Неверство без чувства? Дали е неверство?

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Ако е само чист секс,физичко задоволство,без љубовни емоции,тогаш мислам дека не е толку страшна работа.
Секој има потреба да се издува настрана понекогаш,кога ке му здосади секс само со една личност.
Мислам дека тоа е дури и корисно за врската.
Па што има врска неверството, која глуп збор е тоа.
Освен ако нема човек деца кои би страдале поради развод кој би произлегол од такво пречекорување на моралните граници, кој сака нека се ебе со колку сака и како му е по кеиф.
Од такво пречекорување,страда партнерот првенствено,без разлика дали имаат деца или не.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Па што има врска неверството, која глуп збор е тоа.
Освен ако нема човек деца кои би страдале поради развод кој би произлегол од такво пречекорување на моралните граници, кој сака нека се ебе со колку сака и како му е по кеиф.
Еве ќе го викаме набивање рогови до гз.И јас сум за кој сака нека се ебе со кого сака,како сака и колку сака.Но во овој случај неможеме да зборуваме за врска,а темава е за врска.Доколку твоите врски се темелат на добро ебење со секоја што ќе налета,а истовремено и твојата девојка со сите пријатели,тогаш секоја чест мајсторе:)јас во мојата врска такво нешто не правам и не очекувам да ми прават.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Еве ќе го викаме набивање рогови до гз.И јас сум за кој сака нека се ебе со кого сака,како сака и колку сака.Но во овој случај неможеме да зборуваме за врска,а темава е за врска.Доколку твоите врски се темелат на добро ебење со секоја што ќе налета,а истовремено и твојата девојка со сите пријатели,тогаш секоја чест мајсторе:)јас во мојата врска такво нешто не правам и не очекувам да ми прават.
Затоа јас имам една врска која си ја пазам и мазам, другите кои ги ебам се некаде во областа која ја спомнав.
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Затоа јас имам една врска која си ја пазам и мазам, другите кои ги ебам се некаде во областа која ја спомнав.
Аналогно на тоа, доаѓа дека таа може да се ебе апсолутно со сите со кои што би имала добар секс?

Или само мажот во врската смее така, жената треба дома ручек да му прави?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Аналогно на тоа му доаѓа дека на Никола не му смета девојката која ја мази и ја пази да се шиба со кој сака.Ова е пример за либерален однос кој вреди да се почитува.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Аналогно на тоа му доаѓа дека на Никола не му смета девојката која ја мази и ја пази да се шиба со кој сака.Ова е пример за либерален однос кој вреди да се почитува.
Не знаете што зборите но ви се простува, девојки сте, толку ви сече.
Нема потреба девојката со која сум да оди кај други.
Ако оди знае дека ќе дознаам и нема веќе да бидам со нејзе, а тоа не би си го дозволила.
Така да вашите иронични и цинични забелешки, зачувајте си ги за вас.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Прости ни Никола,толку ни е капацитетот.Жени,зборувајте само она што сакаат да го слушнат,во спротивно затворете ја муцката да не му го видите неговиот капацитет,може да се разочарате.
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
44
Поени од реакции
0
Тогаш твојот партнер е многу среќен човек.Ем си има девојка ем си плеска се живо и диво на страна без да му се забележи.Па кој не би посакал ваква девојка:retard
e dali e sreken ili ne toj moze da ti kazaze a jas samo mozam da kazam so mene si zaspiva i se budit sto pravi nastrana ne me interesira
 
M

**MEMORY**

Гостин
Насловот на темава, уствари самата тема е малку... Ај ќе си ќутам.
"Државникот" е многу... како го викаа... паметен, па не му се прави муабет со нас, обичните смртници - девојките. Девојка му ја жалам. Стварно ми е криво што има такви слепи девојки. Неверство си е неверство, како поим е лоша работа и нема ама баш никакво оправдување за тоа.

e dali e sreken ili ne toj moze da ti kazaze a jas samo mozam da kazam so mene si zaspiva i se budit sto pravi nastrana ne me interesira
Е :bravo:сега се` кажа. Не знам дали да се смеам на ова што го пиша, или да плачам.:tapp:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Да, без разлика какво е, неверство е....
 

|-|3L1X

|= an alternating one =|
Член од
19 февруари 2008
Мислења
50
Поени од реакции
2
Секако дека е неверство.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Мислам дека имаше една тема у која се прашуваше дали неверство под дејство на алкохол е неверство, па оваа, следната веројатно дали неверство под дејство на холестеролот од изеден хамбургер е неверство. Сите само исти к..,овај подарок, у разлучно пакување.
Како што и убиство под дејство на алкохол, или без грижа на совест е убиство, така е и ова неверство, ма како сакаш изврти го и именувај го.
Не велам дека не ми се случило/нема да ми се случи, ниту пак сакам да го осудам ко нешто страшно погрешно, но фактичката сосотојба е дека се работи за чин на прељуба во кој се изневеруваат чуствата и довербата на партнерот, без разлика под какви околности се десило.
Истото за мене останува неверство(односно доказ дека и не му значам баш доволно на партнерот), и не верувам дека би го опростила.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
nema neverstvo bez cuvstva i emocii a sto rekle starite rekata kaj tekla pa ke teci taka da ako nekoj nekogo izneveril golema everojatnosta toa i da go povtori taka da ako ima neverstvo toa si e neverstvo i ne moze da ne bide bez razlika na cuvstvata bolkta i sradanjeto na izneveeniot se isti dokolku otkrie bez razlika dali imalo ili nemalo cuvstva
 
Член од
21 февруари 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
Ми се случи сега брзо, и не знам што да мислам?
не знам ни зашто го сторив тоа
Ама сигурна сум дека не осеќам ништо спрема типот со кој го изварав дечко ми.... or maybe not?
како и да е неверство си е неверство како и да го свртиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom