Најекономично греење (затоплување)

Член од
17 март 2015
Мислења
203
Поени од реакции
324
A koj pa taka ja raboti klimata na autofan i max tem?
Автоматски споено мислење:

A sto demek tie u grcka se pokvalitetni?
 

GT1

Член од
14 февруари 2016
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.207
Не терам инает, ако крцка нека крцка ама јас сеуште не сум чул да крцне. Е сега кај мене нема големи промени на температура а и нема чести дефрости. Глеам акција имате против јапанците. Ке им се јавам во јапанска амбасада за ова ;)
Kaj tebe ne krcka deka raboti na minimum. Izloftiraj stavija na 30 i na najmala brzina ke vidis deka krcka.
Автоматски споено мислење:

A koj pa taka ja raboti klimata na autofan i max tem?
Автоматски споено мислење:

A sto demek tie u grcka se pokvalitetni?
Rece deka ako ti krcni klimata deka ke ja dades pa si rekov da ti ja zemam
 
Член од
29 август 2019
Мислења
1.189
Поени од реакции
2.862
Ne mu palat veke starite finti
Ама уште се обидува :)

Kaj tebe ne krcka deka raboti na minimum. Izloftiraj stavija na 30 i na najmala brzina ke vidis deka krcka.
Автоматски споено мислење:


Rece deka ako ti krcni klimata deka ke ja dades pa si rekov da ti ja zemam
aj stavija na autofan i bupnija na 30 stepeni I da si ja ZEMAM.
И кај мене не крцкаше додека ја користев релаксирано на 22-23 со 3-4ка или аутофан .
Кога почнав да ја оптеретувам за да тестирам, почнав и да слушам поткрцнување при дефрости... ама ништо страшно де....
Додуша... може не сум видел полошо... шузнам....
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Bogami za takov krsh od klima Gree Lomo i bolje sho ne dadov pari za montaza.
Dali si dal ili ne pari za montaza ne me zanima, od nasa strana ne e montirana i avtonatski ti garancija od Gree nemas..a nemas garancija zasto ne ti se plakjaa patni troskovi....e pa za gjabe nema ni kod babe nekoj da vesla do Grcija za 70eu nema takov budala monter...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.400
Поени од реакции
2.675
Dali si dal ili ne pari za montaza ne me zanima, od nasa strana ne e montirana i avtonatski ti garancija od Gree nemas..a nemas garancija zasto ne ti se plakjaa patni troskovi....e pa za gjabe nema ni kod babe nekoj da vesla do Grcija za 70eu nema takov budala....
Sega nema ni da mu treba, ke odi vo Grcija 2025...do togas moze ni apartmanot nema da go ima..... hahahaha
 
Член од
29 август 2019
Мислења
1.189
Поени од реакции
2.862
Еве едно видео со целосен дефрост од почеток до крај на Mitsu LN35 после користење во POWERFUL мод со издув од +55С и тоа на надворешна -8С
Попуштете на звук и би требало да се слушне и крцканјето на пластиката во текот на дефростот.

btw. Со дефростот започнува на 2ра минута и самиот дефрост трае до 4:30 минута... на 5та минута почнува да работи компресорот а веќе на 8ма минута почнува повторно со дување, секако со намалена брзина додека да постигне 40+ степени (минута 9:30) и продолжи да дува со максимален фан 5/5.

 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Seuste ne bev videl defrost na vnatresna edinica ama ete od @zlatko_ti412 i takvo cudo moze da se prikaze posto mu se snimaat videa a obuka imal u zelezarijata kaj Chapkuno i tamu gi lazat uste nevlezeni :)
 
Член од
22 ноември 2018
Мислења
321
Поени од реакции
619
Нормално е дека крцкаат климите нагрее, со 80+ температура на издув што сакате?? Бидете задоволни ако не ја топат пластиката
 

GT1

Член од
14 февруари 2016
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.207
Ама уште се обидува :)




И кај мене не крцкаше додека ја користев релаксирано на 22-23 со 3-4ка или аутофан .
Кога почнав да ја оптеретувам за да тестирам, почнав и да слушам поткрцнување при дефрости... ама ништо страшно де....
Додуша... може не сум видел полошо... шузнам....
Ama ako krcnela ke ja daval klimata gratis. Star model e ama ke ja zemam :)
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.400
Поени од реакции
2.675
Еве едно видео со целосен дефрост од почеток до крај на Mitsu LN35 после користење во POWERFUL мод со издув од +55С и тоа на надворешна -8С
Попуштете на звук и би требало да се слушне и крцканјето на пластиката во текот на дефростот.

btw. Со дефростот започнува на 2ра минута и самиот дефрост трае до 4:30 минута... на 5та минута почнува да работи компресорот а веќе на 8ма минута почнува повторно со дување, секако со намалена брзина додека да постигне 40+ степени (минута 9:30) и продолжи да дува со максимален фан 5/5.

A be "jambolija men" pak 19.2C, 28m2 nemozes da gi zagrees.... hahahha
100'000 den se fukna za da izmrznes i site da nastinete.
A be i sinusi ke ve fatat od veterot, smeski zivi.... :lolzz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom