Зошто сте сами?

Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Прдомет ќе организираме ако треба. Веќе имаме шампион, ни треба предизвикувач.

Сега со сигурност може да кажам, знам зошто сме сами. :D
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Прдомет ќе организираме ако треба. Веќе имаме шампион, ни треба предизвикувач.

Сега со сигурност може да кажам, знам зошто сме сами. :D
Сам е темпорари стејт....може уште утре да се смени. Битно е да не бидеш осамен. Тие две работи знаат да бидат антагонисти.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Сам е темпорари стејт....може уште утре да се смени. Битно е да не бидеш осамен. Тие две работи знаат да бидат антагонисти.
Кај мене и не е баш темпорари. :D

Нема везе, вистина е дека Буда не јадел месо?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Кај мене и не е баш темпорари. :D

Нема везе, вистина е дека Буда не јадел месо?
Демек јадел само кога ќе му дале да јаде по гости.....ваљда сфатил дека и така веќе е умрено животното и нема зла крв....нема грев. Логиката вика дека е во право, само што последниве студии и мета анализи не му биле на дофат :D
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Демек јадел само кога ќе му дале да јаде по гости.....ваљда сфатил дека и така веќе е умрено животното и нема зла крв....нема грев. Логиката вика дека е во право, само што последниве студии и мета анализи не му биле на дофат :D
Значи 3ца ко него би ја мавнале Амазонската прашума за еден ден. :D

Слабо нешто имам за будизмот, треба да читнам повеќе.

Сами си ја бираме судбината, може и затоа сме самци. :)
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Значи 3ца ко него би ја мавнале Амазонската прашума за еден ден. :D

Слабо нешто имам за будизмот, треба да читнам повеќе.

Сами си ја бираме судбината, може и затоа сме сами. :)
Промените се илузија иако самата наводна иницијатива по некад ги тера луѓето да мислат дека може нешто да "подобрат" во животот. Судбината е веќе одредена....иако мислам дека може да се влијае и позитивно и негативно од надвор на овој континуум.
Ако веќе разговараме за свесна промена таа би се случувала само со набљудување на нашите дејствија. Единствена магија е медитацијата.....а истата еве се отсликува и во суштината и природата на универзумов на квантно ниво(planck scale).
Автоматски споено мислење:

Слабо нешто имам за будизмот, треба да читнам повеќе.
Ko за почеток.
П.С. иначе врска немам од ова....не ми ни треба пошто сум Буда :D
 
Последно уредено:

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.765
Поени од реакции
29.042
,,,of mori majko se nemalo konekcija,,,ko shtekeri ili vi fi uredi da ste,,, :confused:
Автоматски споено мислење:

Ја би се такмичел у прдење, секој ден грав и варени јајца ќе јадам, тоа со туркање у кревет.....ќе земам 200x200 душек и ќе го ставам лежајот до ѕид и ја ќе спијам до ѕид.
Абе све се може ако се сака.
,,,:ROFLMAO:,,,,
,,,a sleden level bi bilo palenje na p'rdezhot,,,:icon_mrgr:
 
Последно уредено:
D

dARK_ElementaL

Гостин
Ја би се такмичел у прдење, секој ден грав и варени јајца ќе јадам, тоа со туркање у кревет.....ќе земам 200x200 душек и ќе го ставам лежајот до ѕид и ја ќе спијам до ѕид.
Абе све се може ако се сака.
Да не го снема и ѕидот :LOL:
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Абе реално не е лошо да си сам, лошо е да си осамен и да те уништуваат сите тие мисли кои ти доаѓаат секојдневно. Единствено лошо е коа ќе останеш сам на стари години и кога не си способен ни до тоалет сам да отидеш. А во поглед на врска не е воопшто страшно ниту трагично да бидеш сам. Дури и ќе имаш повеќе време да се посветиш на себе и да се подобруваш како личност од повеќе аспекти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom