Најекономично греење и ладење

Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
Mozam i da prodolzam so primeri za tolkuvanja koi se od rakav dadeni
Primer cesto se diskutira bucavost, krckanje, pa kineskite plastiki krckale a japaoskite nekrckale...
Koga Japancite so krckaat "skapite plastiki" toa e normalna pojava...sto ima veze sto klimata e 60 80 ili 100k platena i usput slabo gree ...sea za za edno krckanje ste se faltile..ne naogjajte mani na tolku pari frleni, normalno e da krcka plastikata i kaj Japanec Suzumi

Прегледај го приврзокот 284999
Izvor...servisno od Suzumi
Da ama.znaes sto e razlikata, sto za se ima.podatok i ke procitas, ne treba da tumacis. Se e napisano nacrtano objasneto. Toa e kaj seriozni firmi i za plastika i za dalecinsko i za potrosuvacka i za kapacitet, a kaj tvoite galicki se dokazuvas so beli meracinja. Vo praksa samo dimenzijata moze da se tocno napisana se drugo e naopaku. Ili menjas cela klima pa ako se pogodi vo red ako ne .....
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.549
Поени од реакции
7.314
Dobrovecer.
Morram da gi pofalam Gree oti konecno izlegoa u susret. Prijatno iznenaden bev kontaktiran od @Strelec i na moeto baranje da mi kaze samo broj ili oznaki za lagerot na vnatreshnata na Lomo iako ne mi e pod garancija pazi sea citaj ubavo>>>>>

MI DADOA CELA UNUTRASHNA EDINICA :vozbud:
Imam delovi bate remont da I pravam do 3ta specijala :kezec:

Usput si kupiv nekoi bufercinja za 6esto

:pijani:
Da bese do mene @Strelec ni tipla nemase da dobies....
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.549
Поени од реакции
7.314
Ziv ne si ako ne izmrcis. Go rasipa momentot.:facepalm:
Sea i Hansol ke ti dadat neli i toj brmcese i se bunese? I video imase na streamable za Hansolot
NeZnam sto Lomo ti dale koga Lomoto sam go montirase, i e montirano vo Grcka vo apartmsn sto go izdavas i kojznae koj sto stiskal na daljinsko
IMG_20210219_231636.jpg
 
Последно уредено:
Член од
30 ноември 2019
Мислења
258
Поени од реакции
465
Sea i Hansol ke ti dadat neli i toj brmcese i se bunese?
NeZnam sto Lomo ti dale
Ne hansolot se smiri ovaa sezona Fala neka ostane za nekoj shto ke mu stvarno ke mu treba.
Valjda isto e Lomo Mirror ne stignav denes da pobaram dali e ist broj na model ako imam neshto tuka od taa klima. Ali 99.9 posto e istoto
 
Член од
31 декември 2019
Мислења
380
Поени од реакции
492
Dobrovecer.
Morram da gi pofalam Gree oti konecno izlegoa u susret. Prijatno iznenaden bev kontaktiran od @Strelec i na moeto baranje da mi kaze samo broj ili oznaki za lagerot na vnatreshnata na Lomo iako ne mi e pod garancija pazi sea citaj ubavo>>>>>

MI DADOA CELA UNUTRASHNA EDINICA :vozbud:
Imam delovi bate remont da I pravam do 3ta specijala :kezec:

Usput si kupiv nekoi bufercinja za 6esto

:pijani:
Pak da kakas za gree ti rekov ako ne cini cela ke ti ja smenat bez problem, ajde sea na red se teshiba kaj dvajca clenovi eden shorai eden daisekai da se isperat malce.

A zatoa te nemase den dva hahah
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.549
Поени од реакции
7.314
Ne hansolot se smiri ovaa sezona Fala neka ostane za nekoj shto ke mu stvarno ke mu treba.
Valjda isto e Lomo Mirror ne stignav denes da pobaram dali e ist broj na model ako imam neshto tuka od taa klima. Ali 99.9 posto e istoto
Na koj krak od Halkidiki ti e mirrorot montiran, i od kogo e montiran a kupen ti e vo Skopje.
 
Член од
30 ноември 2019
Мислења
258
Поени од реакции
465
Na koj krak od Halkidiki ti e mirrorot montiran, id kogo e montiran a kupen ti e vo Skopje.
Ja go montirav I toa PRO.
Posho mi greeshe slabo, slucajno imav gostin od Slovenia moj rodnina sertificiran EU serviser za centralni I split klimi I go proveri lomoto so digitalen merac ko sho mu objasnivte na g. Zlatko.
Toj den popladneto bea idealni 25c nadvoreshna temperatura za toj vid na proverka so digitalen manometar.
Ispadna deka ne fali freon I deka klimata raboti idealno Ali ko sho rece covekot tolku I e snagata ne ja pipaj dobra e.
I posle mesec dena na pocetok na zima prolupa lagerot. To je to.
Inace ne sakav da mu kontriram na zlatko oti nekolku pati vika deka nemoze da se proveri freon so manometar.
Ete vidis deka moze.
Inace toj manometar beshe nekoj italianski okolu 600e taka neshto e platen.
Автоматски споено мислење:

Pak da kakas za gree ti rekov ako ne cini cela ke ti ja smenat bez problem, ajde sea na red se teshiba kaj dvajca clenovi eden shorai eden daisekai da se isperat malce.

A zatoa te nemase den dva hahah
Sho e toa daisekai sho e toa suzumi na leb li se macka ili e za na podrum :)
 
Член од
25 октомври 2020
Мислења
137
Поени од реакции
242
Може мислење/ искуство од некој со 5.5ката што е на попуст ?

Цената е одлична а попустот трае уште утре, па добредојден би бил некој совет за климава

Дали би ја препорачале за 25 квадрати соба, изолирана со 10цм тервол и 8цм стиропор
 

Attachments

Член од
30 ноември 2019
Мислења
258
Поени од реакции
465
Може мислење/ искуство од некој со 5.5ката што е на попуст ?

Цената е одлична а попустот трае уште утре, па добредојден би бил некој совет за климава

Дали би ја препорачале за 25 квадрати соба, изолирана со 10цм тервол и 8цм стиропор
Ako e ista ko na brat mi kupi si i antifoni
Seriozno
Peredhodno imase eden komshija isto 5.5
Mu crkna na 2god I 2 nedeli a imase garancija 2 god.
Ali ovaa e na r32 ponova
 
Член од
31 декември 2019
Мислења
380
Поени од реакции
492
Ko sto tebe ti smeniva Ucrown12 za Amber12 bez pari...da te izdadam i ja tebe hehe
Ete si ja kaza za rodninata od slovenija
Автоматски споено мислење:

Ja go montirav I toa PRO.
Posho mi greeshe slabo, slucajno imav gostin od Slovenia moj rodnina sertificiran EU serviser za centralni I split klimi I go proveri lomoto so digitalen merac ko sho mu objasnivte na g. Zlatko.
Toj den popladneto bea idealni 25c nadvoreshna temperatura za toj vid na proverka so digitalen manometar.
Ispadna deka ne fali freon I deka klimata raboti idealno Ali ko sho rece covekot tolku I e snagata ne ja pipaj dobra e.
I posle mesec dena na pocetok na zima prolupa lagerot. To je to.
Inace ne sakav da mu kontriram na zlatko oti nekolku pati vika deka nemoze da se proveri freon so manometar.
Ete vidis deka moze.
Inace toj manometar beshe nekoj italianski okolu 600e taka neshto e platen.
Автоматски споено мислење:


Sho e toa daisekai sho e toa suzumi na leb li se macka ili e za na podrum :)
Nemoj taka za japancite sea ke te stavat ko mene na kupce vo gree lobi hahhah
 

Kajgana Shop

На врв Bottom