Најекономично греење и ладење

Член од
31 декември 2019
Мислења
380
Поени од реакции
492
Ne zaboravaj da kazes deka fincite velat deka 09ka amber e najaka 9ka na test sto ja imale
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Значи аликацијата на Грее има Интеграција со два УРЕДИ(кои треба да се купат и тоа се вика Hardware) со цел Voice команда...едниот е Amazon Alexa другиот Google Assistant
И сеа гуглаш Amazon Alexa te nosi do nekoi uredi hardverski sto treba da se kupat
Гуглаш Google Assistant
И заклучуваш дека поефтино(без пари) ке поминаш ако без да купиш хардвер-дивајс ке мериш температури....со што ке мериш коа немаш ништо од Интеграција?
Од кај може да се купи google home assistant?
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.908
Поени од реакции
8.015
3. По препорака од Стрелец за во детска соба од 16м2 земав Gree Fairy LCLH. Тогаш побарав клима што ќе дува само топло и кога ќе постигне Т да исклучи и климава така си работи, зададени 20 одржува 23-24 степени во собата исклучиво со 44 степени на издув. Мора да признаам дека кога мајка ми ќе влезе кај Ферито гледа жално и приметува дека грее само топло.
Ова е поим за неисправен уред и доказ колку му е ефективна манипулацијата што ја прават.
Ова ти го кажувам чисто од гледна точка како треба технологијата да функционира. Ама ти ја наполниле главата дека тоа е во ред и си го прифатил тоа.
Ако наместиш темпомат во автомобил на 70, а тој вози со 120 ќе бидеш ли задоволен со ваауу гледај колку брз и моќен автомобил имам?
Ако наместиш клима на 20, треба да ти затопли на 20 па макар и дувала ладно. Се останато е проблем затоа што не се добива тоа што се очекува.
А тоа како ја полнат главата тука е за затвор.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.440
Поени од реакции
2.726
Хехе..:pos:. Ајде сега договорете си се колку е.....




Хехехе...Абе кај Злате влезната температура е 28-30 степени. Кај тебе колку крена???? Мизерни 24-26 степени.....Па мрзнеше на 17 степени внатрешна...Од таму знаете како треба со шалчиња, ѕиври, јамболии а :lolzz:?

Иначе коментар да дадеш зошто Амберот GWH09YD не може да го испорача она што го ветува?????? Или за ова МАМАРА сте сите????
Еве ги и линковите за полесно да провериш дека 4,11KW се за Амберот GWH09YD да не се мачиш да бараш низ минати постови...

Значи за GWH09YD, декларирани од Gree 4,11KW на -15.
Доказ:
https://www.scanvarm.fi/wp-content/uploads/sites/9/2020/02/erp-report-amber-25-a2.pdf на страна 15.

Испорачани мизерни 3,6-3,7KW
Доказ еве ќе го земам твојот линк до тест репортот кој сакаше да го подметниш:
https://www.scanoffice.fi/wp-content/uploads/sites/11/2018/11/S-04171-18-printed-version.pdf на страна 9.

Заклучок е јасен: Не го испорачува она што го ветува.

За GWH12YD декларирани од Gree 4,20 KW на -15.
Доказ:
https://www.scanvarm.fi/wp-content/uploads/sites/9/2020/02/erp-report-amber-35-a2.pdf на страна 15
Нема тест за 12ката.

КОМЕНТАР?????


БОНУС ПРАШАЊЕ ЗА ЛОБИТО НА ГРЕЕ....

Кај колку модели од Грее има несогласување на бројките кои ги ветуваат со стварните?????

А. Кај ниеден....Финците на тестот во кој се крстевме се глупи, па и тие не знаат да пресметаат точно...
Б. До 2 модели
Б. Од 3 до 5 модели
В. Над 5 модели
Г. Кај сите модели
Imase eden sto pisuvase so golemi bukvi, ti da nebese, pa sega zgolemuvas fond i vo boja.... bolna rabota.
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
52
Поени од реакции
57
Мерач на потрошувачка освен во Анхоч (кој подолго време го немаат) каде можи да се најди тука во мкд.
кој беше мерачот што го препорачувавте од али експрес?
https://lining.com.mk/

Тука имаше пред некое време видов, јави се прашај, во К. вода е локација
 
Член од
1 октомври 2018
Мислења
386
Поени од реакции
787
Ne zaboravaj da kazes deka fincite velat deka 09ka amber e najaka 9ka na test sto ja imale
И само таа не можеше да ги испорача она што го декларира, за разлика од јапонците кои го нафрлаа она што го декларираа...

mase eden sto pisuvase so golemi bukvi, ti da nebese, pa sega zgolemuvas fond i vo boja.... bolna rabota
Абе болна работа е што констатно го одбегнувате прашањето ЗОШТО АМБЕРОТ НЕ ГО ИСПОРАЧУВА ОНА ШТО ГО ВЕТУВА?

Ако не знаете не е срамно да си кажете....Секако ние знаеме дека сте крш експерти......

А ако случајно имате проблеми со видот https://zk.mk/ochni-bolnici
 
Член од
31 декември 2019
Мислења
380
Поени од реакции
492
И само таа не можеше да ги испорача она што го декларира, за разлика од јапонците кои го нафрлаа она што го декларираа...



Абе болна работа е што констатно го одбегнувате прашањето ЗОШТО АМБЕРОТ НЕ ГО ИСПОРАЧУВА ОНА ШТО ГО ВЕТУВА?

Ако не знаете не е срамно да си кажете....Секако ние знаеме дека сте крш експерти......

А ако случајно имате проблеми со видот https://zk.mk/ochni-bolnici
Kolku ima pdesign vo product fiche i dali ne ispolnuva toa sti go pisuva vo product fiche?
 
Член од
25 октомври 2020
Мислења
137
Поени од реакции
242
Дали има некој шо знај како да се поврзи на WiFi Тосот или Грее клима ?


 
Член од
31 декември 2019
Мислења
380
Поени од реакции
492
pak ke ti kazam mojava ne krcka, zlatko ja vozi negovata na max. ubavo i ti sto se otkri deka si bot, podjebavase nesto perfidno prethodno kao neutralen, neka znaat lugeto so kogo si imaat rabota.
Haha da be bot sum za drustveni mrezi "pogotovo forumi" vo gree zeam plata ete toa go rascistivme i sea ne vrti nakaj tvojata ili nakaj nekoja druga kazi zasto ln krcka a vikase deka nesmeela krcka a ako krcka LN ke krcka i tvojata ama ne teraj nakaj tvojata konkretno se fati sam za LN i sea odgovori dali krcka ili ne i sto ako ja vozi na max togas ne se priznava krckanje xccc patetika nejkam da go kazam toj zbor sto roberto go zborese ama kakov spin pravis alal da ti e i pak ne odgovori zasto ln krckaaaaa....nisto loso nema vo toa normalno e plastika e ama tebe te boli da priznaes deka neznaes odnosno zgresi...
Автоматски споено мислење:

Дали има некој шо знај како да се поврзи на WiFi Тосот или Грее клима ?


Koga ja pustas aplikavijata na gree si biras sam odnosno ima vodis kako se mestea, kopce na dalinskoto sto neznam sto se stiskase samata aplikacija te vodi
 
Член од
1 април 2019
Мислења
63
Поени од реакции
173
Haha da be bot sum za drustveni mrezi "pogotovo forumi" vo gree zeam plata ete toa go rascistivme i sea ne vrti nakaj tvojata ili nakaj nekoja druga kazi zasto ln krcka a vikase deka nesmeela krcka a ako krcka LN ke krcka i tvojata ama ne teraj nakaj tvojata konkretno se fati sam za LN i sea odgovori dali krcka ili ne i sto ako ja vozi na max togas ne se priznava krckanje xccc patetika nejkam da go kazam toj zbor sto roberto go zborese ama kakov spin pravis alal da ti e i pak ne odgovori zasto ln krckaaaaa....nisto loso nema vo toa normalno e plastika e ama tebe te boli da priznaes deka neznaes odnosno zgresi...
Jaoo gledaj so sto se zanimavas bre. Pravo botce. Ako bese "real person" ke recese izvini jas ne sum bot. Dzabe vezete ne mozete da ja spustite Mitsu LN, samo vasata licna vrednost paga. Vi pokaza Zlatko sto moze taa klima i vie pokazavte kakvi ste. Pozdrav
 
Член од
31 декември 2019
Мислења
380
Поени од реакции
492
Jaoo gledaj so sto se zanimavas bre. Pravo botce. Ako bese "real person" ke recese izvini jas ne sum bot. Dzabe vezete ne mozete da ja spustite Mitsu LN, samo vasata licna vrednost paga. Vi pokaza Zlatko sto moze taa klima i vie pokazavte kakvi ste. Pozdrav
a sto tocno dokaza i pokaza? deka dava 7kw a od fabrika vikaat kolku...6.3kw max snaga..?"Eurovent vika 3.6 na -10 uste kolku ima do 7kw-uste tolku"dokazuvaj se na drugiot forum posto i vamu i tamu probuvate nesto sami na sebe da si dokazete deka ne ste pretplatile japanska klima, a gleam i deka sea za eurovent se fativte tamu pa ne bil tocen i toj spored vas odnosno clenovite neznaele kako da gi protolkuvaat rezultatite od eurovent i taka se krstevte samo vo eurovent, i nema sto da si replicirame jas i ti gleam deka te boli da si kazes deka si zgresil e toa e boli so sopstevni kamenja koga te gagaat barem osnovno poznavanje da imase deka plastikata se siri na toplina i sobira na ladno ke bese drug muabet kako i red drugi materijali, rascisti si prvo so sebe pa posle soli pamet na forumi.

kolku za info jas nemam nikakva namera da ja spustam LN i predhodno sum napisal mislam deka e odlicna klima, tuku ti treba da se spustis malce, aj sea ti zemi tvojata snimaj ja i nakiti ja kako elka pa pokazi ni kolku e mokna i deka fabrickite spec se ustvari gresni i deka moze ona jaceeee
I imaj doblest da odgovirs dali si zgresil ili ne odnosno dali poijma nemas deka plastikata krcka na LN ili bilo koja klima osven tvojata i ne tuku vrti prazni muabeti
 
Последно уредено:
Член од
17 март 2015
Мислења
203
Поени од реакции
324
bree vrie od prodavaci na forumov,ova se pretvori vo online shop kupi klima.abe vi ja razbiram makata ama proizvodot treba da se fali vo prodavnica ne ovde na forumov.sekoj prodavac toa mu e rabota da si go pofali proizvodot sto go prodava i nudi pa makar i da ne e dobar.odis vo setec i ti falat st eve neka ne e klima neka bide televizor,pa ima pet god garancija pa ima wifi pa android pa 50 inci i toa samo za 20000den a karsi nego sony 32 kosta 25000den abe imeto.
 
Член од
1 април 2019
Мислења
63
Поени од реакции
173
a sto tocno dokaza i pokaza? deka dava 7kw a od fabrika vikaat kolku...6.3kw max snaga..?dokazuvaj se na drugiot forum posto i vamu i tamu probuvate nesto sami na sebe da si dokazete deka ne ste pretplatile japanska klima, a gleam i deka sea za eurovent se fativte tamu pa ne bil tocen i toj spored vas odnosno clenovite neznaele kako da gi protolkuvaat rezultatite od eurovent i taka se krstevte samo vo eurovent, i nema sto da si replicirame jas i ti gleam deka te boli da si kazes deka si zgresil e toa e boli so sopstevni kamenja koga te gagaat barem osnovno poznavanje da imase deka plastikata se siri na toplina i sobira na ladno ke bese drug muabet kako i red drugi materijali, rascisti si prvo so sebe pa posle soli pamet na forumi.

kolku za info jas nemam nikakva namera da ja spustam LN i predhodno sum napisal mislam deka e odlicna klima, tuku ti treba da se spustis malce, aj sea ti zemi tvojata snimaj ja i nakiti ja kako elka pa pokazi ni kolku e mokna i deka fabrickite spec se ustvari gresni i deka moze ona jaceeee
I imaj doblest da odgovirs dali si zgresil ili ne odnosno dali poijma nemas deka plastikata krcka na LN ili bilo koja klima osven tvojata i ne tuku vrti prazni muabeti
Vnimanie! Detektiran Gree bot.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom