толку отепани да не можат до нерешено барем да се докопаат, плус мотивацијата кај играчите ќе биди до плафон затоа што Сити нема кикс скоро 20 натпревари, или ... Не ни бројам веќе :)
Ги гледав против Волвс не изиграа ништо а победија 4:1 зошто, просто и едноставно, сами се победија волците.
На 1:1 еден куп грешки имаа Сити на средина на терен, три пати му ја поклонија топката на Волвс ама кога не знаат џабе, само Адама ги посра две контри и ја испрати топката надвор од трибини.
Ако излези Пеп со некој измешан состав можи да им направи Јунајтед проблеми, се зависи од тоа Оле како ќе се постави.
Јас ќе ја пробам х2, 14 бодови е разликата, ништо страшно ако кикснат тука.
И како да не те заебава човек? Види што си пишала за утакмицата со Волвс, онака се што напиша е неточно и обратно. Волвс еднаш шутнаа цел меч и гол дадоа, толку беше од нив. Не викам ништо за денешниот меч со Јунајтед, да не ме цитираш ако случајно не тепаат.
Автоматски споено мислење:

Тотенхем ми е 1 ама квотата е мизерна, така да слаба понуда денес.
1.50 е за Тотенхем. Колку треба да биде според тебе за екипа со фул состав, со форма во нагорна линија и екипа која циља на ЛШ пласман, против екипа со 6-7 повредени играчи и очаен скор на гости? 2.50 да не сакаш?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.027
Поени од реакции
36.194
Типико 1.47 за кец на Сити, бет365 за кец 1.45 .. сеа братми ми праќа спортлајф тикет Сити кец уплатен на 1.70. Македонија вечна. <3
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Оти да не победи Кари бе? 25 шута се, не се малце. Претежно квалитетот испливува наа вакви натпревари. Не е ова еден шут па ајде Татум ќе погоди, овај не.
Кари треба да е зицер вечер,сите се тотално спротивни играчи од тие што претходно учествуваа и победувале на 3пт контест кои на пример имаат и брз шут и знаат да влезат во опасна серија.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.047
Поени од реакции
84.630
Типико 1.47 за кец на Сити, бет365 за кец 1.45 .. сеа братми ми праќа спортлајф тикет Сити кец уплатен на 1.70. Македонија вечна. <3
1.60 е, не знам кај видел 1.70...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Иначе кумот како луд прати боречки вештини? Вриеш да си ебеш векот, братучед ти НБА, кумот борење, од секаде имаш дојави и сигурици.
Ostaj sto prati kako lud, tuku i pocna da trenira MMA :D
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.934
Поени од реакции
9.562
Гледат некој Атлетико - Реал на картони да с епробат почнаја да се косет?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom