Најекономично греење и ладење

Член од
31 декември 2019
Мислења
380
Поени од реакции
492
20.01.2021., 01:00#22481
[SAJ]ber Kurajber
[SAJ]ber Kurajber nije tu






Ова е превземено од друг форум колку да се види дека и за поскапите клими се има забелешки на бука и крцкања што не значи дека се лоши климите.
samo nenormalen moze da kaze deka plastika ne krcka ili nekoj sto glumi ludilo, da od metal da e moze nema da krcne posto nema takvo shirenje kako plastikata ama i 1cm da e debela plastikata pak mislam ke krcne a izgovori japanskata klima ne krckala samo marketing abs e abs plastika, sto ne napravat metalen frame ke im digne cena 30 40 evra :D i taka nema da se osetni tie na 1500evra klima, ama togas ke pocnat i da im se potat klimite na ladenje :D
 
Член од
1 април 2019
Мислења
63
Поени од реакции
173
Pojako samo, belkim pamet ke ti dojde...
Автоматски споено мислење:

Gledam na drugion forum za plackovci, zlate ni se zalel deka e tesko na veter da se sedi.... hahahaha
Злате е чесен и кажува како што е. Сепак тоа е негов дом. Ке направиме една акција ке излепиме стиропор. А ти смеј се и продолжи да спамуваш затоа си платен нели.
 
Член од
31 декември 2019
Мислења
380
Поени од реакции
492
prvo treba da se vidi pa de se kaze dali krcka plastikata,a toa normalen ili nenorlmalen dojdi vidi mits fh ako krcne jas gratis ja davam.
hahahhah ne krcka tvojata od specijalna plastika e napravena tecen metal se vika i lici na plastika cccc da ne se nakani nekoj da doe ke treba stvarno da mu go dades gratis i plus montazata pola pola ke ja delite ;)
prvo probaj digni ja ubavo neka zagree pa iskluci ja ama edno 10 min neka poraboti prvo na full snaga.....inace znaes zasto mostovite imaat metalni zapci kako ceshel na pocetokot i na krajot od mostot od koja strana da gleas....zatoa sto i asfaltot i betonot se shirat vo leto i toa kompenzira, a ne pa plastika site materijali igraat samo kolku toa e normalno.
 
Член од
17 март 2015
Мислења
203
Поени од реакции
324
neznam samo do koga ce sporeduvate klimi koi imaat finalna i zavrsna obrabotka,delovi plastika i red drugi raboti da neredam na najvisoko nivo so klimi od podolnata klasa ali pak zatoa i samata cena si kazuva,a toa deka ce dobies isto a da platis pomalku malo sutra,eve i vivaxot gree ne deka ne gree ali razlika nebo i zemja ako zemam da gi sporeduvam.neznam ja toa tecen mecen ne me interesira na mits fh mozat mnogu klimi da i pozavidat kako vo greenje taka i vo samata izrabotka.
 
Член од
1 април 2019
Мислења
63
Поени од реакции
173
samo nenormalen moze da kaze deka plastika ne krcka ili nekoj sto glumi ludilo, da od metal da e moze nema da krcne posto nema takvo shirenje kako plastikata ama i 1cm da e debela plastikata pak mislam ke krcne a izgovori japanskata klima ne krckala samo marketing abs e abs plastika, sto ne napravat metalen frame ke im digne cena 30 40 evra :D i taka nema da se osetni tie na 1500evra klima, ama togas ke pocnat i da im se potat klimite na ladenje :D
Не си во право. Мицу лн не крцка. Веројатно зависи од тоа колку прецизно е изработена климата. Во Грее светот сите клими крцкаат.
 
Член од
31 декември 2019
Мислења
380
Поени од реакции
492
neznam samo do koga ce sporeduvate klimi koi imaat finalna i zavrsna obrabotka,delovi plastika i red drugi raboti da neredam na najvisoko nivo so klimi od podolnata klasa ali pak zatoa i samata cena si kazuva,a toa deka ce dobies isto a da platis pomalku malo sutra,eve i vivaxot gree ne deka ne gree ali razlika nebo i zemja ako zemam da gi sporeduvam.neznam ja toa tecen mecen ne me interesira na mits fh mozat mnogu klimi da i pozavidat kako vo greenje taka i vo samata izrabotka.
ne vrti sea krcka ili ne krcka pazi ako reces ne krcka samo sam sebe se lazes plastika e se siri i se stesnuva na temperatura normalno e toa.
Автоматски споено мислење:

Не си во право. Мицу лн не крцка. Веројатно зависи од тоа колку прецизно е изработена климата. Во Грее светот сите клими крцкаат.
gleam i ti teras inaet od sto e LN napravena od metal pa treba da se zagree 300 stepeni da se rasiri i da krcne ili od plastika ako e od plastika krcka dali mnogu dali malce mora da se siri plastikata....edino znaes koga nema da krcne koga nema da ima golemi promeni vo temperatura na isparuvacot e togas nema da a pri normalna rabota odnosno defrost pogotovo koga se pravi mora da krcne.
Duri smesni ispagate ama so sila neznam stvarno sto komplex e toj navlecen deka japanskite klimi se neznam sto duri i nivnata plastika ne se sirela odnosno ne krckala za greota, a boja menja posle 45 godini od koristenje bar nijansa nakaj zoltenikava ili ni nikotin ne se lepi na plastikata osven sto e anti bakteriska i antinikotin e ccccc
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.549
Поени од реакции
7.314
Последно уредено:
Член од
1 април 2019
Мислења
63
Поени од реакции
173
gleam i ti teras inaet od sto e LN napravena od metal pa treba da se zagree 300 stepeni da se rasiri i da krcne ili od plastika ako e od plastika krcka dali mnogu dali malce mora da se siri plastikata....edino znaes koga nema da krcne koga nema da ima golemi promeni vo temperatura na isparuvacot e togas nema da a pri normalna rabota odnosno defrost pogotovo koga se pravi mora da krcne.
Не терам инает, ако крцка нека крцка ама јас сеуште не сум чул да крцне. Е сега кај мене нема големи промени на температура а и нема чести дефрости. Глеам акција имате против јапанците. Ке им се јавам во јапанска амбасада за ова ;)
 
Член од
1 април 2019
Мислења
63
Поени од реакции
173
Последно уредено:

GT1

Член од
14 февруари 2016
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.207
prvo treba da se vidi pa de se kaze dali krcka plastikata,a toa normalen ili nenorlmalen dojdi vidi mits fh ako krcne jas gratis ja davam.
aj stavija na autofan i bupnija na 30 stepeni I da si ja ZEMAM.
Mojata FH e grcka znaci za EU i znae da zakrcka. I toshibata grcka krcka .
Ama ovaa makedonskata toshiba najpoveke krcka. :pos:
NEKRCKAAT KOGA SE ISKLUCENI.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom