Фан Клуб: Вардар

Член од
4 септември 2019
Мислења
1.471
Поени од реакции
3.522
Тој е,берберот ))))
Осеи Кофи не само што не ја поминал младинската школа на Хамбург (бил во клубот кога имал 11 години), тој не бил во Андерлехт, ниту бил позајмен во белгиски второлигаш, ниту пак некогаш во својата кариера играл повисоко од 4-та германска лига. Тој веќе неколку години е без ангажман и за да преживее има други преокупации (желба му била да биде моден дизајнер).
Нашите тренери и луѓето задолжени за трансфери се премногу наивни или менаџерите кои ги носат овие фудбалери се премногу добри лажговци?
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Осеи Кофи не само што не ја поминал младинската школа на Хамбург (бил во клубот кога имал 11 години), тој не бил во Андерлехт, ниту бил позајмен во белгиски второлигаш, ниту пак некогаш во својата кариера играл повисоко од 4-та германска лига. Тој веќе неколку години е без ангажман и за да преживее има други преокупации (желба му била да биде моден дизајнер).
Нашите тренери и луѓето задолжени за трансфери се премногу наивни или менаџерите кои ги носат овие фудбалери се премногу добри лажговци?
И едното и другото
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.529
А бре Џон Крокодилов, јас барем го бранам македонецот Тале, а ти цело време го браниш Самс и не кажа ниту еден лош збор за него.
Pa ti rekov teraj na forumot na antickite. Tale go upropostuva vardar, sams donese 2 tituli vo LS pa vidi sega koj poveke napravil za vardar
 
Член од
31 август 2020
Мислења
394
Поени од реакции
1.194
Осеи Кофи не само што не ја поминал младинската школа на Хамбург (бил во клубот кога имал 11 години), тој не бил во Андерлехт, ниту бил позајмен во белгиски второлигаш, ниту пак некогаш во својата кариера играл повисоко од 4-та германска лига. Тој веќе неколку години е без ангажман и за да преживее има други преокупации (желба му била да биде моден дизајнер).
Нашите тренери и луѓето задолжени за трансфери се премногу наивни или менаџерите кои ги носат овие фудбалери се премногу добри лажговци?
Во врска со муабетот за менаџерите :
Кој е менаџер на Талески, човекот успеа да го продаде во РНЛ и тоа на четири години , па го донесе тука кај нас со две годишен договор !
Човекот е поспособен од било кој друг менаџер на свет
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Овија што до с'к донасаа појачања ептен наивни ми изгледаа. Како француска собарица. Да га доведеш Максимов и да не га направиш трансфер како што треба по процедуру, тој значи само едно дек си неписмен. Иначе да се вратимо на тој дек играч не може да биде толко лош колко агент може да биде добар. Пример за тој е Паулињо кој беше на пробу у Вардар, смени га агент и направи си кариеру.

 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Овија што до с'к донасаа појачања ептен наивни ми изгледаа. Како француска собарица. Да га доведеш Максимов и да не га направиш трансфер како што треба по процедуру, тој значи само едно дек си неписмен. Иначе да се вратимо на тој дек играч не може да биде толко лош колко агент може да биде добар. Пример за тој е Паулињо кој беше на пробу у Вардар, смени га агент и направи си кариеру.

Кога бил на проба? Да не си грешка малку?
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.475
Поени од реакции
16.087
Кога бил на проба? Да не си грешка малку?
Абе остави го не знае што збори, само шљапа по темава. Оваков играч да бил на проба во Вардар на проба, досега би дознале милион пати.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Абе остави го не знае што збори, само шљапа по темава. Оваков играч да бил на проба во Вардар на проба, досега би дознале милион пати.
Се смешал можеби, како столе ќерамида.

Не верувам да бил на проба во Вардар, освен можеби во времето на Трифун 2007-2008. Оти веќе 2009 почнува да игра во подобри лиги.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Кога бил на проба? Да не си грешка малку?
Пред да отиде у Вилнус беше на пробу. Сто посто сам сигуран у овој што га пишују. Иако га пишуе дек бил на позајмицу, не бил на позајмицу него само на пробу.

Screenshot_2.png
Автоматски споено мислење:

Абе остави го не знае што збори, само шљапа по темава. Оваков играч да бил на проба во Вардар на проба, досега би дознале милион пати.
Иначе ако ја не знам и лупам ти можда си попаметан , па кажи ми кој е прв клуб на Паулињо (не зборимо за професионалан)? Ама без да читаш од слику од погоре.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom