Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Боце се кладам е лимитиран скоро на сите страни каде отворил акаунт да прави пари.
Гвадалупе втора лига и македонски баскет.
Ма одма лимит 1% нема да ми трепне. :D
Лимитот е најмал проблем, а пред 1 година воопшто и небеше проблем се купуваа Бангладеш и Српски акаунти по 60-70$ и си цепаш колку сакаш и што сакаш. Јас имам 5000eur само заглавени пола на бет365 пола на една друга страна што веќе се помирив дека нема шанса да ги земам никогаш, се наоѓа за играње секогаш акаунти има многу комбинации само е тешка математика и ако не се кладиш професионално нема логика да се замараш со вакви работи.
 
Член од
5 февруари 2021
Мислења
398
Поени од реакции
1.043
I karticite zemaat za isplata na bankomat nekoj procent... jas imam neteller kartica, nemam zaprimeteno kolku tocno ama okolu 5-6% kratat za kesh od bankomat ...
Немаш заприметено бе. Немаш заприметено. Бидејќи парите растата на дрво, па ти е гајле колку ти земаат. Еве идеја и за тебе. Направи го твојот Нетелер акаунт ВИП па нема да плаќаш никаква провизија на повлекување од банкомат.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.844
Поени од реакции
7.633
Дури и да му платите 7.5% на Скрил за повлекување на вкупни пари нема да биде исто со секој поединечен процент на секоја добивка што го земаат во нашиве кладилници.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.117
Поени од реакции
8.906
Па нема ама се снаоѓаш. Ако си во овие кругови си наоѓаш и луѓе за вадење пари, да ти играат итн. На тие чкљ лиги ќе направиш профит нема на НБА, НФЛ, фудбал топ 5-10 лиги да направиш, тоа е смислата на кладењето така само ќе си во профит. Мене најчесто ми вадат на картичка скрил во Англија ми земаат мсм 3.5% на банкоматот или некогаш ги добивам кеш, ама нема потреба да се замарате ако воопшто не се кладите професионално. Многу стресна и тешка работа е ова.
ako funkcionira toa za tebe, i pravis pari, milo mi e. deka e tesko i stresno nema zbor.
jas ne bi stavil pari na tie ligi sto ti gi forsiras, ete razlicen pristap.
ako razgledas malku po blogabet, mozes da najdis odlicni tipsteri so nad 2 godini
dokumentirani rezultati so dobar yield i plus, na realni ligi, koi se dostapni na site bookies so gi pisav pregeska.

(go znaete likot :D)

jas ovaa sezona prvpat igram, da pratam tipster na podolg period i sum vo plus,
nisto spektakularno, ama prva sezona, da znam deka sum vo plus, i da ne me boli glava
dali nekade kje mi primat uplata ili ne.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Немаш заприметено бе. Немаш заприметено. Бидејќи парите растата на дрво, па ти е гајле колку ти земаат. Еве идеја и за тебе. Направи го твојот Нетелер акаунт ВИП па нема да плаќаш никаква провизија на повлекување од банкомат.
Мислам дека веќе новите акаунти немаат вип со реферал код како порано т.е 1.45 %
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Парите од Скрил му ги испраќам на неговиот Скрил, што е 1.45%, не 2.50%, и тој потоа од неговиот Скрил ги префрла на Револут сметката од каде му гу испраќа како поклон директно на банковна сметка кај мене, што се плаѓа точно 15 евра на било која сума.
Да да се збунав 1.45% е од скрил на скрил, а 2.5 % е кога депозитираш, небитно сакав да кажам дека не е како порано кога земаше само 2.5% на исплата, иначе како го кажа ова ти како да е најнормална работа, да најдиш рандом чоек на интернет на кого ти ке му префрлаш пари на скрил, а тој тебе на картичка, стигни до поголема сума за исплата, сместа ке те опљачкат некој, кај мојш да имаш доверба освен ако не се знајш со некого од порано...
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
ako razgledas malku po blogabet, mozes da najdis odlicni tipsteri so nad 2 godini
dokumentirani rezultati so dobar yield i plus, na realni ligi, koi se dostapni na site bookies so gi pisav pregeska
Okolu 1000 followers imam na blogabet ama me zafrknaa mi resetiraa i paid i regular stats i ne se zamaram vekje so niv.
 
Член од
5 февруари 2021
Мислења
398
Поени од реакции
1.043
Да да се збунав 1.45% е од скрил на скрил, а 2.5 % е кога депозитираш, небитно сакав да кажам дека не е како порано кога земаше само 2.5% на исплата, иначе како го кажа ова ти како да е најнормална работа, да најдиш рандом чоек на интернет на кого ти ке му префрлаш пари на скрил, а тој тебе на картичка, стигни до поголема сума за исплата, сместа ке те опљачкат некој, кај мојш да имаш доверба освен ако не се знајш со некого од порано...
Сакам да кажам дека има повеќе опции. Јас со мојот ортак од Хрватска работиме заедно веќе 20 години, така да скоро и да не правам разлика од мои и негови пари. Веројатноста да ме заебе е непостоечка. Не велам да соработувате со рандом човек, ама еве јас на овој форум запознав човек со кого сега сум добар пријател, а со кого сто пати имам разменето кеш за пари на скрилл, кеш за биткоин, пари на скрил за биткоин, и сите други можни и неможни варијанти.
Автоматски споено мислење:

Мислам дека веќе новите акаунти немаат вип со реферал код како порано т.е 1.45 %
Не знам мометлано како функционира Нетелерот, затоа што откако ги тргнаа картичките за Македонија едноставно престанав да го користам. Но Скрил и денес има опција да го направиш вип акаунтот, треба да депонираш одредена сума во одреден рок на кладилници. А тоа не е тешко.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.117
Поени од реакции
8.906
Okolu 1000 followers imam na blogabet ama me zafrknaa mi resetiraa i paid i regular stats i ne se zamaram vekje so niv.
jas pa mislev ozbilen muabet pravime tuka :facepalm: :tapp:

da baram prethoden tvoj post vo temava, kaj so pisa deka si napravil reset 4 pati po greska? ili sam kje izbrises eden od dvata posta?
jas kolku so go razbiram sajtot, samo sam mozis reset da pravis, adminot moze da koregira odreden tip, ako ti e pogresno reguliran.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
jas pa mislev ozbilen muabet pravime tuka :facepalm: :tapp:

da baram prethoden tvoj post vo temava, kaj so pisa deka si napravil reset 4 pati po greska? ili sam kje izbrises eden od dvata posta?
jas kolku so go razbiram sajtot, samo sam mozis reset da pravis, adminot moze da koregira odreden tip, ako ti e pogresno reguliran.
Ne na paid stats imash eden obid od supportot da napravi reset od blogabet, a na obichnite sam mozhish. Arno ama praviloto ne im e objasneto i ne im stavam vekje, a toj glavniot na blogabet Editor shoe potpishan gi prodava tipovite sho bea private porano i sigurno sega bez da plati nekoj kaj tebe gi sheruva niz grupite.

I koga nekoj kje me sledi i postiram tip mi odi limit akauntot i nema potreba da postiram. Mi beshe kjef pred 2 godini koga imav 17 i se kjefaf deka pagjaat kvotite posle postot.

Blogabet ne e voopshto seriozna strana, da prodavash nastrana sam tipovi na Telegram, Facebook kje napravish x10 pari nego od blogabet oti ne ni plakjaat lugjeto.

Nema jas tebe sho da ti se pravdam nekolku dushi od forumot me imaat i lichno zapoznaeno i znaat deka se bavam so ova full time.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.117
Поени од реакции
8.906
Ne na paid stats imash eden obid od supportot da napravi reset od blogabet, a na obichnite sam mozhish. Arno ama praviloto ne im e objasneto i ne im stavam vekje, a toj glavniot na blogabet Editor shoe potpishan gi prodava tipovite sho bea private porano i sigurno sega bez da plati nekoj kaj tebe gi sheruva niz grupite.

I koga nekoj kje me sledi i postiram tip mi odi limit akauntot i nema potreba da postiram. Mi beshe kjef pred 2 godini koga imav 17 i se kjefaf deka pagjaat kvotite posle postot.

Blogabet ne e voopshto seriozna strana, da prodavash nastrana sam tipovi na Telegram, Facebook kje napravish x10 pari nego od blogabet oti ne ni plakjaat lugjeto.

Nema jas tebe sho da ti se pravdam nekolku dushi od forumot me imaat i lichno zapoznaeno i znaat deka se bavam so ova full time.
ti pisav i prethodno, ako pravis pari, milo mi e. ne mi gi zemas mene od dzepot.

razlika od bloga, i fb strani i telegram e, imas transparentni rezultati na blogabet, nema lazenje, volku bea tolku bea.

prviot profil so go postirav, go plakjam 50e po mesec, pola godina, samo eden mesec mu e minimalen minus.

najprosta rabota - ako gi imas tipovite i profitot so go kazuvas, pokazi stats da vidime, pa nema koj da te osporuva tuka.
eve jas kje ti plakjam 50e mesec, ako ti odgovara
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.915
Поени од реакции
9.521
Да разјасниме поке ке напрајте пари ако продавате типови отколку да се кладите на нив.
И да ако сакате нормален профит без лимити мора да ловите големи лиги кои се реално потешки за одредување валуе и правење пари јас имав среќа шо се насочив одамна во КХЛ на долг период е профитабилен ракометот е потежок и премногу наместен имат сумливи многу мечеви дури и во ЛШ.
Страни ко Блогабет се добри за себе најпрво да видите кое ви е знаењето и добро за статистика али мене реално ми отвори 2 добри можности сега ми отворат трета само морам да ја разгледам понудата и што добивам јас, до сега не се бавев нешто многу со кладењево на јаки уплати некој ама од септември планирам да пробам до тогај скупљам паре :icon_mrgr:
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.117
Поени од реакции
8.906
i za dobra nokj, ako nekoj planira profesionalno da se bavi so kladenje,
vaka izgledaat profesionalni tipovi

kajgi1.PNG

od Boce aka ShawHitcher
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
i za dobra nokj, ako nekoj planira profesionalno da se bavi so kladenje,
vaka izgledaat profesionalni tipovi

Прегледај го приврзокот 286798

od Boce aka ShawHitcher
Retko glupi likovi kako tebe postojat. Edniot tip e 1/10 drugiot 4/10 2.60units e profitot od dvete. Nebitno ti vikam deka ne se zamaram so blogabet, imam nekolku doverlivi kontakti so koj rabotam i toa e toa. Sum napravil uba para vo 2 godini ti vikam deka ne se pravam mangup ima tuka dechki koj me poznavaat. Postiranjeto tipovi na blogabet e minato za mene
Автоматски споено мислење:

Да разјасниме поке ке напрајте пари ако продавате типови отколку да се кладите на нив.
Не е точно, најсериозно и најдругарски ти кажувам иако не сме се согласувале порано. Нема да направиш на блогабет пари од продавање. Тој може да ти послужи за билдање контакти колку да влезиш во шемата. Оди на паид ќе видиш дека првиот месец ќе имаш 20 субс и после постепено ќе паѓаат субовите.
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
А помалку да си ги мерите и повеќе да споделувате типови и инфо, мислам ќе биде подоходовно за сите :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom